کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

بلیچینگ

30 مهر ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

سفید کردن دندان یا بلیچینگ چیست؟

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان ها را روشن می کند و به حذف لکه ها و زردی دندان ها کمک می کند. دندانهای سفید و روشن و لبخند درخشان ! چه کسی این کار را نمی کند؟ دندان های زیبا سفید محبوب هستند و بعضی تبلیغات وعده دندان سفید مرواریدی رنگ را در عرض یک ساعت می دهند. سفید کردن دندان با روش های خطرناک می تواند به دندان ها و دهان شما آسیب برساند. اگر میخواهید دندان خود را سفید کنید یک شیوه ایمن و منطقی را انتخاب کنید. همیشه دندان های خود را تحت نظارت دندانپزشک خود سفید کنید.  

چه چیزی سبب تیره شدن دندان می شود؟

رنگ موجود در غذاها و نوشیدنی ها می تواند دندان هایمان را از بین ببرد. آنها به پلاک (لایه سفید یا زرد از باکتری روی دندانها) نفوذ کرده و دندانها را تیره تر می کنند. سیگار کشیدن نیز می تواند باعث تغییر رنگ شود. این ها همه در کنار اینکه بالا رفتن سن نیز باعث تیره تر شدن دندان ها می شود. تشکیل دنتین هرگز متوقف نمی شود، بنابراین لایه دنتین زرد رنگ ضخیم تر می شود. از سوی دیگر، لایه مینای دندان نیز نازک تر می شود. حتی ممکن است ترک نیز در مینای دندان ظاهر شود. این اجازه می دهد تا رنگ های موجود در مواد غذایی و نوشیدنی ها به راحتی به دندان هایمان نفوذ کنند.  

بلیچینگ چگونه کار می کند؟

ابتدا رنگ دندان ها را تعیین می کنیم. تکنسین دندانپزشکی یک سینی بلیچینگ ساخته شده از پلاستیک نرم که به طور خاص برای دندان های شما طراحی شده است را آماده می کند. سینی باید مناسب باشد و لثه ها باید در برابر عامل سفید کننده (پراکسید) محافظت شوند. شما سینی سفید کننده و ژل را به خانه بیاورید و آن را در مدت زمان معین روی دندان های خود بگذارید. نتایج را بعد از چند روز یا چند هفته مشاهده خواهید کرد.  

سفید کردن دندان چقدر هزینه دارد؟

هزینه سفید شدن بستگی به رنگ دندان های شما دارد و اینکه میخواهید رنگ دندان شما چقدر روشن تر شود. و اینکه هر چقدر زمان درمان بالا تر باشد هزینه ی آن نیز بالا تر است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66