کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

ایمپلنت دندان| مزایا + هزینه کاشت ایمپلنت - کلینیک دکتر ابوالقاسمی

ایمپلنت دندان| مزایا + هزینه کاشت ایمپلنت - کلینیک دکتر ابوالقاسمی
ایمپلنت دندان یا کاشت دندان از بهترین روش های دائمی و کاربردی کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی است که به صورت جراحی و با استفاده از مواد با کیفیت مناسب در این کلینیک با قیمت مناسب انجام می شود.

ایمپلنت دندان بهترین روش برای دندان های از دست رفته می باشد که به عنوان کاشت دندان دائمی نیز شناخته شده است. استفاده از پیچ هایی از جنس تیتانیوم و بسیار مقاوم و قرار گرفتن روکش کاملا مشابه و همرنگ با دندان های طبیعی از مهم ترین دلایل برای گرایش زیاد به این تکنیک محسوب میشوند.

کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی با بهره مندی از بهترین متخصصین این حوزه خدمات ایمپلنت دندان در تهران را با قیمت مناسب ارائه می دهد. در این مجموعه ایمپلنت دیجیتال و فوری به صورت تکی یا تمام دندان ها با بالاتری ماندگاری و کمترین عوارض ارائه شده و لبخندی زیبا را برایتان هدیه می دهد.

ایمپلنت یا کاشت دندان

ایمپلنت یا کاشت دندان

ایمپلنت چیست؟

از دست رفتن دندان های طبیعی یکی از چالش های همیشگی انسان ها در گروه های سنی مختلف می باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن زیبایی لبخند و ایجاد مشکلاتی در جویدن و خوردن مواد غذایی خواهد شد. به همین دلیل علم دندان پزشکی همیشه به دنبال راه هایی برای پیدا کردن بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته بوده است.

ایمپلنت به تکنیکی برای کاشت دائمی دندان گفته میشود که در آن از پیچ های تیتانیوم درون استخوان فک به عنوان ریشه دندان استفاده میشود. بر روی این پیچ ها روکش سفید مشابه با دندان قرار گرفته و ثابت و بدون حرکت و جا به جایی خواهند بود.

مراحل ایمپلنت دندان

یکی از مهم ترین ویژگی ها و تفاوت های ایمپلنت دندان با سایر تکنیک های مورد استفاده برای کاشت دندان، متعدد بودن مراحل کار و زمان بر بودن آن است. در حالت کلی مراحل ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

 • کشیدن کامل دندان و خارج کردن بخش های باقی مانده آن در لثه
 • بررسی وضعیت لثه و استخوان آن و تعیین نوبت برای انجام ایمپلنت دندان
 • تزریق بی حسی یا بی هوشی
 • پیوند استخوان در صورت لزوم برای لثه های تحلیل رفته (این مرحله دو تا شش ماه ممکن است طول بکشد)
 • ایجاد سوراخ در استخوان لثه برای قرار دادن فیکسچر یا پیچ
 • بعد از سوراخ کردن لثه روی پیچ پانسمان شده و بخیه زده میشود تا استخوان به پیچ کاملا متصل گردد
 • قرار دادن اباتمنت روی پیچ فیکسچر درون استخوان لثه (این قطعه فلزی و شبیه به ساختار دندان است)
 • قالب گیری دندان بر اساس شکل اباتمنت
 • نصب روکش روی اباتمنت با چسب های مخصوص یا پیچ

مراحل ایمپلنت دندانمراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

در حالت کلی انجام ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش ها به زمان بیشتری نیاز دارد. مدت زمان انجام ایمپلنت تا حد زیادی به وضعیت فعلی لثه و دندان های شخص بستگی دارد. اگر لثه فرد سالم و بدون بیماری و استخوان تحلیل رفته باشد، حدود 4 ماه برای ایمپلنت زمان نیاز خواهید داشت. این در حالیست که در برخی از مواقع فرآیند پیوند استخوان نیاز بوده و در این صورت 6 ماه تا یکسال ممکن است این روند طول بکشد.

