کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

بلیچینگ چیست ؟

12 بهمن ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

بلیچینگ دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

در این محتوا می خواهیم به سوالات متداول شما درباره بلیچینگ بپردازیم. در ابتدا این سوال مطرح می شود که بلیچینگ چیست؟ برای رفع بدرنگی دندان ها، بلیچینگ از تازه ترین روش ها است که تاثیر بسیاری بر شفافیت دندان ها و زیبایی آنها می گذارد، که می تواند دندان های شما را به زیبایی لبخند هالیوودی برساند. برای از بین بردن لکه های مختلف از روی دندان، از روش درمانی بلیچینگ استفاده می کنند. شما می توانید با مراجعه به مطب دندانپزشک زیبایی با دکتر مهدی ابوالقاسمی به لبخند زیبا برسید.

چه اقداماتی برای انجام بلیچینگ لازم است؟

در وهله اول دندانپزشک زیبایی شما، لثه دندان های شما را بررسی کرده و در صورت لزوم مسائلی مانند عصب کشی یا جرم گیری را برای شما انجام می دهد، گاهی عمل جرم گیری باعث حساسیت می شود که ناگزیر عمل بلیچینگ دو هفته به تعویق می افتد. در واقع باید گفت که این عمل با گذشت یک تا دو سال به نتیجه مطلوب می رسد. ناگفته نماند موفقیت عمل بلیچینگ در صورتی نتیجه درستی دارد که فرد به کمبود تغذیه، قند خون و یا اعتیاد مستعد نباشد.

اقدامات لازم برای انجام بلیچینگ

اقدامات لازم برای انجام بلیچینگ

جه نوع دندان هایی قابلیت و آمادگی عمل بلیچینگ را دارند؟

این را فراموش نکنید که دندان هایتان به مرور زمان دوباره تغییر رنگ خواهند داد و سفید کردن دندان ها همیشگی نیست. افرادی که مواد غذایی رنگی و نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ دندان می شود را بیش از حد مصرف می کنند، زود به زود دندان هایشان تغییر رنگ می دهد. اما افرادی که بیشتر مراقب دندان هایشان هستند و کمتر از مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی استفاده می کنند، امکان دارد بتوانند سال ها سفیدی دندان های خود را داشته باشند. فقط موضوعی که باید همیشه یادتان باشد این است که، حتما بعد از مصرف این گونه مواد غذایی دندان هایتان را سریعا با مسواک شستشو دهید. بسیار مهم است که بهداشت و مراقبت دندان هایتان باید همیشه از مهمترین مسائل بهداشتی شما باشد. این نکته مهمی است که شما باید دندان های خود را حداقل روزی دو بار مسواک و یک بار از نخ دندان استفاده کنید، و از خمیر دندان سفید کننده یک یا دو بار در هفته برای از بین بردن لکه های روی سطح دندان و زردی دندان ها، استفاده کنید. برای سفید کردن دندان هایتان با توجه به روشی که به کار گرفته اید، امکان دارد که هر ۶ ماه یک بار بعد از یک تا دو سال به بازبینی دوباره دندان هایتان نیاز باشد. افرادی که سیگاری هستند یا نوشیدنی بیش از حد مصرف می کنند نیز احتمالا بازبینی زودتر انجام گیرد.

عمل بلیچینگ برای چه کسانی مناسب است؟

کم و بیش همه افراد می توانند عمل بلیچینگ را انجام دهند. گرچه گاهی در بعضی از موارد مشاهده شده که درمان سفید کردن دندان ها موثر نبوده است. با مراجعه به مطب دندانپزشک ترمیمی، و با انجام مراحل تشخیص و معاینه دهانی، افرادی که واجد شرایط برای درمان سفید کردن دندان هستند نیز مشخص خواهد شد. عمل بلیچینگ را افرادی که دندان های سالم و ترمیم شده دارند، با اصلاح طرح لبخند می توانند، لبخند زیبا را با دندان هایی سفید و درخشان تجربه کنند.

عمل بلیچینگ برای چه کسانی مناسب است؟

عمل بلیچینگ برای چه کسانی مناسب است؟

ماده بلیچینگ چیست و عملکرد آن چگونه است؟

دندانپزشک زیبایی، با گذاشتن بند پلاستیکی از لثه ها محافظت کرده و ژل بلیچینگ Bleaching را درون تیری نازکی ریخته و بر روی دندان های شما منطبق می کند. عامل شیمیایی فعال موجود در ژل، که هیدروژن پراکسید است با نور یا همان لیزری که بر روی دندان ها تابیده می شود، باعث شکسته شدن مولکول ها شده و اکسیژن آزاد می شود. با نفوذ کردن اکسیژن به درون مینا و عاج دندان، مواد رنگی سفید می شود. در این عمل ساختار نسوج دندانی بدون تغییر باقی می ماند و فقط رنگ دندان سفید تر و درخشان تر می شود.

آیا سفید کردن یا عمل بلیچینگ برای دندان ها بی ضرر و قابل اطمینان است؟

باید گفت که بله، مطالعات و تحقیقاتی که در مورد انجام این عمل صورت گرفته نشان داده است که سفید کردن دندان ها با هیدروژن پر اکسید و زیر نظر دندانپزشک ترمیمی، برای لثه و دندان ها کاملا بی ضرر است. در واقع امروزه این عمل یکی از مطمئن ترین روش ها در زیبایی و ترمیم و درمان دندان است.

عوارض عمل بلیچینگ چیست؟

ممکن است در بعضی از افراد بعد از عمل بلیچینگ حساسیتی موقت مشاهده شود. که این علائم موقت نهایتا تا ۳ روز پس از قطع درمان و یا پایان درمان از بین می رود.

دندان ها بعد از عمل بلیچینگ تا چه مدت سفید هستند؟

می توان گفت که دندان های شما تا همیشه از آنچه که قبل از این عمل بوده اند سفیدتر خواهند بود. البته بعضی از افراد طالب این هستند که هر یک یا دو سال به یک یا دو روز از این ژل برای مجدد سفید کردن دندان های خود استفاده کنند. این روش برای افرادی توصیه می شود که به صورت مداوم از مواد غذایی رنگی مانند قهوه، کافئین و تنباکو استفاده می کنند. شما می توانید جهت مشاوره به مطب بهترین دندانپزشک غرب جناب دکتر مهدی ابوالقاسمی مراجعه کرده و با اصلاح طرح لبخند هرچه زودتر به رویای لبخند زیبا برسید.  

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66