کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

لمینت دندان (لامینیت دندان) و بررسی قیمت لمینت دندان

در دنیای امروز، زیبایی و جذابیت اهمیت بالایی دارد. یکی از عوامل مهم در زیبایی چهره، لبخند جذاب است. دندان‌های سفید اثر مثبتی روی روابط اجتماعی افراد می‌گذارند و اعتماد‌به‌نفس را افزایش می‌دهند. لمینت دندان یا لمینیت دندان Dental laminate (با نگارش درست لامینیت دندان) یکی از پرطرفدارترین اقدامات دندانپزشکی زیبایی است که برخی اوقات جنبه‌ ترمیمی نیز دارد و قیمت لمینت دندان با توجه به سابقه دندانپزشک متفاوت محاسبه می‌شود. اگر دندان شما پوسیده باشد، دندانپزشک ترمیمی پوسیدگی‌ها را از دندان خارج و برای پر کردن جای خالی آن از مواد پرکننده همرنگ دندان یا غیرهمرنگ دندان استفاده می‌کند. گاهی اوقات بعد از پر کردن، رنگ دندان ترمیم‌شده با رنگ دندان‌های دیگر متفاوت است یا دندان‌های جلو در فک پایین یا بالا شکسته و نامرتب هستند.

لمینیت دندان یکی از اقدامات مهم و پرمتقاضی در اصلاح طرح لبخند برای داشتن لبخندی زیبا و ماندگار محسوب می‌شود و شکستگی و نامرتبی‌های دندان را می‌پوشاند. اگر لمینت به‌کاررفته در دندان از جنس مرغوبی باشد و دقیقاً همرنگ دندان ساخته شود، تشخیص آن برای دیگران کمی مشکل است. انجام لمینت دندان با بهترین مواد دندانپزشکی در مطب دکتر ابوالقاسمی انجام می‌شود و هزینه لمینت دندان با توجه به مهارت و سابقه دکتر منصفانه است.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یک روکش نازک و بادوام است که روی دندان‌های بالایی و پایینی شما قرار می‌گیرد و یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند به شمار می‌آید. با لمینت کردن دندان، به‌جای دندان‌های شکسته و آسیب‌دیده روکشی همرنگ و مرتب روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و زیبایی لبخند شما را دوچندان می‌کند. لمینت‌ها معمولاً از مواد پوششی مانند پورسلن (پرسلن) یا کامپوزیت ساخته می‌شوند.

لمینت به عنوان یک روش پیشرفته در زمینه‌ زیبایی‌شناسی دندان‌ها جایگاه ویژه‌ای در طراحی لبخند شما دارد. لامینیت برای بهبود ظاهر دندان‌ها و ایجاد یک لبخند زیبا و جذاب مورد توجه بسیاری از مردم در دنیای امروز قرار گرفته است. از لمینیت دندان برای اصلاح مشکلاتی ازجمله رنگ‌دهی نامناسب، شکل نامناسب، فاصله‌ بین دندان‌ها، شکستگی‌ها و لکه‌های سطحی استفاده می‌شود و قیمت لمینت دندان برای هر کدام از این مشکلات متفاوت است.

لمینت دندان

لمینت دندان 

مزایای لمینت دندان؛ از ظاهر زیبا تا ماندگاری بالا

لمینت دندان یکی از انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی است که مزایای فراوانی دارد. در ادامه به مهم‌ترین مزایای لمینت اشاره می‌کنیم.

بهبود ظاهر دندان‌ها؛ یکی از مزایای لمینت

 یکی از مزیت‌های اصلی لمینت دندان، بهبود ظاهر و زیبایی دندان‌ها است. با استفاده از لمینت دندان مشکلات ظاهری مانند لکه‌ها، شکستگی‌ها، فاصله‌های بین دندان‌ها و شکل ناهمواری‌ها را می‌توان به‌ طور قابل توجهی بهبود داد و به دندان‌ها ظاهری جذاب و زیبا بخشید.

