کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند مجموعه‌ای از اقدامات دندان پزشکی زیبایی و انواع خدمات زیبایی دندان به شمار می‌آید و لبخندی زیبا را برای شما طراحی می‌کند. هدف از اصلاح طرح لبخند، پنهان کردن و رفع مشکلات ظاهری دندان و لثه است و بهترین روش زیبایی دندان محسوب می‌شود. با توجه به تأثیر فراوان لبخند بر جذابیت و شاداب‌تر شدن چهره، یکی از مهم‌ترین شاخه‌های دندان پزشکی به زیبایی و رفع مشکلات ظاهری دندان و لثه و ایجاد فرم و حالت استاندارد اختصاص پیدا کرده است.

دکتر ابوالقاسمی یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران به شمار می‌آید و ارائه‌دهنده طراحی لبخند زیبا، طرح لبخند هالیوودی و اصلاح طرح لبخند لثه ای در تهران با قیمت و هزینه مناسب است. این مجموعه انواع طرح لبخند با کامپوزیت، ارتودنسی، لیزر و غیره را با طراحی دیجیتالی لبخند ارائه می‌دهد.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

در این بخش قرار است به شما بگوییم «اصلاح طرح لبخند یعنی چی؟». بعد از چشم، لبخند و زیبایی دندان‌ها بیشترین اهمیت را در جذابیت چهره افراد دارد و به همین دلیل برای افزایش اعتمادبهنفس و شادابی صورت لازم است طرح لبخند اصلاح شود. از نظر استانداردهای زیبایی، فرم و حالت لبها، نظم، اندازه دندان و فاصله بین آنها، طرح لثه و ارتفاع آن، فاصله بین مردمک‌های چشم و فرم کلی صورت و گونه‌ها باید با هم تناسب داشته باشند.
بر همین اساس، خط فرضی روی دندان‌ها باید مشابه با لب پایینی در حالت لبخند باشد. اصلاح طرح لبخند به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که اشکالات ظاهری دندان و لثه را برطرف و تناسب طول و عرض دندان و لثه‌ها را ایجاد می‌کند.
برای اصلاح طرح لبخند ابتدا با سیستم‌های نرم‌افزاری پیشرفته شرایط فعلی دندان و لثه و حالت صورت فرد را آنالیز می‌کنند. در صورت داشتن بیماری‌های دهان و دندان، پوسیدگی و نبود دندان‌ها ابتدا دندانپزشک این مشکلات را برطرف می‌کند. پس از رفع اشکالات در دندان‌ها، برای طراحی لبخند زیبا نقص‌های ظاهری رفع می‌شوند و شما یک طرح لبخند طبیعی را تجربه می‌کنید. به عبارت دیگر، در طراحی لبخند فقط بر جنبه‌ زیبایی دندان و لثه تمرکز می‌کنند و بیماری های دهان و دندان باید قبل از این اقدامات برطرف شوند.

اصلاح طرح لبخند برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از مهم‌ترین نکات برای طراحی لبخند زیبا و اصلاح لبخند لثه ای، توجه به وضعیت فعلی دهان و دندان و بیماری‌های آن است. درنظر داشته باشید همه‌ افراد نمی‌توانند برای اصلاح طرح لبخند اقدام کنند و انجام آن برای همه‌ افراد امکان‌پذیر نیست. در حالت کلی، افرادی که می‌خواهند اصلاح طرح لبخند انجام دهند باید شرایطی داشته باشند که در ادامه آن‌ها را برای شما لیست می‌کنیم.

 • نداشتن دندان پوسیده در دهان فرد متقاضی طراحی لبخند زیبا
 • نداشتن بیماری‌های عفونی در دهان و دندان
 • نداشتن دندان لب‌پرشده یا شکستگی در قسمتی از آن
 • نداشتن فاصله خالی بین دندان‌ها به دلیل کشیدگی دندان، افتادن آن و سایر موارد

چنانچه با مشکلاتی از قبیل بد رنگ شدن دندانها، کج و بد فرم بودن آن‌ها، داشتن دندان‌های کوتاه و لبخند لثه ای مواجه‌اید، می‌توانید به‌راحتی برای داشتن طرح لبخند زیبا و ماندگار اقدام کنید.

