کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت دندان و کامپوزیت ونیر (ونیر کامپوزیتی یا لمینت کامپوزیت) یک روش ترمیمی در دندانپزشکی زیبایی است که علاوه‌‌بر جنبه‌ی ترمیمی، جنبه‌ زیبایی نیز دارد. ونیر کامپوزیتی یکی از روش‌های محبوب برای زیبایی دندان‌ها است که در آن شکل، رنگ و زیبایی دندان‌ها بهبود پیدا می‌کند. در این روش با ایجاد یک لایه نازک از ماده رزینی روی سطح دندان، جلوه‌ی طبیعی و زیبایی به دندان‌ها داده می‌شود و مشکلاتی ازجمله دندان‌های زرد، فاقد تراکم یا شکستگی‌های کوچک ترمیم می‌شود.

کامپوزیت ونیر به کامپوزیت بدون تراش معروف است و به دندان‌های اصلی آسیب وارد نمی‌کند؛ به همین دلیل از روش‌های مطمئن و بدون ریسک است و دوام و ماندگاری آن گاهی به بالای 20 سال نیز می‌رسد. کامپوزیت به دندان‌ها ظاهری زیبا و طبیعی می‌بخشد و به‌عنوان جایگزینی مناسب برای روش‌های دیگر ترمیم دندان مطرح است. کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی یکی از معتبرترین مراکز کامپوزیت دندان تهران محسوب می‌شود و قیمت کامپوزیت دندان در این مرکز بسیار منصفانه است. با کامپوزیت دندان از لبخندی جذاب و زیبا برخوردار می‌شوید. 

کامپوزیت ونیر دندانکامپوزیت دندان

ونیر دندان چیست؟

ونیر دندان یک روش ترمیمی زیبایی است که برای اصلاح شکل، رنگ و اندازه‌ی دندان‌ها استفاده می‌شود. ونیرها به‌صورت لایه‌ای روی سطح بیرونی دندان‌ها قرار می‌گیرند و به‌عنوان پوششی برای اصلاح نقص‌ها و ایجاد ظاهری بهتر استفاده می‌شوند. کامپوزیت بدون تراش دندان بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند به‌شمار می‌آید و زیبایی بی‌نظیری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کامپوزیت دندان چیست؟

بسیاری از مراجعه‌کنندگان به دندانپزشکی از ما می‌پرسند که «کامپوزیت دندان چیست؟» کامپوزیت دندان به لایه‌های بسیار نازک با استحکام بالا گفته می‌شود که روی دندان های شکسته، لب پر شده و دندان های بد رنگ و نامرتب قرار می‌گیرد. لایه‌های روکش کامپوزیت که با فناوری نانو تولید می‌شوند، استحکام بسیار بالایی دارند و در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. لمینت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت برخلاف سایر روکش‌های دندانی نیازی به قالب‌گیری و آماده‌سازی در لابراتوار ندارند و به کامپوزیت ونیر، کامپوزیت بدون تراش دندان نیز می‌گویند؛ چراکه هیچ‌گونه تراشی در دندا‌ن‌های اصلی برای نصب کامپوزیت ونیر صورت نمی‌گیرد.

ونیر کامپوزیت دندان ابتدا حالت خمیری‌مانند دارد و بعد از قرار گرفتن روی دندان‌ها با ابزارهای مخصوص فرم‌دهی می‌شوند. بعد از ایجاد فرم مناسب، خمیر ونیر کامپوزیت با اشعه کاملاً خشک و به روکش بسیار مقاومی تبدیل می‌شود. دندانپزشک زیبایی با ونیر کامپوزیت بدون تراش مشکلاتی ازجمله شکستگی، لب پریدگی دندان، بلند کردن دندان و پر کردن دندان را انجام می‌دهد. همچنین سفید کردن دندانها با ونیر کامپوزیت امکان‌پذیر است. برای اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان با دندانپزشک خود تماس بگیرید. 

ونیر کامپوزیت بدون تراش و بدون کوچک ترین فشار به دندان ها

ایجاد تراش در مینای دندان و سایر بخش‌های آن باعث آسیب جدی به دندان‌ها می‌شود؛ به همین دلیل برای اغلب افراد مهم است که کامپوزیت ونیر بدون تراش انجام میشود یا خیر؟ خوشبختانه کامپوزیت دندان بدون تراش و فشار به دندان و با کم‌ترین عوارض انجام می‌شود. کامپوزیت دندان بدون تراش در کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی با ابزار و دستگاه‌های حرفه‌ای و پیشرفته انجام می‌شود و مهارت و تجربه دندانپزشک زیبایی کیفیت را تضمین می‌کند. 