ظاهری زیبا و طبیعی؛ از مزایای لمینت دندان

لمینت دندان با استفاده از مواد سرامیکی پرسلن به رنگ و استحکام دندان‌های طبیعی شبیه‌سازی می‌شود. این مشخصه باعث می‌شود لمینت دندان زیبا و طبیعی به نظر برسد و برای دیگران غیرقابل‌تشخیص باشد.

حفظ سطح دندان طبیعی؛ از مهم‌ترین مزایای لامینیت دندان

نصب لمینت دندان نیاز به تراش دندان کمتری دارد و سطح دندان طبیعی تقریباً به همان شکل اول باقی می‌ماند. این موضوع یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای لمینت دندان نسبت به سایر روش‌های زیبایی دندان است.

مقاومت و دوام بالا؛ راز پرطرفدار بودن لمینت دندان

لمینت دندان‌ها مقاومت و دوام بالایی دارند و با رعایت مراقبت‌های اصولی و انجام درست و به‌موقع دستورالعمل‌های پزشک، به مدت طولانی در دهان باقی می‌ماند.

درد کمتر در هنگام نصب؛ یکی از فواید لمینت دندان

نصب لمینت دندان عملی سریع است که درد چندانی ندارد. همچنین نیاز به زمان کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد. در واقع شما بدون نیاز به روش‌های پیچیده و مداخله‌ جراحی در زمان کوتاهی می‌توانید لبخندی زیبا و جذاب داشته باشید. لمینت دندان‌ها نیازمند مراقبت و نگهداری منظم هستند. مراجعه منظم به دندانپزشک و رعایت دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های پزشک برای حفظ و طولانی‌تر کردن عمر لمینت‌ها امری مهم تلقی می‌شود. 

معایب لمینت دندان؛ از شکستگی و آسیب تا حساسیت‌های دندانی

به طور کلی استفاده از لمینت دندان مزایای بسیاری دارد، اما در هر صورت مانند بسیاری از جراحی‌های دندانپزشکی زیبایی معایبی نیز دارد. در ادامه، برخی از معایب لمینت دندان را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • تراش دندان برای انجام لمینت
 • بالا بودن قیمت لمینت دندان
 • حساسیت به مواد غذایی و نوشیدنی‌های سرد و گرم
 • آسیب‌پذیری بالا و احتمال شکستگی آن
 • تغییر رنگ با مصرف نوشیدنی‌هایی از جمله قهوه و چای و مصرف تنباکو و مواد غذایی حاوی رنگدانه

نصب لمینت دندان هزینه بالایی دارد؛ به‌خصوص اگر نیاز به تعویض یا ترمیم داشته باشد. همچنین بیماری‌های دهانی مرتبط با لمینت دندان نیازمند مراقبت و نگهداری بیشتری هستند و ممکن است هزینه‌های اضافی برای شما داشته باشند.

انواع لمینت دندان؛ از لمینت سرامیکی تا لمینت کامپوزیتی

با پیشرفت علم دندانپزشکی انواع مختلفی از لمینت دندان در دسترس هستند و به بیماران این امکان را می‌دهند تا ظاهر دندان‌های خود را بهبود ببخشند و لبخندی زیبا و جذاب داشته باشند. لمینیت دندان یک روش تزئینی است که با اتصال یک لایه‌ نازک و سفید یا شفاف روی سطح دندان‌ها مشکلات ظاهری مانند لکه‌ها، شکستگی‌ها، فاصله‌های بین دندان‌ها و شکل ناهمواری‌ها را پوشش می‌دهد.

در حال حاضر دو نوع لمینت دندان با نام‌های لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی در مطب دکتر ابوالقاسمی انجام می‌شود. لمینیت سرامیکی با نام ونیر سرامیکی، پرسلن ونیر و پرسلن لمینت و لمینت کامپوزیتی با نام ونیر کامپوزیتی نیز شناخته می‌شوند و هزینه لمینت دندان به صورت کامپوزیت یا سرامیک متفاوت خواهد بود. همچنین لمینت دندان فلدسپاتیک جزو لمینت‌های پرطرفدار در این روزها محسوب می‌شود. 

