کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند| انواع طراحی لبخند + لیست قیمت

اصلاح طرح لبخند از انواع روش های زیبایی دندان بوده که در بهترین روش های زیبایی مختلف و قیمت مناسب در کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی قابل انجام می باشد.

اصلاح طرح لبخند مجموعه ای از اقدامات دندان پزشکی زیبایی‌ست که یک لبخند زیبا را برایتان طراحی می‌کند و هدف آن پنهان کردن و رفع مشکلات ظاهری دندان و لثه است. با توجه به تاثیر بسیار زیاد لبخند و زیبایی آن بر جذابیت و شاداب تر شدن چهره، یکی از مهم ترین شاخه های دندان پزشکی به زیبایی و رفع مشکلات ظاهری دندان و لثه و ایجاد فرم و حالت استاندارد اختصاص یافته است.

در این تکنیک ها به روش های مختلف از جمله اصلاح طرح لبخند دیجیتال ابتدا نتیجه نهایی کار تصویرسازی شده و اقدامات متعدد انجام میشود. کلینیک اصلاح طرح لبخند دکتر ابوالقاسمی ارائه دهنده طراحی لبخند زیبا و هالیوودی و اصلاح لبخند لثه ای در تهران با قیمت و هزینه مناسب می باشد. این مجموعه انواع روش های اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت، ارتدونسی، لیزر و غیره را با طراحی دیجیتالی لبخند ارائه می دهد.

اصلاح طرح لبخنداصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

بعد از چشم، لبخند و زیبایی دندان ها بیشترین اهمیت را در جذابیت چهره افراد دارد و به همین دلیل برای افزایش اعتماد به نفس و شادابی صورت لازم است طرح لبخند اصلاح شود. از نظر استانداردهای زیبایی، فرم و حالت لب ها، نظم و اندازه دندان و فاصله بین آنها، طرح لثه و ارتفاع آن، فاصله بین مردمک های چشم و فرم کلی صورت و گونه ها باید با هم در تناسب باشند.

بر همین اساس خط فرضی روی دندان ها باید مشابه با حالت لب پایینی در حالت لبخند باشد. اصلاح طرح لبخند به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که اشکالات ظاهری دندان و لثه را برطرف نموده و تناسب طول و عرض دندان و لثه ها را ایجاد می کند.

در کلینیک دندان پزشکی اصلاح طرح لبخند ابتدا با سیستم های نرم افزاری پیشرفته شرایط فعلی دندان و لثه و حالت صورت فرد آنالیز می گردد. در صورت وجود بیماری های دهان و دندان و پوسیدگی و نبود دندان ها ابتدا این مشکلات توسط دندانپزشک برطرف می گردد. پس از رفع اشکالات در دندان ها، در طراحی لبخند زیبا نقص های ظاهری رفع میشوند. به عبارت دیگر، در طراحی لبخند فقط بر جنبه زیبایی دندان و لثه تمرکز شده و بیماری های دهان و دندان باید قبل از این اقدامات برطرف شوند.

اصلاح طرح لبخند دیجیتال چیست؟

اصلاح طرح لبخند دیجیتال Digital Smile Design – DSD یکی از پیشرفته ترین اقدامات برای ایجاد طرح لبخند زیبا و هالیوودی و اصلاح طرح لبخند لثه ای و غیره می باشد. در این روش ابتدا به کمک سیستم های نرم افزاری پیشرفته DSD فرم دندان، حالت صورت و فاصله بین مردمک ها و غیره بررسی میشود. سپس سیستم پیشنهاداتی را برای رفع آنها ارائه داده و نتیجه نهایی اصلاح لبخند را تصویرسازی می کند.

از مهم ترین مزایای طراحی دیجیتالی لبخند اطلاع فرد کاندید از نتیجه نهایی کار و تصمیم گیری برای انجام یا عدم اصلاح لبخند می باشد. علاوه براین، این تکنیک ها دارای دقت بسیار بالایی بوده و بهترین آنالیز را از دندان و لثه فرد و نحوه رفع اشکالات آن ارائه می دهد.