انواع کامپوزیت ونیر؛ از کامپوزیت سرامیکی تا کامپوزیت غیرمستقیم

کامپوزیت ونیر دندان براساس نوع مواد و همچنین نحوه قرارگیری آن‌ها روی دندان‌های اصلی انواع مختلفی دارد. از نظر جنس برخی از این کامپوزیت‌ها به‌دلیل داشتن مواد سرامیکی استحکام بیشتر و سطح براق‌تری دارند. در ادامه، انواع کامپوزیت ونیر را براساس جنس مواد بررسی می‌کنیم.

 • کامپوزیت نانو
 • کامپوزیت میکروهیبرید
 • کامپوزیت فلوراید
 • کامپوزیت تقویت‌شده با فیبر
 • ونیر سرامیکی

انواع کامپوزیت ونیر دندانانواع کامپوزیت دندان

در پاسخ به سؤال پرتکرار شما مبنی‌بر اینکه «کامپوزیت سرامیکی چیست» باید بگوییم که کامپوزیت سرامیکی Ceramic Composite Veneers ترکیبی از مواد کامپوزیت و سرامیک است. در این روش، یک لایه نازک از سرامیک روی دندان قرار می‌گیرد و با استفاده از رزین کامپوزیت، لایه کامپوزیتی روی سرامیک ایجاد می‌شود. این روش به دندان‌ها ظاهر طبیعی‌تری می‌بخشد و مقاومت بالایی نیز دارد. کامپوزیت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت‌های معمولی قیمت بالاتری دارد و براق بودن سطح آن‌ها منجر به زیبایی بیشتر دندانها می‌شود. 

نحوه نصب ونیر کامپوزیت در دندانپزشکی زیبایی

علاوه‌بر تفاوت‌هایی که در جنس کامپوزیت دندان وجود دارد، نحوه‌ نصب آن‌ها نیز کمی با یکدیگر متفاوت است. در ادامه، انواع نحوه نصب ونیر کامپوزیت را برای شما توضیح می‌دهیم.

کامپوزیت ونیر موقت؛ روشی موقتی قبل از آماده شدن کامپوزیت دائمی

کامپوزیت ونیر موقت  Temporary Composite Veneersقبل از اینکه کامپوزیت دائمی ساخته شود، در دهان بیمار گذاشته می‌شود. این نوع ونیر‌ها معمولاً در یک جلسه قرار داده می‌شوند و در انواع شکل‌ها و رنگ‌های محتلف تولید می‌شوند.

ونیر کامپوزیت مستقیم؛ مناسب برای دندان های جلویی

کامپوزیت ونیر مستقیم دندان Direct Composite Veneers یک روش محبوب برای اصلاح شکل، اندازه و رنگ دندان‌ها است و به مواد خمیری بر پایه رزین کامپوزیت گفته می‌شود که روی دندان قرار می‌گیرد و بعد از فرم‌گیری با اشعه خشک می‌شود. دندانپزشک زیبایی این ونیرها را در یک جلسه می‌سازد و روی دندان‌ها می‌گذارد. اجرای این کامپوزیت های دندان بسیار سریع است و برای دندان های جلویی فک بالا و پایین کاربرد دارند.

ونیر کامپوزیت غیرمستقیم؛ تولید شدن در لابراتوار

ونیر کامپوزیت غیرمستقیم Indirect Composite Veneers همان لمینت است که بعد از قالب گیری دندانها در لابراتوار ساخته و سپس روی دندان‌ها نصب می‌شود. برخلاف ونیر کامپوزیت‌های مستقیم، ونیر غیرمستقیم نیاز به تراش بخشی از مینای دندان دارد و در صورت اجرای نادرست آسیب‌هایی را به دندان‌ها وارد می‌کند. در این روش بعد از برداشت اندازه دندان، مدل‌سازی و تهیه‌ی شکل دقیق کامپوزیت انجام می‌شود. 