لمینت سرامیک دندان

لمینت سرامیک دندان 

1. لمینت سرامیکی چیست؟

اگر سؤال شما این است که «لمینت سرامیکی دندان چیست؟» باید به شما بگوییم که لمینیت سرامیکی دندان شامل یک پوسته نازک سرامیکی با قطر 5 یا 6 میلی‌متر و دو برابر ضخامت پوسته تخم‌مرغ است. در اصلاح طرح لبخند این روکش را با کمک انواع باندهای رزینی که حالت چسبنده دارند روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهند. روکش دندان لمینت سرامیکی شباهت فراوانی به دندان طبیعی دارد و از این جهت تشخیص ترمیمی بودن دندان برای دیگران غیرممکن است.

لمینت سرامیکی دندان از جنس سرامیک پرسلن ساخته می‌شود که به طور دقیق به رنگ و استحکام دندان طبیعی شبیه‌سازی می‌شود. در این روش ابتدا لایه‌ای از سطح دندان را که به عنوان پایه استفاده می‌شود تراش می‌دهند تا جا برای لمینت سرامیکی فراهم شود. سپس لامینیت سرامیکی را روی سطح دندان می‌چسبانند که با استفاده از چسب به صورت دائمی روی دندان تثبیت می‌شود.

انواع کاربرد لمینت دندان سرامیکی

لمینت سرامیکی دندان یکی از انواع دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود و کاربردهای فراوانی دارد. بهترین نوع لمینت سرامیکی با استفاده از لایه‌ نازکی از سرامیک روی سطح دندان‌ها انجام می‌شود و ظاهر و شکل زیبا و طبیعی‌تری به دندان‌ها می‌بخشد. در ادامه، انواع کاربرد لمینت سرامیکی را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • کاهش و بستن فواصل دندانی
 • ترمیم دندانهای لب پر شده و شکسته
 • ترمیم دندان‌های متمایل به سمت زبان
 • از بین بردن بی‌نظمی و درهم‌ریختگی‌های متوسط تا خفیف دندانی

لمینت سرامیکی دندان معمولاً برای اصلاح مشکلات ظاهری مانند لکه‌ها، شکستگی‌ها، فاصله‌های بین دندان‌ها و ترمیم ناهمواری‌های دندان استفاده می‌شود. 

مزایای لمینت دندان سرامیکی معایب لمینت دندان سرامیکی
ظاهر طبیعی قابلیت ترمیم محدود

امکان تغییر شکل و اندازه دندان

حساسیت به نوشیدنی‌های سرد و گرم
استحکام و مقاومت بالابالا بودن قیمت لمینت دندان
حفظ سلامت دندانمناسب نبودن برای برخی افراد
اصلاح مشکلات ظاهریضعف ساختار دندان‌ها به دلیل کاهش ضخامت طبیعی آن

جدول مقایسه مزایا و معایب لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان یک روش پرکاربرد و مؤثر در زمینه‌ بهبود ظاهر دندان‌ها است. با مشاوره و تحت نظارت یک پزشک دندانپزشکی می‌توانید تصمیمی مناسب برای بهبود لبخند خود بگیرید و لبخندی زیبا با اعتمادبه‌نفس بالا داشته باشید. 

انواع لمینت سرامیکی؛ از لمینت پرسی تا لمینت پیش ساخته سرامیکی

پرسلن لامینیت یا لمینت سرامیکی انواع مختلفی دارد و دندانپزشک زیبایی براساس شرایط دندان‌های بیمار از یکی از انواع لمینت سرامیکی استفاده می‌کند. در ادامه، انواع لمینت روکش دندان سرامیکی را لیست کرده‌ایم.

