سفید کردن دندان ها با استفاده از روش های طبیعی

30 مهر ، 1401
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

به طور کلی رنگ پوست و رنگ دندان انسان ها با هم هماهنگی دارند مثلا انسان های سیاه پوست به دلیل رنگ سیاه پوست و خطای دید سفید تر به نظر می آیند ولی تغییر رنگ دندان ها فقط خطای دید و رنگ پوست انسان نیست و علت های دیگر دارد به طور مثال بعضی افراد به صورت ژنتیک، دندان های روشنی دارند ولی برخی دندان های شان ته رنگ زرد یا قهوه ای است یا بالارفتن سن، یکی دیگر از دلایل شایع بدرنگی دندان ها است ولی ناگفته نماند که کشیدن سیگار،خوردن بعضی از غذاها و نوشیدنی های خاص و حتی مصرف بعضی از داروها و بیماری ها باعث بدرنگ شده دندان ها می شود. ولی نگران نباشید بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها هم به صورت گیاهی و هم با مراجعه به دندان پزشگ زیبایی انجام پذیر است ما در این مقاله شما را با سفید کردن دندان به صورت گیاهی آشنا می کنیم.


معرفی چند روش برای سفید کردن دندان ها
روش های طبیعی برای سفید کردن دندان ها بسیار است ولی ما چند تا از این روش ها را به صورت اختصار توضیح می دهیم.

سفید کردن دندان با استفاده از ریحان :

ریحان علاوه بر این که دوای درد هاست باعث سفید شدن دندان ها هم می شود و از دنهان را در برابر بیماری ها و عفونت ها بیمه می کند روش استفاده از ریحان به این صورت است که ریحان را خشک کرده و روی خمیر دندان ریخته و دندان ها را می شوییم این کا را روز انجام می دهیم.

سفید کردن دندان با استفاده از نمک :

یکی از قدیمی ترین روش برای شستن دهان و دندان ها و حتی سفید کردن دندان ها استفاده از نمک می باشد. نحوه انجام کار به این صورت می باشد که ابتدا نمک و زغال را باهم مخلوط کرده و سپس دندان ها را با آن تمیز می کنید این روش به باعث صیقل داده دندان ها می شود و لایه زرد چسبنده داندان را از بین می برد.

سفید کردن دندان با استفاده از هویج و پوست پرتقال :

پوست پرتقال برای از بین بردن بوی بد دهان و جلوگیری از ازد شدن دندان کاربرد دارد ،میکروب های دهان را از بین می برد و باعث خوشبو شدن دهان می شود. نحوه سفید کردن دندان با استفاده از پوست پرتغال به این صورت است که سوت پرتغال را به دندان ها بمالیم. فیر موجود در هویچ هم باعث می شود که جرم ها و زردی دندان ها از بین برود.

سفید کردن دندان با استفاده از جوش شیرین :

 جوش شیرین ماده اسیدهای موجود در دهان را از بین می برد و دندان ها را صیقل می دهد و به آرامی زردی دندان ها را از بیین می برد و دندان ها را سفید می کند.

با تمامی این توضیحات و روش های گوناگون برای سفید کردن به صورت گیاهی ، بهتیرن روش برای سفید کردن و زیبایی دندان هااصلاح طرح لبخند می باشد زیرا این روش هم سرعت بیشتری داد و هم زیر نظر دندان پزشک زیبایی ترمیمی دندان های شما سفید می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66