اصلاح طرح لبخند هالیوودی چیست؟

شاید کنجکاو باشید که بدانید چرا دندانهای بازیگران هالیوودی زیبا، مرتب و منظم، درخشنده و سفید رنگ هستند و زمان لبخند زدن و صحبت کردن آنها، بیشتر از آنکه به دیگر اجزای صورت آنها نگاه کنید، محو دندانهایشان می شوید. ممکن است تصور کنید آنها در تمیز نگهداشتن و مراقبت از دندانها بهتر از دیگران عمل می کنند که البته در این امر هیچ شکی نیست. اما باید بگوییم تنها دلیل زیبایی دندانهای بازیگران هالیوودی، مراقبت و رعایت بهداشت نیست بلکه در کنار آن، معاینات دندانپزشکی به طور مداوم و انجام درمان های ترمیمی و زیبایی نیز نقش زیادی دارد.

اصلاح طرح لبخند هالیوودی چیست؟

  • نحوه اصلاح طرح لبخند هالیوودی

برای اصلاح طرح لبخند مشابه دندانهای بازیگران هالیوودی، باید تمامی مراحل و فرآیندهای ترمیمی زیبایی طی شود که عبارتند از سفید کردن دندان، مرتب کردن، ترمیم پوسیدگی، تغییر اندازه و شکل دندان ها و ... . در عین حال فاکتورهایی که در اصلاح طرح لبخند هالیوودی موثر است نیز شامل ظاهر صورت، رنگ پوست، رنگ مو، وضعیت دندانها از نظر طول، پهنا، شکل و ظاهر، بافت لثه و لبها و ... .

دندانپزشک زیبایی با توجه به موارد مذکور دندانهای بیماران و مراجعین را بررسی کرده و با توجه به نیاز آنها اقدام به درمان می کند. در برخی از بیماران که مشکلات و عوارض کمتری وجود دارد، ترمیم دندانها هم، نیازمند زمان و هزینه کمتری است. این در حالی است که برخی بیماران به دلیل مراجعه دیر هنگام به دندانپزشک به مشکلات بیشتری دچار شده و در نتیجه اصلاح طرح لبخند برای آنها به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد.

به طور کلی ماژول هایی که در اصلاح طرح لبخند بیمار مورد توجه است عبارتند از:

1-      سفید کردن دندانها

زمانی که بیماران به دندانپزشک مراجعه می کنند، اولین خواسته آنها برای ترمیم و زیبایی، سفید و درخشان شدن دندانهایشان است. رنگ دندانها می تواند از چند طریق سفید و درخشان شود که نحوه و روش درمان با توجه به علت ابتلا به عارضه مشخص می شود. در صورتی که علت تغییر رنگ دندانها، مشکلات ناشی از مصرف برخی داروها باشد، سفید کردن دندانها با استفاده از باندینگ کامپوزیت و روکش های سرامیکی انجام می شود. در حالی که برای سفید کردن دندانهایی که با جرم و پلاک پوشانده شده اند، استفاده از بلیچینگ کارساز است. سفید شدن دندانها تاثیر زیادی بر زیبایی و شادابی چهره داشته و در نهایت موجب جوانتر شدن بیماران می شود.

2-      کاهش فاصله میان دندانها

گاهی بین دندانهای بیمار فاصله وجود دارد که اگر در قسمت دندانهای نیش باشد، بیشتر در معرض دید قرار دارد و موجب از بین رفتن زیبایی او می شود. بنابراین یکی دیگر از فاکتورهای زیبایی دندانها، کاهش فاصله دندان و قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر است. در نهایت دندانهایی که به شکل منظم در کنار یکدیگر قرار می گیرند، زیباتر به نظر می رسند. برای درمان این روش دندانپزشکان دو روش را توصیه می کنند: 1- استفاده از روکش های سرامیکی و 2- روش اینویزالاین یا ارتودنسی. استفاده از این دو روش با توجه به شرایط بیمار صورت می گیرد. در شرایطی که تنها 2 دندان بیمار از یکدیگر فاصله دارند و دیگر دندانها مرتب هستند، انجام ارتودنسی ضرورتی ندارد و روکش ها بهتر عمل می کنند.

3-      پر کردن جای خالی دندانها

یکی دیگر از ماژول های مهم در اصلاح طرح لبخند هالیوودی، پر کردن جای خالی دندان است. برای جایگزین کردن دندانهای از دست رفته، می توان از روش پروتزهای مصنوعی نیز استفاده کرد. اما از آنجا که ما قصد داریم تا دندانها را به شیوه هالیوودی ترمیم کنیم، بنابراین باید در فکر روش بهتر و باکیفیت تری باشیم. کاشت دندان و ایمپلنت مناسب ترین روش برای جبران دندانهای از دست رفته است.

4-      برقراری تعادل و هارمونی در دندانها

در طرح لبخند هالیوودی میان دندانها تعادل و هارمونی وجود دارد که برای اجرای آن بر روی دندانهای بیمار، باید به مواردی از جمله ترمیم دندانهای ترک خورده، لب پر شده، نامتوازن و ... توجه شود. این موارد با توجه به میزان عارضه و نوع آنها رفع می شود. از سوی دیگر میزان مشخص شدن لثه به هنگام لبخند نیز یکی دیگر از فاکتورهای ایجاد تعادل در دندانهاست که با استفاده از کانتورینگ لثه می توان این مشکل را اصلاح کرد

اصلاح طرح لبخند هالیوودی چیست؟