کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کامپوزیت ونیر| کامپوزیت دندان با قیمت مناسب در کلینیک دکتر ابوالقاسمی

کامپوزیت ونیر| کامپوزیت دندان با قیمت مناسب در کلینیک دکتر ابوالقاسمی
کامپوزیت ونیر یا لمینت کامپوزیتی در کلینیک ابوالقاسمی با بهترین مواد و بدون تراش دندان انجام می‌شود. همچنین در این کلینیک خدماتمان را با بهترین قیمت ارائه می‌دهیم.

کامپوزیت ونیر یا ونیر کامپوزیتی و لمینت کامپوزیت ورق های بسیار نازک و مقاوم همرهنگ دندان می باشند که روی دندان قرار گرفته و تاثیر زیادی بر رفع مشکلات ظاهری آن دارند. این روکش ها مواد خمیری هستند که روی دندان ها قرار گرفته و بعد از شکل گیری مناسب توسط دندان پزشک، با اشعه کاملا خشک و مستحکم میشوند.

به همین دلیل در مدت زمان کوتاه با انواع کامپوزیت ونیر می توان لبخندی زیبا و دندان هایی با ظاهر بدون عیب بدست آورد. با توجه به اینکه کامپوزیت ونیر بدون تراش انجام شده و به دندان های اصلی آسیب وارد نمی کند، از روش های مطمئن و بدون ریسک بوده و دوام و ماندگاری آن می تواند بیش از 20 سال باشد.

کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی یکی از معتبرترین مراکز کامپوزیت ونیر دندان در تهران با قیمت مناسب می باشد. این خدمات توسط دندان پزشکی متخصص زیبایی در محیطی استاندارد با دستگاه های پیشرفته ارائه می گردد.

کامپوزیت ونیر دندانکامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

کامپوزیت دندان به لایه های بسیار نازک با استحکام بالا گفته میشود که روی دندان های شکسته، لب پر شده و دندان های بد رنگ و نامرتب قرار میگیرد. لایه های روکش که با فن آوری نانو تولید میشوند، استحکام بسیار بالایی داشته و در رنگ های مختلف ارائه میشوند. لمینت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت برخلاف سایر روکش های دندانی بدون نیاز به قالب گیری و آماده سازی در لابراتوار تهیه شده و هیچگونه تراش در دندان های اصلی برای نصب کامپوزیت ونیر صورت نمی گیرد.

ونیر کامپوزیت دندان یا کامپوزیت دندان ابتدا به صورت خمیر نرم بوده و بعد از قرار گرفتن روی دندان ها با ابزار فرم دهی میشوند. بعد از ایجاد فرم مناسب، خمیر ونیر کامپوزیت با اشعه کاملا خشک شده و به روکش بسیار مقاوم تبدیل می گردد.

دندانپزشک زیبایی با ونیر کامپوزیت مشکلاتی مانند شکستگی، لب پریدگی دندان، بلند کردن دندان، پر کردن دندان، سفید کردن دندان ها، بستن فاصله بین آنها را برطرف می کند. ناگفته نماند که در این عمل نیازی به تراشیدن دندان نبوده و هیچگونه فشار به دندان های جانبی وارد نمی شود.

انواع کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر دندان بر اساس نوع مواد و همچنین نحوه قرارگیری آنها روی دندان های اصلی دارای انواع مختلفی می باشد. از نظر جنس برخی از این کامپوزیت ها به دلیل داشتن مواد سرامیکی استحکام بیشتری داشته و سطح براق تری دارند. کامپوزیت ونیر سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت های معمولی قیمت بالاتری داشته و براق بودن سطح آنها منجر به زیبایی بیشتر دندان ها خواهد شد.

علاوه بر تفاوت هایی که در جنس کامپوزیت ونیر دندان وجود دارد، نحوه نصب آنها نیز کمی با هم فرق دارد. بر همین اساس می توان کامپوزیت دندان را به دو دسته زیر گروه بندی کرد:

انواع کامپوزیت ونیر دندانانواع کامپوزیت ونیر دندان

ونیر کامپوزیت مستقیم

کامپوزیت ونیر مستقیم دندان به مواد خمیری بر پایه رزین کامپوزیت گفته میشود که روی دندان قرار گرفته بعد از فم گیری با اشعه خشک میشوند. این ونیرها در یک جلسه توسط دندان پزشک زیبایی ساخته شده و روی دندان ها قرار میگیرند. اجرای این کامپوزیت های دندان بسیار سریع بوده و برای دندان های جلویی فک بالا و پایین کاربرد دارند.

ونیر کامپوزیت غیر مستقیم

ونیر کامپوزیت غیر مستقیم همان لمینت می باشد که بعد از قالب گیری دندان ها در لابراتوار ساخته شده و سپس روی دندان های فرد نصب میشوند. برخلاف ونیر کامپوزیت های مستقیم، نوع غیر مستقیم نیاز به تراش بخشی از مینای دندان داشته و در صورت اجرای نادرست می تواند آسیب هایی را به دندان ها وارد کند.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام میشود؟

روش کامپوزیت ونیر دندان با توجه به مستقیم یا غیرمستقیم بودن آنها تفاوت دارد. اما در حالت کلی کامپوزیت دندان منظور نوع مسقیم بوده و به نوع غیرمستقیم لمینت دندان گفته میشود. برای اجرای کامپوزیت ونیر دندان مراحل زیر در مطب دندان پزشک انجام میشود:

 • تمام جرم و پلاک و تارتارهای روی دندان با مواد و ابزارهای مخصوص ابتدا از روی دندان ها پاکسازی میشود. ونیر کامپوزیت ها نباید روی دندان ها دارای جرم نصب شوند.
 • بعد از جرم گیری باید تمام نم و رطوبت روی دندان به طور کامل خشک شود.
 • مواد اسیدی مخصوص برای متخلخل کردن سطح روی دندان قرار میگیرد.
 • چسب های مخصوص ونیر کامپوزیت روی دندان قرار می گیرد.
 • مواد کامپوزیت ونیر دندان روی لایه چسب قرار گرفته و با ابزار به فرم مورد نظر تبدیل میشود. این مرحله نیاز به دقت بسیار بالایی دارد.
 • بعد از فرم گیری ونیر دندان، با استفاده از اشعه مخصوص کاملا خشک میشود تا به استحکام مورد نظر دست پیدا کند.
 • در آخرین مرحله، لایه های روکش ونیر دندان صیقل داده شده و براق می شوند.