نحوه انجام کامپوزیت ونیر

نحوه انجام کامپوزیت

کاربرد کامپوزیت دندان؛ از زیبایی تا ترمیمی

کامپوزیت دندان کاربردهای گوناگونی دارد و روش محبوبی در زمینه‌ی ترمیم و بهبود ظاهر دندان‌ها محسوب می‌شود. دندان‌پزشکان با استفاده از کامپوزیت دندان سرامیکی، دندان‌های آسیب دیده را ترمیم می‌کنند. در ادامه، انواع کاربردهای ونیر کامپوزیت را برای شما لیست می‌کنیم.
• ترمیم دندان‌های پوسیده و شکسته
• کامپوزیت دندان کج
• کامپوزیت دندان فاصله‌دار
• کامپوزیت دندان شکسته جلو
• اصلاح شکل و اندازه دندان‌ها
• پوشش دادن به دندان‌های فرسوده
• بهبود و ترمیم دندان‌ها
• هماهنگی و تناسب بین دندان‌ها
اکر هرکدام از مشکلات بالا را دارید، به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا با معاینه دندان‌های شما و عکس‌برداری به شما بگوید که کامپوزیت برای شما مناسب است یا خیر. 

مزایای کامپوزیت چیست؟

مانند هر جراحی دندانپزشکی زیبایی، کامپوزیت دندان نیز مزایا و معایبی دارد. البته درنظر داشته باشید که مزایای کامپوزیت از معایب آن بیشتر است. در ادامه، مزایای کامپوزیت ونیز را برای شما لیست کرده‌ایم.
• روکش کردن دندان های شکسته و آسیب دیده بدون تراش دندان اصلی
• نصب کامپوزیت دندان در یک جلسه
• نصب کامپوزیت با قیمت ارزان تر از لمینت
• دوام و ماندگاری بالا ونیر دندان
• ایجاد ظاهر بهتر با پنهان کردن نامنظمی‌های دندان
• افزایش استحکام دندان‌های اصلی
• جلوگیری از پوسیدگی و آسیب به دندانها
یکی از فواید و جذابیت‌های کامپوزیت که آن را در بین مردم پرطرفدارتر کرده است، تنوع بالا در رنگ و بهبود رنگ دندان ها به‌صورت طبیعی است. شما می‌توانید کامپوزیت دندان را با هر رنگی که دلخواهتان می‌‌خواهد و نزدیک به رنگ دندان‌های طبیعی شماست سفارش دهید. 

مزایای کامپوزیت ونیر کامپوزیت ونیر

مراحل کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

روش کامپوزیت دندان با توجه به مستقیم یا غیرمستقیم بودن آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. در حالت کلی، کامپوزیت به معنای روش مستقیم است. در دندانپزشکی به روش غیرمستقیم لمینت دندان گفته می‌شود. بر مراحل زیر در مطب‌های دندانپزشکی انجام می‌شود.

 • مرحله اول؛ بررسی و برنامه‌ریزی: در ابتدا دندان‌پزشک، دندان‌های شما را موردبررسی قرار می‌دهد و ارزیابی می‌کند که آیا ونیر دندان برای شما مناسب است یا خیر. در صورت تمایل، برای ساخت ونیر دندان نمونه‌برداری صورت می‌گیرد.
 • مرحله دوم؛ جرمگیری دندان: دندانپزشک زیبایی به جرمگیری دندان، پلاک و تارتارهای روی دندان با استفاده از مواد و ابزارهای مخصوص می‌پردازد. ونیر کامپوزیت نباید روی دندان‌هایی که جرم دارند نصب شود.
 • مرحله سوم؛ خشک کردن رطوبت دندان: بعد از جرم‌گیری باید تمام نم و رطوبت روی دندان به‌طور کامل خشک شود.
 • مرحله چهارم؛ متخلخل کردن سطح دندان: در این مرحله مواد اسیدی مخصوص برای متخلخل کردن سطح دندان روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.
 • مرحله پنجم؛ چسب مخصوص ونیر: چسب‌های مخصوص ونیر کامپوزیت روی دندان قرار داده می‌شود.
 • مرحله ششم؛ قرار دادن ونیر روی دندان: مواد کامپوزیت دندان روی لایه‌ی چسب قرار می‌گیرد و با ابزار مخصوص به فرم موردنظر تبدیل می‌شود. این مرحله نیاز به دقت بسیار بالای دندانپزشک دارد.
 • مرحله هفتم؛ مستحکم کردن ونیر کامپوزیت: بعد از فرم‌گیری ونیر دندان، با استفاده از اشعه‌ی مخصوص این ونیرها کاملاً خشک می‌شوند تا به استحکام موردنظر برسند.
 • مرحله هشتم؛ صیقل دادن ونیر کامپوزیتی: در آخرین مرحله، لایه‌های روکش ونیر دندان صیقل داده و براق می‌شوند.