 • فلدسپاتیک پرسلن: یکی از انواع لمینت سرامیکی از فلدسپاتیک پرسلن تهیه می‌شود و به شکل پودرگذاری در لابراتوار توسط تکنسین روی cast قرار می‌گیرد. کاست cast همان قالبی است که دندانپزشک از دندان‌های بیمار تهیه کرده است.
 • پرسی: نوع دیگری از پرسلن لامینیت به صورت پرسی by pressing روی قالب در کوره شکل می‌گیرد. این نوع پرسلن لمینت با نام کامل High pressed ceramic به معنی سرامیک متراکم‌شده شناخته می‌شود و نسبت به انواع لمینت‌های دیگر کاربرد بیشتری دارد.
 • سیستم CAD-CAM: نوع دیگری از پرسلن لامینیت با استفاده از سیستم‌های CAD-CAM از بلوک‌های سرامیکی و به صورت ماشینی تراش داده می‌شود.
 • لمینت پیش ساخته سرامیکی: لمینت پیش ساخته سرامیکی یا لمینت ونیر پیش ساخته سرامیکی در آزمایشگاه تهیه می‌شود و با استفاده از چسب روی سطح دندان قرار می‌گیرد. این نوع لامینیت دندان با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته تهیه می‌شود و به طور دقیق با رنگ و شکل دندان‌های طبیعی تطابق دارد.

هر نوع لمینت سرامیکی ویژگی‌ها و مزایای خاصی دارد. دندانپزشک شما بر اساس نیازها و شرایط دندانی خاص، نوع مناسبی از لمینت سرامیکی را به شما توصیه می‌کند. انتخاب درست نوع لمینت و مشاوره با دندانپزشک در بهبود ظاهر و اعتماد‌به‌نفس شما بسیار مؤثر است. 

لمینت سرامیکی برای چه افرادی مناسب نیست؟

لمینت سرامیکی مانند بسیاری از اقدامات دندانپزشکی زیبایی برای یکسری از افراد مناسب نیست. در ادامه، به شما می‌گوییم که چه افرادی کاندید مناسبی برای لمینت کردن دندان‌ها نیستند.

 • افرادی که دندان‌هایشان مینای کافی ندارد.
 • کسانی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی‌کنند.
 • افرادی که دندان‌هایشان به سمت لب‌ها تمایل دارد.  
 • کسانی که دندان‌هایشان به‌شدت پوسیده شده است.
 • افرادی که به دلیل سایش ارتفاع، دندان‌هایشان کوتاه شده است.
 • آن دسته از عزیزانی که به بیماری‌های لثه‌ای از جمله عفونت لثه یا تحلیل شدید لثه دچار هستند.

همچنین افرادی که عادت به فشردن دندان‌هایشان دارند گزینه‌ مناسبی برای لمینت سرامیکی نیستند. زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنید، دندانپزشک به طور کامل دندان‌ها را معاینه می‌کند و اگر جزو آن‌دسته از افرادی باشید که لمینت برای شما مناسب نباشد، دکتر به شما اعلام می‌کند. 

2. لمینت کامپوزیتی دندان چیست؟

لمینت کامپوزیتی یک روش ترمیم دندان است که در آن از مواد کامپوزیت برای پوشش دادن به سطح دندان استفاده می‌شود. لمینت کامپوزیتی دندان یک روش ترمیمی زیبایی‌شناسانه است و برای زیبایی و بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شود. این فرآیند به دندان‌ها جذابیت خاصی می‌بخشد و به ترمیم ترک‌ها، اصلاح شکل، اندازه و رنگ دندان‌ها کمک می‌کند. لمینت دندان کامپوزیتی از مواد کامپوزیتی مخصوص ساخته شده است که به دندان‌ها می‌چسبد و باعث بهبود ظاهر طبیعی آن‌ها می‌شود.

لمینت کامپوزیتی به‌عنوان یک راه‌حل سریع و مقرون‌به‌صرفه برای بهبود ظاهر دندان‌ها در نظر گرفته می‌شود. در این روش، لایه‌ای از ماده‌ کامپوزیت روی سطح دندان قرار می‌گیرد و با استفاده از تکنیک‌های خاص، شکل دندان را تغییر می‌دهد و به آن زیبایی و استحکام می‌بخشد. قیمت لمینت کامپوزیتی نسبت به قیمت لمینت سرامیکی ارزان‌تر است و فرآیند ساده‌تری دارد؛ به همین دلیل مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرد.

