کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

دندانپزشکی عمومی

30 مهر ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

دندانپزشکی عمومی

دندان پزشکی عمومی یکی از زیرشاخه های رشته دندانپزشکی است که می تواند اقدامات خاصی را برای افراد انجام دهد. شما برای انجام معاینات دندانپزشکی اولیه، تصویربرداری از دهان، اسکن دیجیتال، پرکردن دندان، ترمیم، عصب کشی دندان و موارد این چنینی می توانید از دندانپزشکان عمومی استفاده کنید؛ چرا که پزشکان این اختیار را دارد که بیماری های دهان و دندان را تشخیص داده و قبل از پیشرفت شما را با شگردهایی که می شناسند از مشکلات بیشتر دور کنند. این پزشکان مدرک پایه و عمومی دندانپزشکی را را کسب کرده اند و به صورت تخصصی در یک رشته خاص نمی توانند برای شما خدماتی را ارائه دهند.

دندانپزشکی عمومی چه شاخه هایی دارد؟

شما برای ترمیم پوسیدگی دندان می توانید به دندانپزشکی عمومی مراجعه کنید که این ترمیم شاید به کامپوزیت نیز مربوط شود و حتی برای درمان ریشه این دندانپزشکان می توانند خدمات قابل قبولی را به شما ارائه دهند. البته برای درمان آندو با توجه به نوع پوسیدگی می توانید از خدمات متنوعی استفاده کنید. برای شناسایی آسیب شناسی دهان، دندان، فک و صورت نیز دندانپزشک عمومی خدمات قابل توجهی را در اختیار شما قرار می دهد. جهت جلوگیری از پوسیدگی و مشکلات فکی رادیولوژی یکی از شاخصه های دندانپزشکی حوزه عمومی است. همچنین مشکلات دندانی کودکان در حوزه کار این دندانپزشک قرار دارد. با درمان ریشه می‌تواند از مشکلات بیشتر جلوگیری کند. برای جراحی فک صددرصد درمان‌های خاصی مانند ارتودنسی نیز ارائه می‌شود که البته جراحی لثه جزء جراحیهای زیبایی محسوب می‌شود که می‌تواند به جراحی پیوند استخوان، سینوس لیفت و درمان لثه تیره و روشن کردن لثه نیز مرتبط شود.

دندانپزشکی عمومی چه وظایفی دارد؟

در مورد وظایف دندانپزشکی عمومی شما می توانید در ابتدا به آموزشی توجه داشته باشد که برای مراقبت از دهان و دندان ارائه می شود و همچنین بیماران می توانند به گزینه های درمانی خود با وی مشورت کنند و هر نوع بیماری لثه و پوسیدگی دندان را برطرف نمایند، که البته برای نگهداری و خرید تجهیزات میتواند در صورت نیاز راهنمایی های لازم را ارائه دهد. تمامی تکنولوژی و تجهیزات را برای بهبود شرایط بیمار معرفی می کند اما در هر صورت بهتر است برای ارتودنسی، ایمپلنت و بسیاری از مشکلات حاد لثه تنها به نظر پزشکان متخصص در این حوزه مراجعه کنید و توجه داشته باشید که هر کدام از روش ها مانند ارتودنسی، ترمیم و زیبایی و بسیاری از موارد دیگر به صورت تخصصی باید ارائه شود.

چه حوزه هایی تخصصی هستند؟

دندانپزشکی عمومی هر چقدر فرد ماهری باشد اما شما بهتر است برای پروتز و ایمپلنت های دندانی تنها به افراد متخصص مراجعه کنید تا کیفیت کار شما را تامین نمایند. همچنین جراحی فک و صورت در حوزه تخصصی افراد قرار دارد و شاید دندانپزشک عمومی نتواند آنچنان که باید و شاید استاندارد لازم را برای شما مشخص کند و برای پاتولوژیست دهان فک و صورت نیز شما بهتر است از  دندانپزشکان ماهر  استفاده کنید که در حوزه تخصصی دندانپزشکی خود فعالیت می کنند. دندانپزشکان عمومی نمی توانند بیماری های لثه را به صورت تخصصی برای شما برطرف کنند. حتی برای ایمپلنت، پروتز، لمینت، کامپوزیت و ارتودنسی را صددرصد به متخصصین باید بسپارید.