در انتها دندانپزشک متخصص کامپوزیت، اندازه‌گیری دقیقی انجام می‌دهد تا مطمئن شود ونیر دندان به‌طور کامل و مناسب به دندان متصل شده است. لازم است هرچندوقت‌یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا سلامت کامپوزیت‌ها را بررسی کند.

عوارض کامپوزیت دندان؛ از حساسیت دندان ها تا تغییر رنگ آن ها

کامپوزیت علاوه‌بر بر مزایای بسیاری که دارد، معایبی نیز دارد که غیرقابل‌چشم‌پوشی است. بنا به دلایل مختلف ازجمله رعایت نکردن مراقبت‌های لازم بعد از نصب ونیر دندان، ممکن است برخی از افراد با عوارضی مواجه شوند. عوارض کامپوزیت ونیر زیاد نیست و در صورت کیفیت مواد، اجرای استاندارد و مراقبت از آن عوارض کامپوزیت به صفر می‌رسد. شکستن ونیر کامپوزیت دندان، حساس شدن دندان‌ها به گرما و سرما و همچنین تغییر رنگ دندان ازجمله عوارض کامپوزیت محسوب می‌شوند. با شست‌وشوی دندان و مسواک زدن می‌توان از تغییر رنگ کامپوزیت دندان جلوگیری کرد.

بهترین رنگ کامپوزیت برای طراحی یک لبخند زیبا

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان یک مرحله مهم است؛ چراکه رنگهای کامپوزیت ونیر در بهبود ظاهر دندان‌ها بسیار بااهمیت هستند. برای انتخاب رنگ مناسب، دندانپزشک شما از چند روش استفاده می‌کند که در ادامه انواع این روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

 • تطبیق رنگ کامپوزیت با دندان‌های مجاور: دندانپزشک شما با مقایسه رنگ دندان‌های مجاور و استفاده از نمونه‌های مختلف، سعی می‌کند رنگ کامپوزیت را با دندانهای دیگر شما تطبیق دهد تا کامپوزیت شما رنگ طبیعی و زیباتری داشته باشد.
 • استفاده از چارت رنگ: برخی دندانپزشکان از چارت رنگ استفاده می‌کنند که شامل نمونه‌های مختلفی از رنگ‌های گوناگون است. با مقایسه دندان شما با نمونه‌های چارت، دندانپزشک رنگ مناسب را انتخاب می‌کند. انتخاب رنگ کامپوزیت در زیبایی لبخند شما تأثیر مستقیم و به‌سزایی دارد.
 • تنظیم رنگ در زمان ترمیم: برخی از کامپوزیت‌ها قابلیت تنظیم رنگ در هنگام ترمیم را دارند. در این صورت، دندانپزشک می‌تواند رنگ را به‌طور مستقیم در هنگام ترمیم اولیه تنظیم کند تا بهترین نتیجه را به‌دست بیاورد.

تغییر رنگ کامپوزیت معمولاً کار رایجی نیست اما برای تغییر دادن رنگ کامپوزیت خود با دندانپزشک مشورت کنید. هدف نهایی انتخاب رنگ مناسب برای کامپوزیت ونیر دندان، طبیعی‌تر شدن رنگ دندان‌هاست. دندانپزشک شما با توجه به رنگ پایه دندان‌ها بهترین رنگ را برای شما انتخاب خواهد کرد. هزینه کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش‌های دندانپزشکی زیبایی منصفانه است. 

طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

احتمالا سؤال بسیاری از شما مخاطبان این است «کامپوزیت ونیر چند سال دوام دارد؟» ماندگاری و طول عمر کامپوزیت وابسته به عوامل متعددی است و شامل نوع و کیفیت مواد دندانپزشکی، فرآیند تهیه و نصب ونیر و بهداشت دهان و دندان بیمار می‌شود. کامپوزیت یا روکش ونیر، ترکیبی از رزین‌های پلیمری و مواد سرامیکی است و معمولاً ماندگاری بیشتری نسبت‌به کامپوزیت سرامیکی دندان دارند.

