کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

لمینت سرامیکی

30 مهر ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی
لمینت سرامیکی که به صورت کاملا سفارشی برای جلو دندان افراد به عنوان یک پوسته نازک قرار می‌گیرد میتواند برای پوشاندن عیوب دندان بهترین راه کار به حساب آید. اگر شما از یک جنس با کیفیت استفاده کنید می توانید حداقل به مدت ۱۵ تا ۲۰ سال را به راحتی از لمینت دندان خود استفاده کنید. سطح طبیعی و البته شفاف بدون یک هیپگونه لکه در کنار دوام و استقامت عالی باعث می‌شود که شما بتوانید به راحتی از این پوسته نازک با یک قیمت مناسب استفاده کنید؛ چراکه به صورت دائمی به دندان لو می چسبد و شما میتوانید به صورت سفارشی از دندان خود محافظت کنید.

قیمت لمینت سرامیکی

قیمت لمینت سرامیکی دندان با توجه به تعداد دندان هایی که قرار است ترمیم شود کاملا متفاوت و مهم است. تمامی دندان هایی که شما قصد روکش آن را دارید با یک وضعیت متفاوت میتواند قیمت و هزینه خاصی را برای شما دنبال کند. هزینه و قیمت لمینت به این مورد نیز مرتبط است و به همین دلیل شما باید به این نکته نیز بسیار توجه کنید. کیفیت روکش و تجربه دندانپزشک در این زمینه نباید بی توجه قرار بگیرد. قیمت لمینت دندان با تضمین کیفیت و ضخامت هر دندان مسخص میشود.

عوارض لمینت سرامیکی

از جمله عوارض و معایب لمینت سرامیکی شاید به خاطر نوع جنس موادی که است که شما احساس میکنید ممکن است لمینت را دچار شکستگی و لب پریدگی کرده است که البته وابسته به جنس لمنیت امکان پریدگی و شکستگی مشخص می شود اما بعد از نصب بر روی دندان شانه نمی‌توانید انتظار تغییر شکل و فرم خاصی را داشته باشید. ایجاد انواع بیماری های لثه ای البته در صورت عدم رعایت بهداشت و همچنین پوسیدگی دندان از جمله عوارضی است که شما باید در زمان لمینت دندان به آن در کنار تغییر رنگ زمینه دندان با سایر دندانها مشاهده کنید. حتی ناهماهنگی بین دندان ها از جمله این عوامل به شمار می آید. حساسیت به سرما و گرما از عوارض موقت لمینت دندان سرامیکی محسوب می شود و شما باید به این نکته نیز توجه خاصی داشته باشید، شکستگی لمینت همانگونه که گفته شد در مورد عدم رعایت موارد کلیدی به ایجاد میشود و حتی جدا شدن لمینت از دندان در شرایط مختلف بسیار دیده شده است که البته این کار وابسته به تجربه و مهارت پزشک ممکن است به هیچ عنوان حتی رخ ندهد. شما بهتر است برای جلوگیری از عوارض لمینت سرامیکی دندان از یک پزشک ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید و از همه از انواع نوشیدنی های مضر و مواد خوراکی که ساختار سفتی دارند استفاده نکنید؛ چرا که انجام هر کدام از این موارد باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی لمینت دندان خود را در طولانی مدت بدون هیچگونه مشکلی حفظ کنید.

قیمت لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی با هزینه و قیمت خاصی که دارد می‌تواند برای شما گزینه مناسبی به حساب آید. اما بخاطر کیفیت لمینت و نوع نصب و پیچیدگی خاص خود عمدتا هزینه بالایی را ارائه می دهد، که در این نوع متفاوت عوامل مهم و کلیدی وجود دارند که به صورت مستقیم و غیرمستقیم شما میتوانید هر کدام را متفاوت با جنس دندان خود در هزینه های  خاصی برآورد کنید و طبیعتا هر چقدر تعداد دندانها که قرار است روکش کنید بالاتر باشد شما باید قیمت بیشتری را نیز و با توجه به تجربه و تخصص دندانپزشک باید برآورد کنید اما دستمزد متخصص و بسیاری از هزینه های جانبی دیگر از جمله عوامل موثر بر روی قیمت لمینت به حساب می آید. اما قرینه سازی فرم دندان بعد از تراش و همچنین تعرفه دندانپزشکی در کنار نوع تراش را شما باید از جمله عوامل دیگر برای برآورد قیمت لمینت دندان در نظر بگیرید و به هم ریختگی و آسیب دیدگی دندان نیز می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت دندان بگذارد.

عکس دندان لمینت سرامیکی

اهمیت عکس برای لمینت سرامیکی دندان بسیار بالاست؛ چراکه با با تهیه عکس شما متوجه تغییرات اساسی میشوید و می توانید نمای خاص را برای دندان های خود در نظر بگیرید. اما عکس حتی قبل از انجام لمنیت به شما کمک می‌کند تا بدانید دقیقا از چه روشی و چه جنسی می توانید برای دندان خود استفاده کنید؛ چرا که با توجه به نامرتب بودن دندان ها هرکدام وابسته به عوامل خاصی میتواند روش لمینت متفاوتی را به وجود بیاورد. آماده کردن دندانها جهت نصب با استفاده از تجهیزات و مشاوره در این زمینه میتواند بسیار موثر واقع شود و البته شما باید به ضخامت، میزان تراش و همچنین تاثیر پذیر لمینت توجه کنید. در هر صورت استفاده از لمنیت و روکش های متفاوت قبل از هر چیزی نیازمند یک مشاوره اساسی است که صددرصد همانگونه که گفته شد با توجه به عکس دندان لمینت دندان شما به صورت سرامیکی میتواند هزینه خود را برآورد کند وشرایط کلی دهان را بازگو کند. لمینت دندان سرامیکی به خاطر استحکام و طول عمر بی نظیری که دارد جزء بهترین ها محسوب میشود و اگر شما به شکل ویژه ای از لمینت نگهداری کنید و از شکستن اجسام سخت جلوگیری بعمل آورید صددرصد در طولانی مدت از انتخاب خود پشیمان نمی شوید.

سخن پایانی

لمینت سرامیکی با تراش دندان یک امر مهم محسوب می‌شود اما این تراش وابسته به دندان متفاوت است؛ چرا که طرح و شکل اولیه دندان به تراش کمک می کند تا بتواند از عمر با کیفیتی را تراش به وجود بیاورد. مرغوبیت لمینت را باید یک نکته مهم در نظر بگیرید. البته تغییر رنگ به موارد خاصی مربوط است؛ چراکه نوع مواد رنگی مانند انواع قهوه، چایی، قلیان و مواد رنگی و مضر دیگر در تغییر رنگ باعث خرابی لمینت میشود که هر چه شما رعایت بیشتری را در برنامه رسیدگی خود قراردهید، صددرصد استاندارد و محکم دندان در طولانی مدت شما را از انتخاب خود پشیمان نمی کند و مهم تر از همه اگر اینکار را به یک دندانپزشک ماهر بسپارید، با استفاده از مواد اولیه مناسب و نصب عالی شما می توانید در طولانی مدت از زیبایی یک لمینت دندان با کیفیت سرامیکی به نحو احسن استفاده کنید.نصب درست و مواد اولیه مناسب را برای لمینتی با کیفیت از یاد نبرید. منبع: yun
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66