اصلاح لبخند لثه ای چیست؟

بعضی افراد هنگام لبخند زدن لب‌هایشان بیش‌ازحد بالا می‌رود و لثه‌هایشان دیده می‌شود. دلیل این مشکل را می‌توان به کوتاه بودن لب بالایی، حرکت بیش‌ازاندازه لب، رشد بیش‌ازحد فک بالا و رویش بیش‌ازحد دندان‌های عقبی اشاره کرد. همچنین کوچک بودن دندان‌ها نیز یکی از دلایل دیده شدن لثه‌ها است. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که توازنی میانه لثه‌ها و لب بالایی‌ بیمار وجود ندارد. برای درمان این مشکل، دندان پزشک زیبایی باید بیمار را معاینه و دلیل دیده شدن لثه را شناسایی کند، ولی بیشتر افرادی که با این مشکل روبه‌رو هستند از طریق اصلاح لبخند لثه ای ـ با لیزر یا بوتاکس ـ می‌توانند درمان شوند. عوارض اصلاح لبخند لثه ای نسبت به جراحی لثه کمتر است. به یاد داشته باشید فقط متخصص دندانپزشکی قادر به تصمیم‌گیری است که کدام‌یک از روش های طرح لبخند لثه برایتان مناسب خواهد بود.

اصلاح طرح لبخند دیجیتال چیست؟

اصلاح طرح لبخند دیجیتال Digital Smile Design – DSD یکی از پیشرفته‌ترین اقدامات برای ایجاد طرح لبخند زیبا و هالیوودی و اصلاح طرح لبخند لثه ای است. در این روش ابتدا به کمک سیستم‌های نرم‌افزاری پیشرفته، DSD فرم دندان، حالت صورت، فاصله بین مردمک‌ها و غیره بررسی می‌شود. سپس سیستم پیشنهاداتی را برای رفع آن‌ها ارائه می‌دهد و نتیجه نهایی اصلاح لبخند را تصویرسازی می‌کند.

از مهم‌ترین مزایای طراحی دیجیتالی لبخند، اطلاع فرد از نتیجه نهایی کار و تصمیم‌گیری برای انجام یا انجام ندادن اصلاح لبخند است. علاوه‌براین، این تکنیک‌ها دقت بسیار بالایی دارند و بهترین آنالیز را از دندان و لثه فرد و نحوه‌ رفع اشکالات آن ارائه ‌می‌دهند.

اصلاح طرح لبخند دیجیتال

اصلاح طرح لبخند دیجیتال

انواع طرح لبخند؛ از روش ارتودنسی تا کامپوزیت دندان

بر اساس مشکلات موجود در دندان‌ها و لثه، تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی برای عمل طرح لبخند انجام می‌شود. در اغلب مواقع، چندین روش در کنار یکدیگر برای ایجاد زیباترین و جذاب‌ترین لبخند استفاده می‌شوند. از بهترین روش‌های اصلاح طرح لبخند می‌توان به موارد پایین اشاره کرد.

1. اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی؛ هم زیبایی و هم ترمیمی

یکی از رایج‌ترین مشکلات در ظاهر دندان‌ها، کج و بد فرم بودن آن‌ها است. افرادی که این مشکل را دارند در طراحی لبخند نیاز به ارتودنسی دندان دارند تا دندان‌هایشان صاف و بدون انحراف شود. درمان لبخند لثه ای با ارتودنسی براساس سن فرد و میزان انحراف دندان‌ها متفاوت خواهد بود. در حالت کلی، بیشترین زمان برای طراحی لبخند به ارتودنسی اختصاص داده می‌شود.

2. طراحی لبخند به روش بلیچینگ؛ راهی برای سفید کردن دندانها

رنگ دندان‌ها تأثیر فراوانی روی زیبایی لبخند آن‌ها دارد. به دلایل مختلف ممکن است دندان‌ها تغییر رنگ پیدا کنند و زرد و کدر شوند. به همین دلیل، در طراحی لبخند با تکنیک بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان، رنگ آن‌ها متناسب با رنگ پوست فرد روشن‌تر می‌شود. سفید کردن دندان یا بلیچینگ به زمان بسیار کوتاهی نسبت به سایر روش های اصلاح طرح لبخند نیاز دارد.

3. طراحی لبخند به وسیله باندینگ؛ نیازمند مراقبت بالا

باندینگ دندان به تکنیکی گفته می‌شود که در آن با مواد کامپوزیت ترک، شیارهای روی دندان و فضای خالی بین آن‌ها برطرف می‌شود. این تکنیک نیاز به مراقبت بالایی دارد و جلوه بسیار خوبی را در دندانها ایجاد کند.

4. اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت؛ افزایش جذابیت فرد در مدت زمان کوتاه

آیا می‌دانید کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت ورق‌های بسیار مقاوم با مواد رزینی هستند که روی دندان‌های فرد گذاشته می‌شوند. رزین کامپوزیت اشکالاتی از جمله کوچک بودن دندان‌ها، تغییر رنگ دندان و خراشیدگی و کجی دندان را پنهان می‌کند. طراحی لبخند کامپوزیت در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌شود و نیاز به مراقبت و ترمیم دارد.

