کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

ایمپلنت دندان درد دارد؟

29 فروردین ، 1402
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

ایمپلنت دندان درد دارد؟ معمولا بیماران پس از مراجعه به دندان پزشکی به دنبال پاسخ آن هستند. زمانی که دندان های خود را از دست می دهید مهم ترین و البته بهترین راه حل استفاده از ایمپلنت است. معمولا افراد برای انجام این کار با کمی استرس همراه هستند. همه یک نظر به دنبال میزان درد این اتفاق هستند. از طرف دیگر برای همه آن ها مهم است که چقدر زمان لازم است تا دوره نقاهت به صورت کامل پایان یافته و دیگر درد نکشند. به همین منظور در این مقاله با کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی همراه باشید تا اطلاعات کاملی از این موضوع بدست آورید. در این مقاله خواهید دانست که آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ و میزان درد ایمپلنت چقدر بوده و با چه روش هایی می توانید از شدت آن بکاهید. با ما همراه باشید...

implant1درد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان و مزایای آن

ممکن است به هر علتی دندان های خود را از دست بدهید، ایمپلنت دندان در اندازه ریشه اصلی قرار گرفته و جایگاه یک دندان طبیعی را برای شما خواهد داشت. جنس پایه ایمپلنت از تیتانیوم بوده و با استخوان فک بالا سازگاری خواهد داشت. مزیت اصلی این ایمپلنت ها؛ جلوگیری از لغزش، آسیب و ایجاد سر و صدا می باشد. انجام ایمپلنت دندان محدودیت خاصی از نظر سن نداشته و تنها باید بهداشت دندان به خوبی حفظ شود. ایمپلنت دندان اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود برای شما سبب؛ افزایش زیبایی، طول عمر بالا، حفظ سلامت دندان و دهان، جایگزین مناسب دندان های از دست رفته و ... می شود.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

هر روش درمانی که برای دندان های خود پیاده سازی کنید به یقین کمی برایتان احساس ناراحتی به همراه خواهد داشت. در ایمپلنت دندان نیز به دلیل این که دندان کشیده شده، برش لثه ایجاد گردیده و استخوان فک سوراخ می شود تا پست تیتانیوم در قسمت مورد نظر قرار گیرد قطعا درد خواهد داشت. شما عمدتا در حین انجام کار متوجه درد نخواهید شد. زیرا تحت تاثیر یک بی حسی موضوعی و یا حتی بیهوشی قرار گرفته اید. میزان درد پس از انجام ایمپلنت اما به عوامل مختلفی بستگی دارد. این که کار شما با چه روشی انجام شده است، تعداد ایمپلنت های گذاشته شده و ... همگی ممکن است باعث درد پس از انجام کار شود.

implant2ایمپلنت دندان جلو

مدت زمان ماندگاری درد ایمپلنت دندان

تعدادی دیگر از مراجعه کنندگان علاوه بر این سوال که آیا ایمپلنت دندان درد دارد، به دنبال پاسخی دیگر نیز هستند. آن ها می خواهند بدانند که چند روز این درد همراهشان خواهد بود. اگر قرار باشد طبق یک جدول زمانی درد ایمپلنت را تقسیم بندی کنیم باید بدانید که؛ در هفته اول شما با یک درد طبیعی بعد انجام کار مواجه خواهید بود. با انجام اقدامات و دستورالعمل ها می توانید به بهبودی آن کمک نمایید. در هفته دوم درد باید کم شود. اما اگر با افزایش آن مواجه شدید حتما با پزشک خود ارتباط برقرار کنید. زیرا ممکن است عفونت در دندان ها رخ داده باشد.

اگر پس از 3 الی 4 ماه متوجه درد در قسمت ایمپلنت های خود شدید لازم است به بررسی اصولی توسط پزشک متخصص بپردازید. گاها این درد ممکن است نشان از؛ خون رسانی ضعیف، عفونت، سلامت تضعیف شد، واکنش آلرژیک، بیماری خود ایمنی، آسیب عصبی و ... باشد. اگر یک یا چند سال پس از ایمپلنت متوجه درد شدید ممکن است؛ سیگار کشیدن، سفت شدن دندان ها، بهم خوردنشان، کمبود استخوان در فک، عفونت، بهداشت ضعیف، انتشار درد سر یا گردن، عدم وجود لثه در قسمت مورد نظر و ... باعث آن شده باشد. در این حالت نیز باید سریعا با پزشک ارتباط برقرار نموده و درمان را از سر گیرید. به طور کلی با انجام ایمپلنت شما تنها یک هفته درد خواهید کشید.

عوامل موثر در کاهش درد ایمپلنت

اگر برای شما نیز مهم است که با انجام این عمل دچار مشکل نشوید؛ بهتر است مواردی که در ذیل به آن اشاره شده است را مورد توجه قرار داده تا مانع از آن شوید که ایمپلنت، دندان درد را برایتان به همراه داشته باشد. این موارد عبارتند از:

  • انتخاب یک دندان پزشک متبحر و کار آزموده
  • انجام مراقبت های اصولی پس از کاشت ایمپلنت
  • حفظ اصولی بهداشت در دهان و دندان ها
  • مصرف داروهای تجویز شده در زمان مقرر
  • استفاده از رژیم غذایی سالم شامل مواد سرد و نرم
  • شستشوی مداوم لثه با آب نمک
  • پرهیز از خوردن و نوشیدن غذاهای داغ
  • استفاده اصولی و مداوم از خمیر دندان مناسب و مسواک

implant3ایمپلنت کردن دندان

ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی

در این مقاله سعی شد به طور کامل به پاسخ این سوال که آیا ایمپلنت دندان درد دارد یا خیر پرداخته شود. اکنون شما می دانید مدت زمان این درد چقدر بوده و با چه راهکارهایی می توانید مانع از انتشار آن بشوید. کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی نیز مفتخر است با ارائه بهترین خدمات، ایمپلنت دندان را برایتان با بهره گیری از جدیدترین روش ها انجام داده و سبب رضایت خاطر کاملی برایتان بشود. همچنین این مجموعه خدمات دیگری نظیر؛ اصلاح طرح لبخند، ترمیم و درمان دندان، پروتز، کامپوزیت ونیر، جرمگیری، لیفت لثه، ارتودنسی و ... را نیز برای مراجعه کنندگان عزیز انجام خواهد داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66