کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

دندانپزشکی در غرب تهران

30 مهر ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

دندانپزشکی در غرب تهران

در طی سال هایی که زندگی میکنیم ممکن است حداقل یک بار به دندانپزشکی برای خودمان و اطرافیانمان رفته باشیم  که ممکن است به دلایل مختلفی مثل کشیدن دندان، پرکردن دندان، ارتودنسی ، عصب کشی، جرم گیری و…… باشد چون در دندانپزشکی ها خدمات بسیار متفاوت و متنوعی ارائه داده میشود، به طور کلی اگر بخواهیم خدمات دندانپزشکی را دسته بندی کنیم باید بگوییم به دو دسته تقسیم میشوند که بخشی فقط برای زیباسازی دندان های خود به این مرکز مراجعه می کنند و بعضی نیز برای برطرف کردن مشکل دندان های خود و گاهی هم برای هر دو! هر شخصی میتواند در شهر خود به این مراکز مراجعه کند که در این مقاله قصد داریم در مورد دندانپزشکی در غرب تهران بپردازیم.

ارتودنسی دندان:

یکی از مواردی که ممکن است شما برای آن به دندانپزشکی مراجعه کنید ارتودنسی دندان است که در طی آن کجی دندان های شما، فاصله آنها و نامرتبی آنها از بین می رود و شما دندان های زیبا خواهید داشت. ارتودنسی انواع متفاوتی دارد به عنوان مثال: یکی از انواع ارتودنسی ، مدل ثابت ان است که برای کسانی که دندان های آنها احتیاج به درمان دارد بسیار موثر است که در آن براکت ها به وسیله مواد مخصوص بر روی دندان های شما چسبانده می شوند و سپس با استفاده از سیم آنها به یکدیگر متصل میشوند باید در این روش بدانید که شما تا پایان دوره نمی توانید دستگاه ارتودنسی را از دهان خود خارج کنید بلکه تا مدتی که دندان پزشک مشخص میکند باید در دهان شما باشد تا عیوب دندان های شما برطرف شود، در این مدت حتما باید نظافت و بهداشت دندان های خود را رعایت کنید تا مشکلی برایشان ایجاد نشود، اگر مشکلات دندان های شما کمتر باشد میتوانید از ارتودنسی متحرک استفاده کنید چون نسبت به ارتودنسی ثابت ، سختی های کمتری دارد و شما در زمان ناراحتی می توانید پلاک را از دهان خود خارج کنید و سپس در جای خود قرار دهید، بعضی از افراد به دلیل مشخص شدن ارتودنسی ترجیح می دهند آن را انجام ندهند که باید بگوییم دیگر نگران نباشند چون میتوانند از ارتودنسی نامرئی استفاده کنند بدون این که در دهان آنها مشخص باشد،این ارتودنسی از پلاستیک شفاف ساخته شده و دیده نمیشود، برای ارتودنسی در تهران میتوانید به دندانپزشکی در غرب تهران مراجعه کنید.

همچنین بخوانید درباره: سفید کردن لمینت دندان

کشیدن دندان :

یکی از مواردی که اکثریت برای آن به دندانپزشکی ها مراجعه می کنند کشیدن دندان است البته خیلی ها به علت ترس سعی میکنند از مراجعه به دندانپزشکی خودداری کنند که این ممکن نیست و باعث آسیب هایی میشود، اگر شما به خوبی از دندان های خود مراقبت کنید و بهداشت آنها را انجام دهید به احتمال زیاد تا آخر عمر نیازی به کشیدن دندان ندارید اما ممکن است بنا به دلایلی مجبور به انجام این کار شوید ، که این دلایل می توانند شامل موارد زیر شوند: ممکن است شما دچار حادثه تصادف شده باشید و دندان شما آسیب دیده باشد و یا آسیب آن به خاطر پوسیدگی باشد اگر این مشکل توسط روش های ترمیمی قابل حل نباشد برای جلوگیری از عفونت نیاز است دندان شما کشیده شود. شاید هم شما دارای فک‌ کوچکی باشید و برای دندان های شما جای کافی نباشد که در این صورت باید بعضی از دندان های سالم شما کشیده شود تا جای کافی برای صاف شدن دندان ها توسط ارتودنسی فراهم شود. یکی دیگر از علت های کشیدن دندان این است که شما داری بیماری لثه هستید و این باعث از بین رفتن حمایت استخوانی در اطراف دندان و در نتیجه لق شدن آن میشود، که در این زمان اگر حیات دندان شما دچار مشکل شده باشد آن را می‌کشند.دلایل مختلفی برای کشیدن دندان وجود دارد که شما اگر ساکن تهران هستید میتوانید به دندانپزشکی در غرب تهران در صورت زندگی در آن منطقه مراجعه کنید.

تاریخچه دندانپزشکی :

در کشور فرانسه در طی یک دوره آرایشگران روی به دندانپزشکی آوردن و کارهایی مثل کشیدن دندان را انجام میدادند که در سال 1400 این کار برای آنها ممنوع اعلام شد ، در کشور آلمان هم فقط  افرادی  که علمی در این زمینه داشتند می توانستند این عمل را انجام دهند ، بعضی افراد امبروس پر را بنیانگذار دندانپزشکی می دانند چون او کتابی در مورد نگهداری و ترمیم دندان منتشر کرده بود اما در دندانپزشکی مدرن پیر فاجرد را پدر دندانپزشکی نوین می دانند چون او اولین کسی است که در کتابی کاملا منطقی در مورد تکنیک های نگهداری و ترمیم دندان نوشته است . در سال 1840 اولین دانشکده دندانپزشکی  و در سال   اولین  آزمایشگاه دندانپزشکی 1887 تاسیس شده است و نیز سال 1880 را می توان سال تولید خمیردندان به سبک امروزی دانست. در قرن بیستم هم خدمات و اختراعات جدیدی در این حوزه ایجاد شده مثل : پرکردن دندان ، لیزرها، روکش دندان، وسایل و ابزارهای دندانپزشکی که با فشار هوا کار میکنند ، افزودن فلوراید به آب آشامیدنی و…. در مطالب بالا تاریخچه دنداپزشکی به صورت مختصر برای شما بیان شده است، شما می توانید برای استفاده از خدمات دندانپزشکی در منطقه خود به دندانپزشک مورد نظرتان مراجعه کنید و اگر ساکن غرب تهران هستید میتوانید برای دندانپزشکی در غرب تهران در گوگل سرچ کرده و آدرس نزدیکترین دندانپزشکی به خود را پیدا کنید.

سخن پایانی:

همیشه مواظب سلامت دندان های خود باشید و حداقل در روز دوبار از مسواک استفاده کنید تا دندان های شما سالم بمانند و جرم نگیرند، اگر مواظب دندان های خود نباشید و اصول بهداشتی را رعایت نکنید شاید مجبور شوید دندان خود را بکشید! شما میتوانید برای خدمات بسیار متنوعی مثل لمینت، ارتودنسی، روکش ،عصب کشی، پرکردن و… به مراکز دندانپزشکی مراجعه کنید و برای زیبا سازی دندان های خود نیز از خدمات ارائه شده استفاده کنید مثلا اگر دندان های کج هستند از روش ارتودنسی و اگر دارای دندان های زرد هستید از لمینت یا کامپوزیت استفاده کنید. حتما به این نکته توجه کنید که اگر دندان شما درد میکند حتما زودتر به دندانپزشکی مراجعه‌ کنید تا باعث ایجاد عفونت نشوید.‌امیدواریم مطالب فوق که در مورد دندانپزشکی و دندانپزشکی در غرب تهران بوده است برای شما مفید واقع شده باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66