5. اصلاح طرح لبخند به روش لیزر؛ مناسب برای اصلاح طرح لبخند لثه ای

برای اصلاح لبخند لثه ای که به دلیل ارتفاع کم دندان‌ها رخ می‌دهد از لیزر استفاده می‌کنند. این روش دقت بسیار بالایی دارد و میزان نمایان بودن دندان را با لیزر به‌مرور تنظیم می‌کند.

6. لمینت دندان طرح لبخند؛ از رایج ترین راه‌های طراحی لبخند

کامپوزیت ونیز یا لمینت دندان از رایج‌ترین روش‌های طراحی لبخند زیبا به شمار می‌آید و اشکالات ظاهری دندان‌ها از جمله تغییر رنگ، تغییر حالت و فرم آن‌ها را پنهان می‌کند. لمینت طرح لبخند نوعی روکش دندان‌ محسوب می‌شود و امروزه افراد بسیاری از این روش برای زیباترشدن لبخندشان استفاده می‌کنند.

7. ایمپلنت دندان؛ یکی از روش های پرمتقاضی در زیبایی لبخند

خالی بودن جای دندان ها بعد از کشیدن آن‌ها تأثیر منفی‌ روی زیبایی لبخند می‌گذارد. کاشت دندان یا ایمپلنت دندان نقش مهمی در اصلاح طرح لبخند دارد و نسبت به سایر روش های اصلاح طرح لبخند به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. معمولاً پروسه‌ ایمپلنت دندان براساس جنس ایمپلنت بین 5 تا 7 ماه طول می‌کشد.

8. پر کردن دندان با مواد مناسب؛ راهکاری برای داشتن لبخند ماندگار

مواد قابل‌استفاده برای پر کردن دندان در رنگ‌های تیره و روشن ارائه می‌شوند. پر کردن دندان با مواد سفید یکی از روش‌های طراحی لبخند زیبا محسوب می‌شود و هزینه‌ آن گران‌تر از مواد تیره یا آمالگام درمی‌آید.

9. جراحی فک؛ اصلاح ناهنجاری های استخوان فک

برخلاف روش‌های بالا، اشکالات موجود در فک یا جلو و عقب بودن استخوان آن نیاز به جراحی‌های پیشرفته دارد. در این روش از طراحی لبخند ابتدا باید ناهنجاری‌های استخوان فک را با جراحی برطرف کرد، سپس سایر مشکلات در دندان‌ها بررسی می‌شوند.

روش های اصلاح طراحی لبخندروش های اصلاح طراحی لبخند

مزایای اصلاح لبخند؛ از سفید شدن دندان تا افزایش‌ اعتمادبه‌نفس

برای داشتن چهره‌ای جذاب، جوان و شاداب نیاز به لبخندی زیبا با دندان‌های مرتب و سفید دارید. در ادامه، مهم‌ترین مزایای اصلاح طرح لبخند را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • افزایش اعتمادبه‌نفس با داشتن دندان‌های مرتب و لبخند زیبا
 • سفید شدن دندان و تأثیر فراوان روی جذابیت چهره
 • رفع اشکالات متعدد در دندان و جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها

درنظر داشته باشید قبل از طراحی لبخند باید همۀ بیماری های دهان و دندان را رفع کنید. دندانپزشک قبل از اصلاح طرح لبخند دندان‌های شما را معاینه می‌کند و کلیه موارد را به شما خواهد گفت.

از عوارض اصلاح طرح لبخند چه می دانید؟

اصلاح طرح لبخند مانند بسیاری از عمل‌های زیبایی اگر درست و اصولی و توسط بهترین دندانپزشک زیبایی انجام نشود، عوارضی را در پی دارد. دندانپزشک زیبایی موظف است قبل از شروع درمان عوارض احتمالی آن را به بیمار توضیح دهد. در حالت کلی هر روشی علاوه‌‌بر فایده‌های بسیار، معایب و ضررهایی خواهد داشت. در ادامه، انواع عوارض اصلاح طرح لبخند را برای شما آورده‌ایم.

 • ایجاد حاشیه‌های نامتقارن
 • طرح لبخند معکوس
 • درد هنگام گاز زدن
 • حساس شدن دندان‌ها
 • تغیر رنگ و شکل شش دندان جلویی
 • ظاهر نامناسب و زشت کردن چهره بیمار
 • عفونت لثه
 • پوسیدگی دندان

ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از انجام هرگونه اصلاح طرح لبخند درباره‌ پزشک خود تحقیق کنید؛ چراکه انجام عمل طرح لبخند نیاز به مهارت و تخصص دندانپزشک دارد و هر کلینیکی برای انجام آن مناسب نیست.

طرح لبخند شامل چند دندان است؟

طرح لبخند را می‌توان برای فک بالایی انجام داد و عمل اصلاح طرح لبخند برای فک پایین الزامی نیست. در حالت کلی، معمولاً 8 دندان جلویی فک بالا (و در صورت لزوم) 8 دندان جلویی فک پایین شامل اصلاح طرح لبخند می‌شوند. ما به شما توصیه می‌کنیم به دندانپزشک مراجعه کنید تا بعد از عکس‌برداری از دندان و معاینه، به شما بگوید که طرح لبخند برای شما شامل چند دندان می‌شود. 