قیمت لمینت دندان

لمینت دندان

انواع مزایا و معایب لمینت دندان کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی دندان مانند بسیاری از جراحی‌های دندانپزشکی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد. در جدول پایین، انواع مزایا و معایب لمینت دندان را برای شما آورده‌ایم. 

مزایای لمینت دندان کامپوزیتی معایب لمینت دندان کامپوزیتی 
بهبود ظاهر دندان‌ها و افزایش جذابیت لبخندنیاز به تعویض دوره‌ای لمینت کامپوزیتی
ترمیم ترک‌ها، شکستگی‌ها و ناهنجاری‌های دندانیحساسیت به نوشیدنی‌های سرد و گرم
حفظ ساختار طبیعی دندان‌هاماندگاری و عمر کوتاه‌تر لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی
کم‌ترین میزان تراش دنداناستحکام و مقاومت کمتر
نتایج سریع و قابل مشاهدهنیازمند رسیدگی ویژه به بهداشت دهان و دندان

مقایسه مزایا و معایب لمینت کامپوزیتی دندان

با مراجعه به پزشک و معاینه ‌دندان، دندانپزشک به شما می‌گوید که آیا لمینت کامپوزیتی برای دندان‌های شما مناسب است یا خیر. 

3. لمینت دندان فلدسپاتیک چیست؟

روکش چینی یا لمینت دندان فلدسپاتیک یکی از روش‌های رایج لمینت محسوب می‌شود و برای دندان‌های جلویی کاربرد دارد. از لمینت دندان فلدسپاتیک برای زیباتر کردن دندان‌های جلویی استفاده می‌شود. در ادامه به شما می‌گوییم پرسلن فلدسپاتیک برای چه کسانی مناسب است.

 • افرادی که دندان‌های بدفرم دارند.
 • کسانی که دندان شکسته یا ترک‌خورده دارند.
 • افرادی که دندان‌هایشان تغییر رنگ داده است.
 • کسانی که بین دندان‌هایشان فاصله دارد.

مهم‌ترین نکته در ارتباط با لمینت دندان فلدسپاتیک این است که باید از آن‌ها به‌خوبی مراقبت کنید تا عمر بیشتری داشته باشند. حتماً به این نکته توجه کنید که از دندان‌های جلویی برای گاز گرفتن اجسام سفت و سخت استفاده نکنید؛ چراکه باعث ترک‌خوردگی می‌شود. 

صفر تا صد مراحل انجام لمینت دندان

لمینت دندان‌ها روشی غیرتهاجمی است و به شما اعتمادبه‌نفس بیشتری برای حضور در اجتماع می‌دهد. مراحل لمینت دندان شامل 6 فرایند می‌شود که در ادامه به طور دقیق هرکدام را بررسی می‌کنیم.

 • مشاوره: در ابتدا دندانپزشک دندان‌های شما را معاینه می‌کند، نقاط قوت و ضعف روش لمینت را برای شما توضیح می‌دهد و قیمت لمینت دندان را به شما می‌گوید.
 • تهیه لمینت: پس از تعیین رنگ لمینت دندان، دندانپزشک شروع به تهیه لمینت می‌کند.
 • آماده‌سازی دندان: قبل از اعمال لمینت، دندانپزشک سطح دندان‌های شما را آماده می‌کند که شامل پاکسازی دندان‌ها، ایجاد سطح خاصی برای چسباندن لمینیت و شکل‌دهی به دندان‌ها با استفاده از ابزارهای خاص می‌شود. دندانپزشک پس از تراش دندان، از آن قالب‌گیری می‌کند و یک ترمیم موقت روی دندان‌ها انجام می‌دهد. سپس قالبی را که از دندان‌ها تهیه کرده است برای لابراتوار ارسال می‌کند. لامینیت دندانی که در پایان تهیه می‌شود دقیقاً مطابق با قالب دریافتی است.
 • چسباندن لمینت: پس از آماده‌سازی دندان‌ها، لمینت به طور دقیق روی سطح دندان‌ها قرار می‌گیرد. دندانپزشک از چسب خاصی (چسب سمان) استفاده می‌کند تا لمینت را به دندان بچسباند و سپس با استفاده از نور خاصی (معمولاً لامپ آبی) آن را محکم می‌کند.
 • تنظیم و اندازه‌بندی: پس از چسباندن لمینت، دندانپزشک لمینت را تنظیم و اندازه‌گیری می‌کند. همچنین در این مرحله دندانپزشک به اصلاح لبه‌ها، شکل‌دهی بیشتر و سازماندهی درست فاصله‌ بین دندان‌ها می‌پردازد.
 • پایان و نتیجه نهایی: پس از تنظیمات نهایی، لمینت دندان‌ها خشک و پولیش می‌شوند. دندانپزشک نیز مراقبت‌هایی را برای نگهداری بهتر لمینت‌ دندان، ماندگاری و افزایش طول عمر آن‌ها به شما آموزش می‌دهد.

