کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

اصلاح طرح لبخند

21 فروردین ، 1398
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

اصلاح طرح لبخند وزیبایی با کامپوزیت ونیر و لامینیت سرامیکی

امروزه تصورغلط و اشتباهی بین عموم افراد جامعه بوجود آمده که فکر می کنند فقط در استفاده از طرح لبخند به روش لامینیت سرامیکی تراش دندان دارند، در صورتی که در استفاده از طرح لبخند به روش کامپوزیت ونیر تراش دندان ندارند، به همین دلیل و باور اشتباه ترجیح می دهند دندان هایشان را کامپوزیت کنند ، متأسفانه بعضی از تبلیغات نادرست وغلط این تصور را در ذهن افراد جای داده است . واقعیت امراین است که در درمان های زیبایی چه کامپوزیت ونیر و چه لامینیت سرامیکی نسبتا" به یک اندازه و در حداقل ممکن تراش داده می شوند و هر دو جزو کارهای کم تراش ودر حیطه ی درمان های (conservative) محافظه کارانه قرار میگیرند و تفاوت چندانی در مقدار تراش دندان ها ندارند.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

در حقیقت دو عامل مقدار تراش دندان را تعیین می کند:

1- مهارت و تسلط دندانپزشک زیبایی ، که هر چقدر توانایی دندانپزشک زیبایی دکتر ابوالقاسمی بالاتر باشد ، می تواند با به کار بردن تکنیک های بهتر و کم تراش تر به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

2- موقعیت دندان ها و سایز آنها، در صورتی که دندان ها بیرون زده و نامرتب باشند و یا سایز آنها بزرگ باشد بر اساس میزان ناهنجاری موجود ، نیاز به تراش دارند. بر خلاف تصور مردم در اصلاح طرح لبخند اولین گزینه مناسب برای درمان های زیبایی لامینیت های سرامیکی است و در حقیقت کامپوزیت ونیر انتخاب دوم می باشد . تنها دلیلی که باعث می شود فرد تصمیم به انجام کامپوزیت ونیر به عنوان اولین گزینه انتخابی خود مد نظر قرار دهد، بحث اقتصادی و قیمت درمان می باشد. باید بگوییم هزینه های ساخت و آماده سازی لامینیت سرامیکی گران تر از کامپوزیت ونیراست لذا قیمت تمام شده لامینیت سرامیکی حدود دو تا سه برابر کامپوزیت ونیرتمام می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66