کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

عصب کشی با لیزر دیود چه مزایا و معایبی دارد؟

29 فروردین ، 1402
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

عصب کشی با لیزر دیو دروش جدیدی‌ست که امروزه توسط افراد بسیار زیادی مورد استقبال قرار گرفته. استفاده از روش روت کانال تقریبا قدیمی شده و دیگر افراد به دلیلی که سبب درد می شد آن را دنبال نمی کنند. اما با استفاده از لیزر دیود دنداپزشک به درستی به بازسازی بافت دندانی و پاکسازی کانال های داخل دندان پرداخته و مشکل شما را کاملا برطرف می کند. مزایای این راه حل سبب شد تا افراد بیشتری جذب آن شوند. در این مقاله با کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی همراه باشید تا در مورد مزایا و معایب عصب کشی با لیزر دیود بیشتر اطلاعات کسب کنید.

asabkoshi1لیزر دیود

درمان عصب دندان با لیزر دیود

برای آن که بدانید عصب کشی دندان با لیزر دیود چه مزایا و معایبی دارد باید در ابتدا با نحوه عملکرد این اتفاق آشنا شوید. در این روش نوین دندانپزشک از لیزر برای بازسازی بافت های دندان و البته پاکسازی کانال های داخل آن استفاده می کند. در این نوع درمان حفره های دندانی باز می شوند تا بافت معیوب از بین رفته و کانال مورد نظر به درستی شکل داده شود. پس از آن پر شدن با مواد صورت می گیرد. در این روش ابدا شما ترس یا دردی را احساس نخواهید کرد. استفاده از لیزر دیود امروزه نه تنها برای عصب کشی بلکه برای تمام درمان های دندانی مورد توجه قرار گرفته است.

روش قدیمی عصب کشی دندان

عصب کشی در دسته ترمیم و درمان دندان قرار می‌گیرد و بر خلاف روش نوین عصب کشی با لیزر دیود در گذشته از روت کانال ها استفاده می شود. در این روش دندان پزشک عصب دندان را بیرون می آورد و فضای خالی شده را با مواد پر می کرد. بیرون آوردن این عصب نه تنها دردناک بود بلکه عملا شما دیگر یک دندان مرده در دهان خود حمل می کردید. تقریبا چیزی شبیه به پروتزهای دندانی بود. اما آسیب پذیری آن دندان در برابر عفونت و مشکلات دیگر بسیار بود. زیرا که سیستم ایمنی بدن دندان مرده را پس می زند. از طرف دیگر اگر پوسیدگی بسیار کوچکی در داخل میکروکانال های سیستم اعصاب به وجود می آمد درمان آن با روش روت کانال غیر ممکن بود.

مزایای عصبی کشی با لیزر دیود

بررسی مزیت های این نوع درمان به شما کمک می کند تا بهتر از نحوه کار آن آشنا شوید. با استفاده از این روش شما می توانید بدون استرس برای رفع مشکل خود به یک مرکز معتبر مراجعه نموده و دندان آسیب دیده خود را درمان کنید. از جمله مزایای این اتفاق می توان به مواردی که در ذیل به آن توجه شده است اشاره نمود. همچون؛

  • سریع بودن انجام کار

در روش قدیمی دندان پزشک باید وقت بیشتری برای بیمار صرف می کرد. اما امروزه با استفاده از لیزرهای دیود تنها 30 دقیقه زمان کافی است تا بافت آسیب دیده درمان شود. علاوه بر آن که دیگر نیازی نیست به صورت دستی و استفاده نمودن از دریل، این بافت به همراه عصب از دندان شما خارج شود. به همین دلیل سرعت عمل کار بسیار بالاتر خواهد بود.