ایمپلنت در فک بالا چون در برخی از مواقع نیاز به بالا کشیدن سینوس ها وجود دارد، نسبت به فک پایین زمان برتر خواهد بود.

ایمپلنت تمام دندان ها

به دلیل ثابت و دائمی بودن ایمپلنت، به عنوان جایگزین دندان های مصنوعی شناخته شده است. به همین دلیل متقاضی برای ایمپلنت تمام دندان ها در دو فک بالا و پایین زیاد است. برخلاف ایمپلنت دندان تکی، در این روش نیاز به پیچ و فیکسچر به تعداد همه دندان ها نیست. بلکه در این روش شش ایمپلنت در بالا و شش عدد در پایین نصب شده اما روکش به شکل کل فک خواهد بود. چون ایمپلنت نیاز به تکیه گاه نداشته و پیچ آن نقش ریشه را ایفا نموده و مقاومت بسیار بالایی دارد.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

یکی از جدیدترین متدها برای ایمپلنت بعد از کشیدن دندان، استفاده از سیستم های نرم افزاری می باشد. در ایمپلنت دیجیتالی ابتدا وضعیت فک و لثه و دندان ها به کمک برنامه های نرم افزاری آنالیز شده و به طور دقیق بهترین نقطه برای نصب پیچ ایمپلنت تعیین می گردد. در این روش احتمال خطا تا حد بسیار زیادی کاهش یافته و شکاف ایجاد شده روی لثه نیز کوچکتر خواهد بود. به همین دلیل بیمار درد کمتری را تحمل خواهد کرد و التیام زخم ها نیز سریع تر صورت میگیرد.

در کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی ایمپلنت دیجتالی با بالاترین دقت و کیفیت ارائه شده و با خیال آسوده می توانید در بازه زمانی کوتاه جای خالی دندان های از دست رفته را پر کنید.

ایمپلنت دیجیتال دندانایمپلنت دیجیتال دندان

ایمپلنت فوری

کاشت دندان یا ایمپلنت فرآیندی زمان بر بوده و نیاز به ایجاد پیوند استخوان لثه با پیچ درون آن وجود دارد. اما به دلایلی مختلف ممکن است فرد نیاز به کاشت فوری دندان داشته باشد. ایمپلنت فوری دندان با کاشت های معمولی کمی متفاوت بوده و قیمت آن نیز بیشتر است. در ایمپلنت فوری بعد از قرار دادن پیچ درون استخوان لثه، یک روکش موقت آماده سازی شده و روی آن قرار میگیرد. این روکش دوام و ماندگاری بالایی نداشته و تا آماده شده روکش اصلی روی دندان قرار میگیرد.

مزایای ایمپلنت دندان

از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان تکی و تمام دندان ها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • کاشت دندان دائمی به جای دندان های از دست رفته
 • جلوگیری از تغییر حالت لثه و سایر دندان ها بعد از کشیدن دندان
 • عدم ایجاد ناراحتی در زمان غذا خوردن غذا برخلاف پروتزهای متحرک
 • طول عمر بالا و ماندگاری زیاد
 • عدم تغییر رنگ و ایجاد ترک و شکستگی روی روکش دندان در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان

مزایای ایمپلنت دندانمزایای ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

در تعیین هزینه و قیمت ایمپلنت دندان فاکتورهای متعددی از قبیل وضعیت لثه فرد و استخوان های آن، تعداد ایمپلنت مورد نیاز، هزینه داروها، هزینه تصویربرداری از دندان، درمان های جانبی برای رفع مشکلات عفونت لثه و کشیدن دندان، جنس پیچ و اباتمنت و روکش نقش دارند.