برای استفاده‌ مؤثر و ماندگاری طولانی‌مدت لامینیت دندان، لازم است به بهداشت دهان و دندان اهمیت دهید و برای بررسی مجدد دندان‌ها 6 ماه یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنید.  

کامپوزیت ونیر بهتر است یا لمینت سرامیکی؟

لمینت دندان و کامپوزیت ونیر ازجمله اقدامات دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شوند و لبخندی زیبا را روی لبان شما می‌نشانند، اما تفاوت‌های مهمی با یکدیگر دارند. در ادامه، مهم‌ترین و اصلی‌ترین فرق لمینت و کامپوزیت دندان را برای شما توضیح می‌دهیم.

 • ماده سازنده: لمینت دندان از مواد سرامیکی پرسلن ساخته می‌شود. این نوع لمینت به طور دقیق به رنگ و شکل دندان‌های طبیعی شبیه‌سازی می‌شود. کامپوزیت دندان از مواد کامپوزیت رزینی تشکیل شده که قابل تراش و ترمیم مجدد است.
 • ضخامت و تراش دندان: لمینت دندان به صورت نازک روی سطح دندان قرار می‌گیرد و نیاز به تراش کمتری دارد، اما کامپوزیت دندان به طور مستقیم روی سطح دندان قرار می‌گیرد و دندان شما باید بیشتر تراش داده شود.
 • پوشش و مقاومت: لمینت دندان برای اصلاح مشکلات ظاهری کوچک مانند لکه‌ها، شکستگی‌ها و فاصله‌های بین دندان‌ها مناسب است، اما کامپوزیت دندان می‌تواند مشکلات بزرگ‌تری را نیز پوشش دهد و مقاومت بیشتری در مقابل فشار و شکستگی داشته باشد.
 • رنگ‌بندی: لمینت دندان رنگی مشابه رنگ دندان‌های طبیعی دارد، اما کامپوزیت دندان قابلیت رنگ‌بندی بیشتری دارد و رنگ‌هایی شبیه رنگ دندان طبیعی نیز دارد.
 • قابلیت ترمیم: لامینیت دندان در صورت نیاز به ترمیم مجدد باید کاملاً جایگزین شود، اما کامپوزیت دندان قابلیت ترمیم دارد.

در این بخش مهم‌ترین فرق لمینت با کامپوزیت دندان را برای شما شرح دادیم. انتخاب بین لمینت و کامپوزیت دندان بسته به شرایط و نیازهای شما و توصیه و مشاوره دندانپزشک براساس شرایط دندانی شما دارد. برای اطلاع از هزینه لمینت دندان و کامپوزیت با پزشک خود مشورت کنید. 

از مراقبت های بعد از لمینت دندان چه می‌دانید؟

مراقبت‌ بعد از لمینت دندان بسیار مهم است؛ چراکه باعث می‌شود لمینت‌ها تا سال‌ها بدون هیچ آسیبی به زیبایی لبخند شما کمک کنند. در ادامه، نحوه‌ مراقبت از لمینت دندان را برای شما توضیح می‌دهیم.

