کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

چند نکته درباره مطب دندانپزشک زیبایی

07 اسفند ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

مطب دندان پزشک زیبایی : شکل و ظاهر مطب های دندان پزشک زیبایی تاثیر زیادی بر روحیات بیماران دارد. در صورتی که یک مطب  دندان پزشک زیبایی، استاندارد و زیبا نباشد، ممکن است بیمارانی که اولین بار در آن حضور پیدا کرده و درمان مورد نظر خود را انجام دهند، نسبت به مطب رضایت نداشته باشند، در این صورت برای بار دوم به مطب نخواهند آمد. در واقع تمیز بودن، شیک بودن و داشتن ظاهر زیبا برای یک مطب دندانپزشکی، می تواند علاوه بر انجام درمانهای زیبایی با بهترین کیفیت، رضایت بیماران را نیز جلب کند. به این معنا که محیط دندانپزشکی باید مطابق با خواست بیماران باشد.

مطب دندانپزشکی

مطب دندانپزشکی

شرایط مطب دندانپزشک زیبایی

با توجه به اهمیتی که مطب دندانپزشکی زیبایی دارد، داشتن شرایط و ویژگی های زیر لازم است:

ساختمان زیبا و لوکس

اولین مشخصه و نکات مطب دندانپزشکی استاندارد و خوب، داشتن ساختمانی زیبا، متناسب با معماری روز دنیاست. زیرا بیماران قبل از هر چیز ساختمان دندانپزشکی را می بینند و اولین نظری را که در مورد مطب می دهند، در مورد ساختمان آن است. در صورتی که ساختمان قدیمی و کلنگی باشد، به هر میزان که دندانپزشک در کار خود تخصص داشته و باشد و حتی از تجهیزات مدرن نیز استفاده کند، باز هم از نظر بیماران روش ها و نحوه درمان او مطلوب نخواهد بود و گمان می کنند کیفیت درمان دندانپزشک نیز همانند ساختمان مطب، قدیمی و کهنه است.

 بهداشتی و تمیز بودن مطب دندانپزشکی

دومین خصیصه مهم یک مطب دندان پزشک زیبایی استاندارد، رعایت نکات بهداشتی است. بهداشت مطب دندانپزشکی به سه معنی به کار می رود: اولین معنی آن؛ ضدعفونی کردن تمامی وسایل و تجهیزاتی است که برای درمانهای زیبایی استفاده می شود. دومین مفهوم بهداشتی بودن مطب دندانپزشکی؛ تمیز بودن محیط از نظر گرد و غبار در کیف، دیوار، سرویس بهداشتی و ... است و مفهوم سوم بهداشت در این مکان؛ خوشبو بودن آن می باشد. در صورتی که در فضا بوی الکل، خون و سایر داروهای دندانپزشکی منتشر شده باشد، برای مراجعین ناخوشایند است و گاهی نیز موجب حساسیت در برخی از آنها می شود.

داشتن اتاق های مجزا برای مراحل مختلف درمان

درمان های زیبایی در مراحل مختلفی انجام می شود که باید برای هر یک از مراحل، اتاقهای مجزایی وجود داشته باشد. وجود اتاق تزریقات و پانسمان، اتاق برای معاینه بیماران و اتاق درمان در مطب دندانپزشکی ضرورت دارد. در صورتی که یک اتاق مجزا برای استراحت بیماران پس از انجام درمان در نظر گرفته شود، مطمئنا مطب دندانپزشکی را به مکانی ایده آل تبدیل می کند که پاسخگوی تمامی نیازهای بیماران است. در این زمینه استفاده از پوشش های کاذب برای دیوار، سقف و کف می تواند به بهداشت محیط دندانپزشکی کمک کند.

در نظر گرفتن امکانات رفاهی برای اتاق انتظار

اتاق انتظار برای مراجعین، یکی از بخش های ضروری برای مطب دندانپزشکی زیبایی است. ممکن است برخی از مراجعین مجبور باشند ساعت های زیادی را در این مکان منتظر بمانند. در این صورت برای جلوگیری از اتلاف وقت و همچنین سرگرم شدن آنها، می توان از امکاناتی همچون کتابخانه کوچک با کتابهای رمان و مجلات سرگرمی، بازی های فکری، تلویزیون با فیلم های جذاب، وسایل بازی برای کودکان و ... استفاده کرد. وجود آب سردکن و یخچال از دیگر امکانات رفاهی یک مطب دندانپزشکی می باشد. همچنین سیستم تهویه هوا، سیستم گرمایشی در فصول سرد و سیستم سرمایشی برای فصل تابستان از جمله امکانات لازم برای مطب دندانپزشکی است.

خصوصیات مطب دندانپزشکی

خصوصیات مطب دندانپزشکی

داشتن تجهیزات مدرن

از دیگر مشخصه های یک مطب دندانپزشکی استاندارد، داشتن تجهیزات و دستگاه های مدرن است. به طوری که دندانپزشک برای انجام درمان های زیبایی باید از جدیدترین روش ها و متدهای روز دنیا استفاده کند. همچنین تمامی تجهیزات باید دارای پروانه فعالیت باشند و توسط وزارت بهداشت تایید شده باشند.

ثبت مطب دندانپزشکی و اطلاع رسانی

مطب دندان پزشک زیبایی نیز همچون سایر مطب های پزشکی باید تحت سازمان نظام پزشکی منطقه مربوطه باشد و تمامی مدارک و گواهی نامه های دندانپزشک در صورت درخواست بیماران در اختیار آنها قرار بگیرند. قرار گرفتن مطب دندانپزشکی در محلی نزدیک به رفت و آمد شهروندان نیز ضرورت دارد. برای آشنایی بیشتر شهروندان و اطلاع رسانی می توان از تابلوهای 50*70 سانتیمتری استفاده کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66