در صورت استفاده از مواد باکیفیت و اجرای استاندارد کامپوزیت، رعایت بهداشت دهان و دندان و نخوردن مواد غذایی سفت و محکم یا بیش‌ازاندازه داغ و سرد، کامپوزیت بیش از 10 سال ماندگاری دارد. بااین‌حال، ممکن است نیاز به ترمیم یا تعویض ونیرها برای برخی افراد در طول زمان پیش بیاید. مهم‌ترین نکته در ارتباط با طول عمر کامپوزیت دندان این است که مراقبت و نگهداری منظم از ونیرهای کامپوزیتی و همچنین چکاب‌های دوره‌ای به ماندگاری و طول عمر ونیر کمک شایانی می‌کند.

کامپوزیت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

کامپوزیت دندان برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر دندان‌های جلویی خود هستند مناسب است. همچنین کامپوزیت برای افرادی که دندان‌هایشان شکسته، ترک خورده است یا بین دندان‌هایشان فاصله دارد گزینه‌ی ایده‌آل و مناسبی محسوب می‌شود. برای تشخیص و تعیین سازگاری دندان‌های شما با کامپوزیت ونیر، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندانپزشک با بررسی دقیق دندان‌ها و مشاوره حرفه‌ای، شما را راهنمایی می‌کند که آیا کامپوزیت برای شما مناسب است یا خیر.

کامپوزیت برای چه کسانی مناسب نیست؟

کامپوزیت دندان برای افرادی که مشکلات جدی در دندان‌هایشان دارند مناسب نیست. به‌عنوان مثال، اگر دندان‌ها شکسته یا آسیب‌دیده باشند، کامپوزیت ممکن است نتایج مناسبی نداشته باشد. همچنین اگر فرد مشکلات جدی از قبیل بیماری‌های دهان و لثه داشته باشد، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کند. در بعضی موارد، نیاز به روش‌های دیگری مانند عمل جراحی یا ترمیم‌های پروتزی است که توسط دندانپزشک متخصص تعیین می‌شود.

کامپوزیت برای چه سنی مناسب است؟

سن مناسب برای استفاده از کامپوزیت بستگی به شرایط دندانی هر فرد دارد. در حالت کلی، کامپوزیت ونیر برای افراد با هر سنی مناسب است. اگر دندان‌های بیماران نیاز به ترمیم، تغییر رنگ یا بهبود ظاهر داشته باشد، با تجویز دندانپزشک ونیر سرامیکی انجام می‌شود.

مدت زمان انجام کامپوزیت دندان

مدت زمان لازم برای فرآیند کامپوزیت ونیر بستگی به موارد مختلفی ازجمله تعداد دندان‌هایی که نیاز به ترمیم دارند، میزان ترمیم مورد نیاز و مشکلات دندانی فرد دارد. به‌طور کلی، نصب کامپوزیت ونیر برای هر دندان معمولاً تا یک ساعت زمان می‌برد. در برخی موارد، این فرآیند ممکن است به دو جلسه تقسیم شود؛ به‌ویژه اگر ترمیم برای تعداد دندان‌های بیشتری لازم باشد.

مراحل فرآیند کامپوزیت ونیر شامل برداشت اندازه و تهیه مدل دندان، آماده‌سازی سطح دندان‌ها، لایه‌بندی و اعمال کامپوزیت، سفید کردن و شکل‌دهی نهایی می‌شود. دندانپزشک شما ممکن است بین مراحل مختلف، فرآیند کوتاهی را برای تنظیم و تثبیت کامپوزیت اعمال کند. البته این زمان‌ها تخمینی محاسبه می‌شود و برای هر فرد و هر حالت دندانی ممکن است متفاوت باشد.

برای دانستن تعداد جلسات، مدت زمان انجام کامپوزیت و نحوه ترمیم دندان بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندانپزشک زیبایی براساس شرایط دندانی شما، تخمینی دقیق‌تر می‌زند و شما را درباره هر مرحله از فرآیند آگاه می‌کند.

تفاوت لمینت و کامپوزیت در چیست؟

تفاوت لمینیت های سرامیکی دندان با کامپوزیت، میزان تغییر رنگ دادن آن‌ها و مقاومت و استحکامشان است. لامینیت دندان معمولاً طول عمر بیشتری دارد اما در صورتی که بشکند، باید به‌طور کامل تعویض شود. کامپوزیت دندان با وجود طول عمر کمتر، ترمیم‌پذیر است و نیاز به عوض کردن آن نیست. لامینیت دندان ظاهر طبیعی‌تری دارد اما قیمت آن از کامپوزیت گران‌تر است. از طرفی، هزینه کامپوزیت دندان ونیز کمتر است و می‌توان آن را به‌راحتی تعویض کرد. انتخاب بین لمینیت‌های سرامیکی دندان و ونیر کامپوزیت بستگی به عواملی مانند بودجه، نیازهای دندانی شما و ترجیح شخصی دارد. بهتر است با یک دندانپزشک خوب مشورت کنید تا بهترین راهکار درمانی را برای شما تعیین کند.