 • اجتناب از خوردن غذاهای مضر و نوشیدنی‌های کافئین‌دار
 • نکشیدن سیگار و قلیان
 • رعایت بهداشت دهانی: رعایت کردن بهداشت دهان و دندان از جمله مسواک زدن با یک مسواک نرم و استفاده از نخ دندان برای حفظ تمیزی دندان‌ها، جلوگیری از تجمع پلاک و رنگ‌دهی به لمینت دندان
 • اجتناب از فشار و ضربه: دوری و ترک عادت‌هایی از جمله فشار دادن دندان‌ها روی هم برای جلوگیری از شکستگی و آسیب به لمینت دندان

برای بررسی دوره‌ای بهتر است به صورت منظم و در موعد تعیین‌شده به دندانپزشک مراجعه کنید. پزشک وضعیت لمینت‌ها را ارزیابی و در صورت لزوم آن‌ها را ترمیم می‌کند

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

طول عمر لمینت دندان ممکن است بسته به عوامل مختلف متفاوت باشد. از برخی مواردی که به عمر مفید لمینت دندان مرتبط است می‌توان به نوع مواد استفاده‌شده، نحوه‌ مراقبت و بهداشت دهان و عادت‌های خوردن و خوردنی‌های مصرفی اشاره کرد. به طور کلی، لمینت دندان‌ها می‌توانند در صورت مراقبت و نگهداری مناسب تا 10 سال یا بیشتر دوام داشته باشند.

مهم‌ترین عامل برای حفظ طول عمر لمینت دندان رعایت بهداشت منظم دهان و دندان است. افرادی که لامینیت دندان انجام می‌دهند باید به طور منظم دندان‌ها را مسواک بزنند و از نخ دندان و دهان‌شویه استفاده کنند. همچنین از مصرف غذاهای سفت و خوردنی‌های حاوی رنگدانه مانند پفک و قهوه خودداری کنید.

مراجعه منظم به دندانپزشک برای بررسی لمینت دندان به عمر لمینت دندان کمک شایانی می‌کند. پزشک هنگام بررسی‌های منظم و مشاوره‌های لازم، وضعیت لمینت دندان را ارزیابی خواهد کرد و در صورت لزوم لامینیت را ترمیم می‌کند.

قیمت لمینت دندان؛ متغیر بر اساس پارامترهای مختلف

هزینه لمینت دندان بستگی به عوامل مختلفی از جمله مکان قرارگیری مطب دندانپزشک در سطح شهر و کشور، تجربه و مهارت دندانپزشک، تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارند، جنس و نوع لمینت، هزینه‌های آزمایش‌های قبلی و همچنین خدمات اضافی مرتبط با نصب لمینت دندان متغیر محاسبه می‌شود. به طور کلی، لمینت دندان به دلیل نیاز به مواد دندانپزشکی و تجهیزات خاص و تکنیک پیچیده‌ آن قیمت بالایی دارد. همچنین هزینه‌های مراقبت و تعمیرات بعدی لمینت نیز باید درنظر گرفته شود. در نظر داشته باشید لمینت سرامیکی قیمت متفاوتی نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد.

برای تعیین قیمت لمینت دندان بهتر است با دندانپزشک مشورت کنید. دکتر ابوالقاسمی با بررسی وضعیت دندان‌های شما، قیمت هر واحد لمینت دندان را برای شما ارزیابی می‌کند تا اطلاع دقیق و کافی از هزینه لمینت دندان داشته باشید. 

انجام لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در کلینیک دکتر ابوالقاسمی

اگر به دنبال کلینیک دندانپزشکی زیبایی برای لمینت دندان هستید، دکتر ابوالقاسمی بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در منطقه پونک تهران با سال‌ها تجربه یکی از گزینه‌های مطلوب برای شما است. انجام لامینیت دندان در مطب دکتر ابوالقاسمی با بهترین مواد دندانپزشکی و تجهیزات پیشرفته روز دنیا انجام می‌شود. همچنین با توجه به تخصص و مهارت دکتر ابوالقاسمی قیمت منصفانه‌ای برای لمینیت دندان در نظر گرفته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، تعیین وقت مراجعه و اطلاع از هزینه لمینت دندان با ما تماس بگیرید.

6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66