نحوه انجام کامپوزیت ونیرنحوه انجام کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر بدون تراش

ایجاد تراش در مینای دندانو سایر بخش های آن می تواند به مرور منجر به آسیب های جدی شود. به همین دلیل برای اغلب افراد مهم است که کامپوزیت ونیر بدون تراش انجام میشود یا خیر؟ لازم به ذکر است که کامپوزیت ونیر بدون تراش و فشار به دندان انجام شوده و به همین دلیل با کمترین عوارض ترمیم و اصلاح دندان صورت میگیرد. کامپوزیت ونیر بدون تراش در کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی با ابزار و دستگاه های حرفه ای و پیشرفته انجام شده و مهارت و تجربه دندان پزشک زیبایی کیفیت را تضمین می کند.

مزایا کامپوزیت ونیر

استفاده از روکش های مختلف برای رفع و پنهان سازی مشکلات موجود در دندان ها بسیار رایج بوده و هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. از مهم ترین مزایای ونیر کامپوزیت دندان می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • روکش کردن دندان های شکسته و آسیب دیده بدون تراش دندان اصلی
 • نصب کامپوزیت ونیر دندان در یک جلسه
 • نصب کامپوزیت ونیر با قیمت ارزان تر از لمینت
 • دوام و ماندگاری بالا ونیر دندان
 • ایجاد ظاهر بهتر با پنهان کردن نامنظمی های دندان
 • افزایش استحکام دندان های اصلی
 • جلوگیری از پوسیدگی و آسیب به دندان ها
 • تنوع بالا در رنگ و بهبود رنگ دندان ها به صورت طبیعی

عوارض کامپوزیت ونیر دندان

به دلایل مختلف از قبیل رعایت نکردن مراقبت های لازم بعد از نصب ونیر دندان، ممکن است فرد با برخی عوارض مواجه شود. عوارض کامپوزیت ونیر زیاد نبوده و در صورت کیفیت مواد و اجرای استاندارد و مراقبت می توان آنها را به صفر کاهش داد. شکستن ونیر کامپوزیت دندان، حساس شدن دندان ها به گرما و سرما و همچنین تغییر رنگ آنها از مواردی می باشد که امکان بروز آن وجود دارد. لازم به ذکر است، با شستشوی دندان و مسواک زدن می توان از تغییر رنگ کامپوزیت دندان جلوگیری کرد.

برای کاهش عوارض کامپوزیت ونیر، بهتر است تا حد امکان از خوردن مواد غذایی بیش از اندازه سفت و محکم و سرد و گرم خودداری کنید. علاوه براین، بعد از مصرف نوشیدنی و مواد غذایی رنگی حتما بلافاصله با مسواک آثار تغییر رنگ آنها را از روی کامپوزیت دندان پاک کنید تا دندان های همیشه براق و سفید با ماندگاری بالا داشته باشید.

مزایای کامپوزیت ونیرمزایای کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر چند سال دوام دارد؟

عمر کامپوزیت ونیر چقدر است و چقدر دوام دارد؟ این سوال برای بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک دندان پزشکی وجود دارد و نگرانی بابت آن طبیعی است. لازم به ذکر است که مدت زمان و عمر کامپوزیت ونیر دندان به جنس آنها و همچنین نحوه نصب و مراقبت های بعد از ونیر کامپوزیت بستگی دارد.

در صورت استفاده از مواد با کیفیت و اجرای استاندارد آنها، رعایت بهداشت دهان و دندان و نخوردن مواد غذایی سفت و محکم و بیش از اندازه داغ و سرد بیش از 20 سال ماندگاری را از آنها می توان انتظار داشت. در غیر این صورت ممکن است کامپوزیت دندان نیاز به ترمیم داشته باشد.

قیمت کامپوزیت ونیر در تهران

قیمت کامپوزیت ونیر دندان به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به جنس ونیر اشاره کرد. کامپوزیت ونیر سرامیکی به دلیل داشتن مواد سرامیکی و دوام و ماندگاری بالا، قیمت بالاتری دارند. علاوه براین، تخصص دندان پزشک زیبایی، وضعیت فعلی دندان ها و مشکلات موجود در آنها همگی می توانند بر هزینه کامپوزیت ونیر تاثیر داشته باشند. برای استعلام قیمت ونیر کامپوزیت دندان در تهران می توانید با کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی تماس بگیرید.

بهترین دکتر کامپوزیت ونیر تهران

اگر به دنبال داشتن دندان هایی زیبا، خوشرنگ و براق و مرتب هستید، کامپوزیت ونیر طرح لبخند سرامیکی و معمولی می تواند انتخاب مناسبی باشد. کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی با سالها تجربه در این زمینه، ونیر کامپوزیتی دندان را با بالاترین کیفیت و کمترین ریسک و خطا در محیطی بهداشتی و استاندارد ارائه می دهد. این خدمات توسط متخصص دندان پزشکی زیبایی ارائه شده و دارای قیمت منصفانه با کیفیت بالا هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نوبت مراجعه می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66