همچنین بخوانید درباره: مراحل ایمپلنت دندان جلو

دندانپزشکی عمومی با متخصص چه تفاوتی دارد؟

امروزه اکثر مردم با دندانپزشکی عمومی سر و کار دارند و باید توجه داشته باشید که این دندانپزشک می‌تواند تشخیص بیماری و همچنین نوع درمان را مشخص کند و بسیاری از جراحی ها مانند عصب کشی و جراحی جزئی را انجام دهد. برای فعالیت‌های تخصصی تر که در طول مقاله به آن اشاره شد مانند ایمپلنت، دندان پزشک عمومی نمی تواند خدمات خود را به شکل ویژه ارائه دهد؛ چرا که خدمات تخصصی همانطور که از نام آن پیداست به صورت کاملا تخصصی با ظرافت و دقت بیشتری انجام می‌پذیرد. جهت کاشت ایمپلنت بهتر است به افراد متخصص مراجعه کنید؛ چراکه متخصصین دندانپزشک دوره های بیشتری را نسبت به دندان پزشکان عمومی گذرانده اند، در ابتدا در رشته پزشکی تحصیل می کنند و سپس مدرک دندانپزشکی عمومی خود را دریافت می کنند و صددرصد متخصصین دندانپزشکی به این دلیل که دوره های بیشتری را گذرانده اند می توانند کیفیت بهتری را ارائه دهند. مهم تر از همه به صورت تخصصی کاملا تمیز و اصولی هرگونه مشکل را برطرف می کنند. همچنین پزشکان عمومی می توانند کارهای اولیه مانند عصب کشی و روکش گذاری را به خوبی انجام دهند. اما متخصصین حوزه تخصصی تری را دنبال می‌کنند و یعنی ارتودنسی و ایمپلنت گذاری را با کیفیت قابل قبول تری ارائه می دهند. البته دندانپزشک عمومی هم می تواند ایمپلنت گذاری را انجام دهد. اما کیفیت به دست متخصصین کاملا مشهود تر است، در حالت کلی متخصصان به خاطر آشنایی بیشتر با تجهیزات می‌توانند خدمات قابل قبول تری را به نمایش بگذارند.

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با خدمات دندانپزشکی عمومی آشنا کردیم، به این دلیل که در حوزه دندانپزشکی همیشه شاخه بندی خاصی برای خدمات وجود دارد.به صورت صددرصدی می‌توان کیفیت بهتری را از متخصص یک رشته انتظار داشت. شما برای انجام کارهای تخصصی مانند کاشت، جراحی فک، بسیاری از فرایندهای متفاوت دندانپزشکی بهتر است به دندانپزشک متخصص این حوزه مراجعه کنید؛ چرا که دندانپزشکان عمومی به واسطه دوره های کمتری که پشت سرگذاشته اند، شاید نتوانند آنچنان که باید و شاید قابلیت متفاوتی را در اختیار شما قرار دهند و به همین دلیل است که امروزه هر شاخه ای از دندانپزشکی مانند ریشه، ایمپلنت، انواع جراحی و.. به دست  متخصصان خاص خود انجام می پذیرد. شما این نکته را به خاطر بسپارید که دندانپزشک عمومی هرچقدر ماهر باشد اما به خاطر آشنایی نداشتن با بسیاری از تجهیزات به روز نمی تواند به بهترین شکل ممکن خدمات قابل قبولی را ارائه دهد و به شما توصیه می کنیم با توجه به تفاوت دندانپزشکی عمومی و متخصص سعی کنید، اگر به صورت تخصصی به ترمیم دندان خود می پردازید، تنها به دندانپزشکان متخصص مراجعه کنید؛ چرا که دندانپزشکان عمومی تنها جراحی های جزئی را برای شما می توانند به درستی انجام دهند و برای خدمات تخصصی تر ابزار و تجهیزات لازم را شاید در اختیار نداشته باشند و صددرصد هر فردی بابت تخصص خود تکنیک های قابل توجهی را می شناسد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66