  • آسیب و خونریزی کمتر

اگر به دنبال این هستید که بدانید عصب کشی با لیزر دیود چه مزایا و معایبی دارد لازم است به این نکته نیز توجه کنید که در این روش خونریزی عملا کمتر است. همچنین آسیب پذیری دندان و بافت تحت درمان نیز به حداقل می رسد. زیرا در این روش دقت عمل لیزر های دیود بسیار بالاتر از دریل ها بوده و پس از درمان دوره نقاهت بسیار کمی برای بیمار خواهد داشت.

  • عدم استفاده از دریل های سرسام آور

همانطور که در بالا نیز گفته شد در این روش دیگر از دریل ها استفاده نمی شود. زیرا صدای آن ها معمولا باعث آزار و اذیت بیماران بود. این مزیت باعث شد تا عصب کشی با لیزر دیود بیشتر مورد توجه بیماران قرار گیرد.

  • از بین رفتن و یا کمتر شدن عفونت

با استفاده از این روش دقت کار بسیار بالاتر رفته و تمامی بافت هایی که در دندان آلوده و مخرب است به درستی و بدون هیچ دردی خارج می شود. به همین دلیل دیگر بافت سالم در دهان باقی می ماند و بافت معیوب باعث بروز عفونت نخواهد شد.

  • نتیجه گیری آسان و مناسب

منطقی است که هنوز قانع نشده باشید. اما برای آن که بهترین تصمیم گیری را داشته باشید؛ به نتیجه گیری و پایان کار هر دو روش توجه کنید. شما با استفاده از عصب کشی با لیزر دیود به مراتب از بهترین نتیجه بهره مند خواهید شد. قطعا برای شما نیز مهم است که درد نکشید و پس از پایان کار نتیجه اصلی را مشاهده کنید. بدون شک استفاده از این روش برای شما مناسب ترین راه حل درمان دندان خواهد بود.

  • محافظت از بافت سالم

همانطور که گفته شد با استفاده از روت کانال به روش نوین از بافت سالم شما محافظت شده و تنها بافت معیوب از دهانتان خارج می شود. در نهایت شما یک دندان مرده در دهان خود نخواهید داشت. سیستم ایمنی بدنتان نیز دچار بروز آسیب های مختلف در این قسمت نخواهد شد.

asabkoshi2استفاده از لیزر دیود در دندانپزشکی

معایب عصبی کشی با لیزر دیود

هر اقدام درمانی ممکن است علاوه بر مزایایی که دارد معایبی نیز داشته باشد. در این روش نیز پس از پایان کار و با از بین رفتن بی حسی ها ممکن است کمی درد و یا تورم را احساس کنید. اما با گذر زمان اندکی از بین خواهد رفت. در صورت افزایش درد و بیشتر شدن عارضه با پزشک خود ارتباط برقرار نموده و طبق دستور او پیش بروید. البته توجه کنید که اگر انجام کار خود را در یک مرکز معتبر انجام ندهید ممکن است آسیب های مختلفی دامن گیر شما شده و باعث نارضایتی شما گردد. به همین علت قبل از مراجعه حتما اطلاعات لازم را کسب نموده و پس از آن برای درمان به مرکز مورد نظر مراجعه نمایید. کارشناسان مجموعه ما همه روزه از طریق راه های ارتباطی آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره های لازم به شما هستند.

عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی

در این مقاله سعی شد به طور کامل به این سوال که عصب کشی با لیزر دیود چه مزایا و معایبی دارد پاسخ داده شود. اکنون که اطلاعات کاملی کسب کردید لازم است برای درمان دندان های خود اقدام نموده و بهترین نتیجه را دریافت کنید. کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر ابوالقاسمی نیز مفتخر است با ارائه بهترین خدمات این کار را انجام داده و سبب رضایت خاطر کاملی برای شما مراجعه کننده محترم بشود. همچنین این مجموعه ارائه دهنده خدمات دیگری نظیر؛ ایمپلنت دندان، اصلاح طرح لبخند، لمینت، ارتودنسی، کامپوزیت ونیر، جرمگیری، لیفت لثه، ترمیم و درمان دندان، پروتز و ... نیز می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66