کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

بهترین مسکن برای دندان درد کدام است؟

18 بهمن ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

در این مقاله می خواهیم به بهترین مسکن برای دندان درد بپردازیم. می توان گفت که دندان درد یکی از بدترین تجربه های انسان ها در مورد درد محسوب می شود. اینکه یک شخص در یک روز مهم کاری، در تعطیلات، یا هنگام شب به درد دندان دچار شود یک کابوس است. امروزه اهمیت دادن به بهداشت دهان و دندان و مراجعه مداوم برای چک آپ های دندانپزشکی، به طور قطع درد های ناگهانی کمتر پیش می آید، اما این مورد کاملا قابل اجتناب نیست. درد دندان به دلیل حساسیت عصبهای صورتی و نزدیکی به چشم و نقاط حساس جزو دردهای شدید طبقه بندی میشوند،اولین راه برای از بین بردن درد دندان مراجعه به دندانپزشک می باشد، ولی در صورتی که دسترسی سریع ندارید میتوانید از ترکیب استامینوفن و ژلوفن بصورت یکی در میان هر سه ساعت استفاده کنید تا در اولین فرصت به دکتر دندانپزشک مراجعه نمایید تا بهترین مسکن برای دندان درد شما را تجویز نماید، فقط توجه داشته باشید ضد دردها به صورت موقت میتواند باعث تسکین درد شود و پس از کم شدن اثر آنها درد مجدد شدت پیدا میکند. جهت کسب اطلاعات در رابطه با عوامل شایع دندان درد کلیک نمایید.

دندان درد

دندان درد

درمان های خانگی دندان درد

  • باید متذکر شویم که شما در وهله اول به سمت قرص های مسکن نروید، مگر اینکه اجازه مصرف آن را پزشک به شما داده باشد. برای درمان دندان درد، روش های خانگی گوناگونی وجود دارد که می توانند بدون عوارض، درد شمارو تسکین دهند. ما پیشنهاد می دهیم اول این راه ها را امتحان کنید، و مطمئن باشید از نتیجه این راه شگفت زده خواهید شد.
  • شما می توانید روی دندانی که در را احساس می کنید، سیر قرار دهید. به این صورت که دو حبه سیر را با کمی نمک له کرده و روی دندان خود بگذارید. سیر می تواند به صورت موقت دندان درد شما را تسکین دهد. از این ترکیب هر 5 ساعت یک بار استفاده کرده، تا زمانی که به دندانپزشک ترمیمی خود مراجعه کنید. لازم به ذکر است که برای دندان درد هایی که با عفونت همراه هستند، استفاده از سیر مناسب نیست.
  • یک روش دیگر استفاده از گیاه میخک است. باید اشاره کنیم به اینکه این گیاه به حدی در تسکین درد دندان موثر است که شرکت های داروسازی از عصاره آن برای تولید و ساخت داروهای تسکین دهنده موضعی دندان از آن استفاده می کنند. شما باید مقداری از گیاه میخک را بر روی دندان خود قرار داده منتظر بمانید تا درد دندانتان قطع شود. از نتیجه این عمل مطمئنا راضی خواهید بود.
  • یک راه درمان سریع دندان درد آب نمک است. شما باید مقدار نمک را در آب جوشیده حل کنید، بعد از ولرم شدن یک دقیقه در دهان خود نگه دارید.

رعایت بهداشت دهان و دندان برای تسکین درد دندان

اگر شما در این دوره بهداشت دهان را بیشتر رعایت کنید، درد دندان شما زودتر تسکین یافته یا حداقل از شدت افزایش آن می کاهد. با صحیح مسواک زد و استفاده از دهانشویه، باعث رفع باکتری های دهانی شده و در تسکین درد دندان نقش مهمی خواهد داشت. باید اشاره کنیم که دندان عامل مهمی است برای داشتن لبخند زیبا، پس باید با نخ کشیدن و مرتب مسواک کردن از دندان ها مراقبت کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66