لازم به ذکر است، تبلیغاتی همچون ایمپلنت ارزان در تهران به معنای استفاده از مواد بی کیفیت بوده و در مدت زمان کوتاه دندان دچار شکستگی خواهد شد. در ایمپلنت فوری ارزان از برندهای بی کیفیت استفاده میشود و به همین دلیل ماندگاری آنها دائمی نیست. در اغلب مواقع ایملپنت ارزان قیمت تا 10 سال ماندگاری دارد. علاوه براین، تخصص کم پزشک نیز می تواند دلیل بر ارزان بودن ایملپنت دندان باشد. 

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه تکمیلی نیز متفاوت با آزاد بوده و بر اساس نوع بیمه نرخ ها متغییر خواهد بود. در جلسه مشاوره و بررسی وضعیت دندان ها قیمت ایمپلنت دندان با بیمه و آزاد توسط پزشک تعیین می گردد.

مرکز ایمپلنت دندان تهران

اگر به دنبال بهترین ایمپلنت کار تهران هستید، لازم است قبل از انتخاب ابتدا تجهیزات کلینیک، تخصص پزشکان، نوع مواد استفاده شده برای پیچ و اباتمنت و روکش و کیفیت اجرای مراحل را مد نظر قرار دهید. بر همین اساس می توانیم کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمیان را به عنوان بهترین مرکز ایمپلنت تهران با قیمت مناسب معرفی کنیم. در این مجموعه خدمات زیبایی دندان زیر نظر پزشک متخصص در محیطی مجهز و استاندارد ارائه می گردد.

سوالات متداوال با ایمپلنت دندان
بعد از کاشت ایمپلنت با جراحی حدود ۲ الی ۳ ماه طول می کشد تا استخوان سازی اطراف پیچ های ایمپلنت صورت گیرد . بعد از اتمام  کاشت ایمپلنت با جراحی که ۲ الی ۳ ماه طول می کشد حدود ۲۰ روز طول می کشد تا مراحل ساخت روکش ایمپلنت دندان (تاج دندان ) را شروع کرد .
معمولا کاشت ایمپلنت دندان محدود به سن خاصی نیست اما این عمل باید از زمانی شروع شود که رشد استخوان و فک تکمیل شده باشد و این زمان دقیقا بعد از پایان بلوغ فرد می باشد که رشد استخوان های صورت و فک تکمیل شده باشند که این اتفاق معمولا بین سنین ۱۸ تا ۲۰ سالگی می افتد اما اگر قبل از این سن بر حسب صلاحدید یک دکتر دندانپزشک خوب از ایمپلنت دندان استفاده شد باید بعد از رسیدن به این سن پروتز ایمپلنت را با پروتز دیگری جایگزین کرد .
در پاسخ به این سوال باید گفت که جنس ایمپلنت از فلز می باشد و پوسیده نمی شود اما این به این معنی نیست که خراب نشود . از ایمپلنت هم باید به اندازه دندان های طبیعی مراقبت کرد باید از نخ دندان هایSuperFloss ، مسواک بین دندانی proximobrush ، واتر جت ، همه اینها علاوه بر مسواک و نخ دندان معمولی در ایمپلنت کاربرد دارد . اگر می خواهید بعد از ایمپلنت دچار التهاب لثه ، تحلیل استخوان و عفونت لثه نشوید باید رعایت بهداشت را دقیق انجام دهید.
هزینه خدمات دندانپزشکی و قیمت ایمپلنت دندان همیشه نسبت به سایر خدمات پزشکی بیشتر بوده و علت آن نیز مسئولیت کاری بالایی که بر دوش دندانپزشک است و همچنین مواد و متریال گران قیمتی است که باید استفاده شود. از طرفی بخش زیادی از هزینه‌ای که بابت خدمات دندانپزشکی پرداخت می‌گردد صرف هزینه و مواد اولیه و متریال مصرفی می‌گردد، و اغلب خدماتی که مستلزم تخصص بالا هستند، هزینه بالایی نیز به همراه دارند. استفاده از ایمپلنت ارزانقیمت گاها می تواند خسارات جبران ناپذیری به بیمار وارد آورد.
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66