انواع مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

برای اینکه دندان‌های شما بعد از کامپوزیت همچنان زیبا و درخشان بمانند، باید مراقبت‌های خاصی از آن‌ها داشته باشید. در ادامه، انواع مراقبتهای بعد از کامپوزیت دندان را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • مسواک زدن به‌صورت منظم
 • استفاده از نخ دندان و فلوراید
 • اجتناب از خوردن غذاهای سخت و خوردنی‌هایی که می‌توانند به ونیر دندان را آسیب برسانند.

همچنین برای بررسی دوره‌ای و تعمیر احتمالی مشکلات برای حفظ ونیر کامپوزیت و بررسی وضعیت آن، بهتر است هر شش ماه یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

قیمت کامپوزیت دندان؛ بررسی هزینه کامپوزیت دندان

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جنس ونیر اشاره کرد. قیمت کامپوزیت دندان ونیر سرامیکی به دلیل داشتن مواد سرامیکی و دوام و ماندگاری بالا بسیار بیشتر از کامپوزیت‌های دیگر است. علاوه‌براین، تخصص و مهارت دندانپزشک، وضعیت فعلی دندانها و مشکلات موجود در آن‌ها همگی بر هزینه کامپوزیت دندان تأثیرگذارند. برای استعلام قیمت کامپوزیت دندان در تهران می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی تماس بگیرید.

انجام کامپوزیت دندان با بهترین مواد دندانپزشکی و قیمت مناسب

اگر به‌دنبال دندان‌هایی زیبا، خوشرنگ، براق و مرتب هستید، کامپوزیت طرح لبخند سرامیکی و معمولی می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. در کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی، ونیر کامپوزیتی دندان با بالاترین کیفیت و کمترین ریسک و خطا در محیطی کاملاً بهداشتی و استاندارد انجام می‌شود. کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در کلینیک دندانپزشکی دکتر ابولقاسمی توسط بهترین دکتر کامپوزیت در تهران انجام می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان و نوبت مراجعه با مطب دکتر ابوالقاسمی تماس بگیرید.

سوالات متداول با کامپوزیت دندان
کامپوزیت ونیر یکی از راه‌های اصلاح طرح لبخند است و برای تغییر ظاهر دندان‌ها و بهبود لبخند استفاده می‌شود. در این روش، لایه‌ای از ماده کامپوزیت روی سطح دندان قرار می‌گیرد که معمولاً بسیار نازک و سفید است و به دندان طبیعی و زیبایی بیشتری می‌بخشد. 
کامپوزیت ونیر برای افرادی که مشکلات ظاهری در دندان‌های خود دارند بسیار مناسب است. این روش برای رفع مشکلاتی ازجمله از بین بردن لکه‌های دندان، شکستگی‌ها، فرسایش و ناهمواری‌ها در سطح دندان‌ها استفاده می‌شود. اگر به‌دنبال دندان‌های زیبا، طبیعی و جذاب هستید، کامپوزیت ونیر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.
قیمت کامپوزیت ونیر ممکن است بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد. مهارت و تجربه دندانپزشک، نوع و کیفیت ماده‌ی کامپوزیت و همچنین منطقه و شهری که در آن کامپوزیت انجام می‌دهید، بر هزینه کامپوزیت دندان تأثیرگذارند. 
خیر، کامپوزیت یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند غیرتهاجمی است و معمولاً درد ندارد. دندانپزشک زیبایی برای درد احتمالی مسکن تجویز می‌کند که در صورت احساس درد بهتر است آن را میل کنید. 
بله، در صورت لزوم می‌توان کاپوزیت ونیر دندان را برداشت اما برای حفظ نتیجه‌ی بهتر، مراقبت منظم و نگهداری از دندان‌ها مهم است.
بله! با مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان، کاپوزیت ونیر دندان دوام بالایی دارد و معمولاً تا چندین سال استفاده می‌شود.
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66