کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

چرا درمان عصب کشی؟

18 بهمن ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی
زمانی که پالپ دندان (بافت داخلی نرم داخل یک کانال ریشه دندان) دچار التهاب شده و یا آلوده شود، درمان اندودنتیستی موجب درمان و ترمیم دندان شدیدا آسیب دیده یا ترک خورده می شود. اگر به سرعت درمان نشود، بیمار دچار درد و یا آبسه دندان (عفونت) می شود. درمان Endodontic به عنوان یک عصب کشی نیز شناخته می شود. درمان عصب کشی در یک یا دو دفعه مراجعه به دندانپزشک، بسته به وجود عفونت و برنامه درمان لازم، تکمیل می شود. پس از ترمیم، دندان کاملا مانند هر دندان دیگر عمل می کند. دندان بازسازی شده با داشتن بهداشت دهان و دندان دارای توان بالقوه برای طول عمر است.

اندودنتیست کیست؟

اندودنتیست ها متخصصان عصب کشی هستند. آنها دندانپزشکان واجد شرایط هستند که دو سال تحصیل و آموزش تخصصی در مراقبت و درمان خمیر دندان و قسمت داخلی دندان دارند. اگر عصب کشی ضروری باشد ، دندانپزشک اغلب پیشنهاد می دهد که بیمار به یک اندودنتیست مراجعه کند. اندودنتیست با دندانپزشک همکاری همه جانبه ای انجام می دهند تا سلامت دهان و دندان شما را بهبود بخشند و دندان های طبیعی شما را درمان یا ترمیم کنند.  

علائم رایج چیست؟

اگر یکی از این علائم را تجربه کردید به متخصص دندانپزشک خود مراجعه کنید: درد دندان یا لثه، تغییر رنگ و یا حساسیت طولانی مدت به گرما یا سرما دندانی که وقتی به آن دست می زنید , احساس می کنید که لمس و بی حس می باشد. یک آبسه دندانی (جوش محکم در بافت جاکوبیک در نوک دندان آلوده) تورم یا حساسیت در گره های لنفاوی زیر فک شما گاهی اوقات یک مشکل اندودنتیتی بدون هیچ علائمی وجود دارد. در این موارد، یک اشعه ایکس دیجیتالی که در طول یک بررسی معمول دندان گرفته شده است، آسیب دندان را نشان می دهد.  

درمان عصب کشی چیست؟

درمان عصب کشی شامل حذف خمیر دندان همراه با عصب دندان بیمار است (واقع در کانال ریشه دندان). محفظه پالپ و کانال ریشه دندان شما بعد از عصب کشی تمیز، درمان و مهر و موم می شود. برای محافظت و تقویت دندان از تاج دندان یا سایر درمان های ترمیمی استفاده می شود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66