کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان چیست؟

29 فروردین ، 1402
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان امروزه بیش‌تر از پیش شده و باعث شده تا افراد بسیار زیادی برای درمان مشکلات خود از این روش استفاده کنند. یکی از مهم ترین اهداف این درمان انجام راهکار های ساده تر و دریافت نتیجه سریع تر است. به همین علت است که افراد برای درمان مشکلات دندانی خود از لیزر دیود استفاده می کنند. برای مثال؛ به جای انجام عصب کشی به روش های قدیمی ترجیح می دهند از این لیزر استفاده کنند تا مزیت های بیشتری شامل حالشان شود. به همین منظور در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی در مورد کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان اطلاعات کسب خواهید کرد.

laser1لیزر دیود در دندانپزشکی

بررسی لیزر دیود در دندانپزشکی

در واقع اگر بخواهیم از کارآمد ترین منبع های نوری صحبت کنیم باید به این نوع از لیزر اشاره نماییم. این مدل که بر پایه تحریک فلاش لامپ کار می کنند عمدتا برای عملکردهای کینیکی بسیار مناسب می باشند. از مهم ترین مزایای این مدل لیزر می توان به سفید کردن دندان با استفاده از راهکار بلیچینگ اشاره کرد. البته که کاربرد های دیگری نیز وجود دارد که مخاطبان بسیاری را به خود جذب نموده است. در حقیقت نور تقویت شده ای که به صورت پرتوهای هم راستای باریک به محل تابیده می شوند شامل یک انرژی قوی هستند. تاثیر ویژه این نوع از لیزر در میان مراجعه کننده ها سبب شده تا از کاربردهای آن به خوبی بهره مند شوند. علت جذب نور لیزر در بافت هدف با ایجاد تاثیر حرارتی بر سلول ها و مولکول ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم می باشد. به همین علت باعث شده کاربرد های بسیاری داشته باشد.

مزایای لیزر دیود در دندانپزشکی

برای آن که از کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان به خوبی مطلع شوید بهتر است در ابتدا از مزیت های این نور بیشتر بدانید. لیزر دیود در تمام مراجعه کنندگان قابل استفاده است. از طرف دیگر بیمارانی که دارای دندان های مصنوعی نیز هستند می توانند برای رفع مشکل خود از آن استفاده کنند. این لیزر سبب شده تا نیازی به بیهوشی و بخیه زدن در کیس مورد نظر وجود نداشته باشد. همچنین با حداقل رساندن خونریزی کار را برای پزشک آسوده تر کرد و بیمار کمتر تحت بروز آسیب های مختلف قرار می گیرد. زخم ها سریع تر بهبود پیدا کرده و کمتر عفونت ها ایجاد می شوند. این مدل درمان به بافت سخت آسیب نرسانده و بسیار دقیق عمل می کنند.

laser2لیزر دیود در دندانپزشکی بزرگسالان

کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان

با بررسی مواردی که در بالا گفته شد دانستید که استفاده از لیزر دیود دارای مزایای بسیاری برای درمان افراد می باشد. اما مسئله مهم دیگر کودکانی هستند که دارای لکنت زبان یا همان فرنولوم تنگ و دچار تقلیل هستند. استفاده از این لیزر باعث می شود تا درمان مطلوبی را سپری کنند. از طرف دیگر نوزادانی که نمی توانند در هنگام شیر خوردن زبان خود را تکان دهند از این لیزر استفاده می شود. پس نتیجه گرفته می شود اگر کودک یا فردی دچار این بیماری بود و از درد دندان نیز رنج می برد به یقین باید از لیزر دیود برای درمان دندان استفاده شود. در حقیقت با یک تیر چند نشان زده می شود.

علاوه بر این بیماران، مراجعه کنندگان دیگری هستند که به دلیل ترس و خونریزی ترجیح می دهند درمان خود را به تعویق بیندازند اما مسئله مهم آنجاست که  لیزر دیود در دندانپزشکی باعث می شود تا بدون نیاز به بخیه و بیهوشی با حداقل خونریزی، سخت ترین نوع درمان نیز به آسانی برای کودکان و بزرگسالان انجام شود. یکی از موثرترین کاربرد های لیزر دیود، درمان بیماران مبتلا به بیماری لثه یا پریودنتال می باشد. در این روش با استفاده از یک فیبر نوری انرژی لیزر به عمق جیب های لثه وارد شده و مستقیما بافت ناسالم را مورد هدف قرار می دهد. این درمان خود یکی دیگر از بهترین کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان به شمار می آید. زیرا تعداد بسیاری از مشکل لثه رنج برده و به دنبال یک درمان آسان برای آن هستند.

laser3لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان

کاربرد های دیگر لیزر دیود در دندانپزشکی

علاوه بر مواردی که در بالا برای کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان گفته شد چند مورد دیگر وجود دارد که به شما در درمان دندان هایتان کمک شایانی می کند. در ذیل به معرفی دیگر کاربرد های این لیزر پرداخته شده است. اگر شما هم دچار مشکلات اینچنینی شدید حتما برای درمان از لیزر دیود استفاده کنید. زیرا هم به صرفه تر بوده و هم بدون درد و خونریزی می تواند یک درمان موثر برای شما در پیش بگیرد. این موارد عبارتند از:

  • برداشت پوسیدگی و حفره های ایجاد شده
  • جراحی بافت نرم
  • جراحی لثه، ریشه و ...
  • پاکسازی و تغییر رنگ لثه
  • درمان حساسیت های دندانی
  • سفید کردن دندان
  • رفع پوسیدگی و جرم
  • برداشتن فرنوم لب برای درمان ارتودنسی
  • جداسازی براکت های سرامیکی و ...

ترمیم و درمان دندان در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی

در این مقاله سعی شد به طور کامل به بررسی کاربرد لیزر دیود در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان پرداخته شود. اکنون شما می دانید که در هر سن و سالی این لیزر اگر در درمان دندان هایتان استفاده شود چه مزیت هایی به همراه خواهد داشت. کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی نیز مفتخر است این اقدام درمانی را به نحو احسن برای شما انجام داده و سبب رضایت خاطر کاملی برایتان بشود. همچنین با مراجعه به این مجموعه می توانید از خدمات دیگری همچون؛ اصلاح طرح لبخند، ایمپلنت، ارتودنسی، جرمگیری، کامپوزیت ونیر، ارتودنسی، پروتز و ... نیز به خوبی بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66