در نظر داشته باشید برخی از مواردی که شامل اصلاح طرح لبخند می‌شوند مبنی‌بر زیبایی نیستند و بیشتر جنبه‌ درمانی دارند. ایمپلنت دندان و پر کردن دندان با مواد سفید علاوه‌بر زیبایی، جنبه‌ درمانی دارند و روی کلیه دندان‌ها انجام می‌شوند.

مزایای اصلاح طرح لبخند

عمل طرح لبخند دندان؛ هم زیبایی و هم ترمیمی

قیمت طرح لبخند؛ متفاوت و متغیر با پارامترهای مختلف

قیمت طرح لبخند دندان به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به وضعیت فعلی دندان، لثه و فک فرد اشاره کرد. براساس مشکلات موجود در دندان‌ها، لثه و فک افراد روش‌های مورد نیاز برای اصلاح لبخند ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. برخی افراد فقط به بلیچینگ و سفید کردن دندان نیاز دارند و برخی برای اصلاح لبخند باید ارتودنسی و ایمپلنت نیز انجام دهند.

امکانات موجود در کلینیک دندانپزشکی، تخصص دکتر برای اصلاح طرح لبخند و موقعیت جغرافیایی از عوامل مهم در تعیین هزینه طرح لبخند هستند؛ به طوری که قیمت طرح لبخند دندان تهران بیشتر از سایر شهرستان‌ها می‌شود.

دکتر ابوالقاسمی؛ بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

اگر به دنبال بهترین دکتر متخصص طرح لبخند در تهران هستید، کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر ابوالقاسمی یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای شما است. این مجموعه با به‌روزترین تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و بهره‌مندی از دکتر متخصص و باتجربه در محیطی کاملاً بهداشتی انواع خدمات طراحی لبخند، اصلاح لبخند لثه ای و خدمات مربوط به ترمیم دندان را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد. در زمان مراجعه به کلینیک دکتر ابوالقاسمی بعد از بررسی دندان‌ها قیمت اصلاح طرح لبخند اعلام می‌شود. برای دریافت مشاوره و نوبت مراجعه با مطب دکتر ابوالقاسمی تماس بگیرید.

سوالات متداول با اصلاح طرح لبخند

به مجموعه اقداماتی که مشکلات ظاهری دندان و لثه را برطرف و تناسب طول و عرض دندان و لثه‌ها را ایجاد می‌کند، اصلاح طرح لبخند یا طرح لبخند هالیوودی می‌گویند.

انواع اصلاح طرح لبخند شامل کامپوزیت دندان، جراحی فک، لمینت دندان، پر کردن دندان با مواد سفید، ایمپلنت دندان، اصلاح طرح لبخند با لیزر، ارتودنسی دندان، بلیچینگ یا سفید کردن دندان و باندینگ دندان می‌شوند.

دندان‌ها تأثیر بسیاری روی زیبایی صورت دارد و هنگام خندیدن یا صحبت کردن، دندان‌ها هویدا می‌شوند. در صورتی که شکل ظاهری دندان زننده باشد، نه‌تنها چهره‌ فرد را زشت نشان می‌دهد، بلکه در اعتمادبه‌نفس او نیز تأثیر منفی دارد. ترمیم دندان‌هایی که خراب، پوسیده، نامرتب یا بدرنگ هستند هدف اصلاح طرح لبخند هستند. درخشندگی دندان‌ها، تغییر رنگ آن‌ها، پوشاندن و ترمیم شکستگی، تغییر شکل، طول و اندازه دندان‌ها و ترمیم دندانهای کج روی زیبایی افراد تأثیر می‌گذارند.

درمان‌های دندانپزشکی به دو دسته تقسیم می‌شوند: درمان‌های ضروری برای حفظ سلامت جسمانی و دهان و دندانِ بیمار و درمان‌های غیرضروری که برای زیبایی انجام می‌شوند. کاشت نگین روی دندان یک روش زیبایی محسوب می‌شود که نتیجه درمانی ندارد؛ بنابراین ممکن است برای سلامت دندان‌های بیماران عوارضی داشته باشد. از عوارض اصلاح طرح لبخند می‌توان به کشیده شدن دندان‌ها در ارتودنسی، کاهش استقامت و استحکام در سفید کردن دندان، لق شدن مختصر دندان‌ها در ایمپلنت و استفاده از جیوه در پر کردن دندان‌ها اشاره کرد که این عوارض کوتاه‌مدت هستند و بین سه تا چهار هفته بهبود می‌یابند.

6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66