کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

روش های سفید کردن دندان

23 شهریور ، 1400
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

روش های سفید کردن دندان

امروزه بسیاری از افراد می‌توانند به صورت خانگی راهکار ها و روش هایی را برای داشتن دندان های سفید به کار گیرند. اما راهکار فوری قطعا به واسطه دندانپزشک در مطب انجام می شود اما در این بین، قرقره کردن پروکسید هیدروژن می‌تواند به شما برای داشتن دندان های سفید بسیار کمک کند. حتی نمک دریا و جوش شیرین عنوان خمیر چنانچه در نظر گرفته شود به عنوان سفید کنندگی سطح دندانهای شما بسیار کاربردی عمل می کند و استفاده از جوش شیرین یک بار در هفته توصیه می شود و استفاده از  سرکه سیب برای ضدعفونی کردن دندان و لثه یکی دیگر از روش‌ها محسوب می شود که شما به واسطه ساییدن پوست موز دندان نیز می‌توانید راهکاری عالی را برایسفید کنندگی دندان خانگی مدنظر داشته باشید.

راز سفیدی دندان کره ای ها

مردم کره جنوبی به بهداشت دهان و دندان خود بیشتر از هر چیزی اهمیت می دهند. هزینه‌های بالایی را بر روی دندان پیاده می کنند و بعد از هر وعده غذایی و حتی بعد از نوشیدن قهوه مسواک زدن اولین کار این افراد محسوب می شود به گونه ای که حتی در برخی از مکان‌ها شما به صورت رایگان می توانید به دنبال مسواک رایگان باشید. چنانچه مشتاق داشتن دندان های سفید هستید، باید این روش اصلی را در زندگی خود در نظر بگیرید که بهداشت دهان و دندان از هر کاری مهم تر از است که باید به آن بیندیشید و صددرصد مسواک زدن صحیح نیز می‌تواند راهکاری قابل قبول به حساب آید. همیشه نکات دندانپزشکی را جدی بگیرید تا در طولانی‌مدت دندان هایی سفید و زیبا داشته باشید؛ چرا که داشتن لبخندی دلنشین با دندان های زرد آنچنان کار راحتی نیست.

سفید کننده دندان با بلیچینگ

یکی دیگر از راهکارهایی که می توان برای دندان های سفید انجام داد بلیچینگ کردن دندان است که شما در این روش می توانید رنگدانه ها و انواع رنگهای تیره را به راحتی از روی دندان پاک کنید، دراین روش سفید کردن دندان با بلیچینگ که در مطب، دندان پزشک با استفاده از یک ماده مخصوص که برروی دندان می گذارد می تواند از سزح دندان ها مراقبت کند و مواد سفید کننده به خاطر غلظتی که دارند و برروی دندان ها کارگذاشته می شوند یک روش فوق العاده برای سفید کردن دندان محسوب می شود که البته هزینه بلیچینگ دندان تعرفه های خاص خود را  برای فک بالا و پایین دارد.

سفيد كردن دندان با زغال

راهکار های سفید کردن دندان میتواند راهکارها و روشهای متفاوتی باشد. یکی از سریع ترین روش سفید شدن دندان استفاده از زغال است به این دلیل که، این روش فوری امروزه به عنوان یک راهکار ثابت و موثر برای از بین بردن لکه های زرد مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما به دنبال سریع ترین روش برای سفید کردن دندان های خود هستید، می توانید به گفته و توصیه ما اعتماد کنید و از زغال استفاده نمایید. این ماده فوق العاده قادر است، پلاک ها را به راحتی از بین برده و دندانها را سفید کند. استفاده از زغال صددرصد یک راهکار مقرون به صرفه و اقتصادی برای دندان های سفید است. شما یک یا دو ذغال را با حالت پودر با ترکیب مقداری آب که حالت خمیری به دست می آید، بر روی سطح دندان های خود بزنید و بعد از ۳ تا ۴ دقیقه آن را آبکشی کنید، نتیجه آن برای شما شگفت آور خواهد بود.

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و سركه

امروزه برای بسیاری از دستورالعمل های غذایی استفاده از جوش‌شیرین بسیار رایج است و به همین خاطر به عنوان یک سفید کننده طبیعی بسیاری آن را می‌شناسند که در این بین، شما نیز اگر به دنبال راهکاری برای سفید شدن دندانهای زرد در یک روز هستید می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. سدیم بالایی که جوش شیرین دارد، هفته ای  یک بار نشان می تواند راهکاری موثر باشد که از این روش برای سفید کردن دندانهای خود استفاده کنید. بعد از استفاده از جوش شیرین می توانید برای دندان های سفید از سرکه سیب استفاده کنید؛ چرا که ماده طبیعی سرکه سیب، جایگزینی عالی برای سفید کننده های شیمیایی است. ترکیبات مانند اسید استیک، پتاسیم، منیزیم، پروبیوتیک‌ها که خاصیت ضد میکروبی دارد می تواند هر چه سریعتر پلاکت را از بین برده و باعث سفیدی دندانها شود و یک راهکار موثر و قابل قبول به حساب آید. شما برای درمان انواع عفونت لثه، کم کردن درد دندان و برطرف کردن بوی بد دهان می توانید از سرکه سیب استفاده کنید.

لاک سفید کننده دندان

یکی از راهکارهایی که می‌تواند برای دندان های سفید موثر واقع شود لاک سفید کننده دندان است. این روش زیبایی در دندانپزشکی می تواند یک روش کاربردی برای سفید کردن دندان های شما باشد که از آن استفاده کنید. عملکرد لاک صددرصد می‌تواند برروی کیفیت آن تاثیر بگذارد که شما به خاطر کاربری راحت می توانید از آن به نحو احسن استفاده کنید و بخاطر سبک بودن و کوچکی جابجایی آن نقش اسان انجام می شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد لاک کننده دندان انعطاف پذیری آن است که می‌تواند برای تک تک دندان ها مورد استفاده قرار گیرد و همچنین با قیمت پایین و مقرون به صرفه مورد استفاده واقع شود.

سخن پایانی

برای داشتن دندان های سفید انواع روشهای سفید کردن دندان مانند بلیچینگ، کامپوزیت و... می تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان بهترین نتیجه را مشاهده کنید، که صددرصد برای هر کدام از این موارد دندانپزشکی با تجربه به شما کمک می کند. روش های خانگی نیز تأثیر خود را می تواند بگذارد و شما بدون دغدغه ضمن استفاده از روش های خانگی باید از انواع غذاهای اسیدی استفاده کنید، انواع بیماری برای لثه باعث فرسودگی دندان می گردد و مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه نیز باعث ایجاد لکه بر روی دندان می‌شود و این نکات را بر روی زردی دندان از یاد نبرید. با در نظر گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و استفاده از روغنهای گیاهی برای سفید کردن دندان و شستشوی دهان با آنها و استفاده مناسب از مسواک و نخ دندان  شما می‌توانید برای سفیدی دندان خود نیز از روغن نارگیل و کنجد و جوش شیرین و سرکه سیب نیز استفاده کنید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66