کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

چگونه می توانیم یک دندانپزشک خوب بیابیم

11 بهمن ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

مشخصات دندانپزشک ماهر و خوب چیست؟

یکی از مهمترین دلایل زود از دست دادن دندان ها پیدا نکردن یه دندانپزشک خوب و ماهر است. دندانپزشکی جزء شاخه هایی از علوم پزشکی می باشد که علاوه بر نیاز به مهارت پزشک معالج ، تجهیزات دندانپزشکی و استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در یک درمان دندانی بسیار مهم و حائز اهمییت است. از لحاظ قیمت دندانپزشکی، هزینه خدمات و درمان بدین صورت محاسبه می گردد:

  1. استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته روز دنیا
  2. استفاده از مواد و اجناس با کیفیت و مرغوب
  3. مهارت و تخصص دندانپزشک معالج
  4. مقدار زمان صرف شده جهت معالجه و درمان شخص مورد نظر

ویژگی های دندانپزشک ماهر و خوبویژگی های دندانپزشک ماهر و خوب

در حقیقت این چهار مورد ذکر شده، قیمت خدمات دندانپزشکی را مشخص می کند، از این رو اولین قدم برای یافتن یک دندانپزشک خوب و ماهر، معقول بودن قیمت خدمات آن می باشد. به عنوان مثال می توان گفت اگر فرد برای معالجه دندان خود به چند مرکز دندانپزشکی مراجعه نمود و قیمت یک درمان معین در یکی از آنها بالفرض پانصد هزار تومان باشد، ولی در چند مرکز دیگر قیمت همان درمان را بین هفتصد تا نهصد هزار تومان اعلام کنند، قطعا آن مطبی که قیمت را پانصد هزار تومان اعلام کرده حدودا چهل درصد قیمت پایین تری از عرف عنوان کرده نمی تواند دندانپزشک خوبی بوده باشد.

یکی از مشخصات دندانپزشک خوب و حاذق این است که مدام مکان مطب خود راتغییر نداده باشد، از این رو می توان نتیجه گیری کرد که به دندانپزشکی بیشتراعتماد کنید که سال های متوالی زیادی را در یک مطب و مکان مشخص مشغول طبابت بوده باشد.

یکی دیگر از راه های یافتن دندانپزشک خوب و ماهر پرسیدن از افرادی است که در ارتباط با شغل دندانپزشکی و پزشکی هستند به عنوان مثال داروخانه ها یا مراکز رادیوگرافی و آزمایشگاه های اطراف آن مطب گزینه مناسبی برای پرس و جو کردن جهت یافتن دندانپزشک خوب هستند.

معمولا یافتن یک دندانپزشک خوب و حاذق در یک مطب خصوصی مطمئن تر از کلینیک ها و درمانگاه ها می باشد ،زیرا در صورت بروز هر گونه مشکل برای فرد احتمال پاسخگویی از جانب دندانپزشک مستقر در مطب خصوصی بیشتر از مراکز عمومی است، به دلیل اینکه احتمال جابجایی دندانپزشک معالج در مراکز عمومی بسیار زیاد است از این رو بعید به نظر می رسد که یک دندانپزشک خوب سالیان متوالی در یک مرکز عمومی مشغول به کار بماند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66