اصلاح طرح لبخند دیجیتالاصلاح طرح لبخند دیجیتال

کاندیدای مناسب اصلاح طرح لبخند

یکی از مهم ترین نکات برای طراحی لبخند زیبا و اصلاح لبخند لثه ای، توجه به وضعیت فعلی دهان و دندان و بیماری های آن می باشد. چون همه افراد نمی توانند کاندیدای مناسب اصلاح طرح لبخند محسوب شوند و انجام این اقدامات برای آنها امکان پذیر نیست. در حالت کلی بهترین کاندیدای مناسب طراحی لبخند نباید ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • وجود دندان پوسیده در دهان فرد متقاضی طراحی لبخند زیبا
  • وجود بیماری های عفونی و غیره در دهان و دندان
  • کشیدن دندان ها و وجود جای خالی آنها در دهان
  • لب پر شدن دندان ها و شکستگی بخش های مختلف آن

چنان چه با مشکلاتی از قبیل بد رنگ شدن دندان ها، کج و بد فرم بودن آنها، داشتن دندان های کوتاه و لبخند لثه ای مواجه هستید، می توانید یکی از کاندیدهای مناسب برای اصلاح طرح لبخند به شمار روید.

بهترین روش اصلاح طرح لبخند

بر اساس مشکلات موجود در دندان ها و لثه تکنیک ها و روش های مختلفی برای طراحی لبخند زیبا انتخاب میشود. در اغلب مواقع چندین روش در کنار هم برای ایجاد زیباترین لبخند مورد نیاز می باشد و گاها لبخند فرد به دلیل بهره مندی او از دندان های سالم و با کمترین نقص با یک روش طراحی انجام میشود. از بهترین روش های اصلاح طرح لبخند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

یکی از رایج ترین مشکلات در ظاهر دندان ها، کج و بد فرم بودن آنها می باشد. افرادی که دارای این مشکل هستند، در طراحی لبخند نیاز به ارتدونسی دارند تا دندان ها صاف و بدون انحراف شوند. متناسب با سن فرد و میزان انحراف دندان ها بازه اصلاح طرح لبخند با ارتدونسی متفاوت خواهد بود. در حالت کلی بیشترین زمان برای طراحی لبخند به ارتدونسی اختصاص داده میشود.

طراحی لبخند با بلیچینگ

رنگ دندان ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی لبخند آنها دارد. به دلایل مختلف ممکن است دندان ها تغییر رنگ پیدا کرده و زرد و کدر شوند. به همین دلیل در طراحی لبخند با تکنیک بلیچینگ یا سفید کردن دندان، رنگ آنها متناسب با رنگ پوست فرد روشن تر میشود. سفید کردن دندان به زمان بسیار کوتاهی نسبت به سایر روش های اصلاح طرح لبخند نیاز دارد.

طراحی لبخند با باندینگ

باندینگ دندان به تکنیکی گفته میشود که در آن با مواد کامپوزیت ترک و شیارهای روی دندان و فضای خالی بین آنها برطرف میشود. این تکنیک نیاز به مراقبت بالایی داشته و می تواند جلوه بسیار خوبی را در دندان ها ایجاد کند.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت ورق های بسیار مقاوم با مواد رزینی هستند که روی دندان های فرد نصب میشوند. این ورق ها می توانند اشکالاتی از قبیل کوچک بودن دندان ها، تغییر رنگ آنها و خراشیدگی و کجی های کم را پنهان کنند. طراحی لبخند با کامپوزیت در مدت زمان بسیار کوتاه انجام شده و نیاز به مراقبت و ترمیم دارد.

روش های اصلاح طراحی لبخندروش های اصلاح طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند با لیزر

برای اصلاح لبخند لثه ای که به دلیل ارتفاع کم دندان ها رخ می دهد، می توان از لیزر استفاده نمود. این روش دقت بسیار بالایی داشته و میزان نمایان بودن دندان را با لیزر به مرور تنظیم می کند.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیز یا لمینت دندان از رایج ترین روش های طراحی لبخند زیبا می باشد که اشکالات ظاهری در دندان ها از قبیل تغییر رنگ و حالت و فرم آنها را پنهان می کند. در واقع لمینت یا کامپوزیت ونیر نوعی روکش برای دندان ها محسوب میشود.

ایمپلنت دندان

خالی بودن جای دندان ها بعد از کشیدن آنها تاثیر منفی بر زیبایی لبخند ایجاد می کند. به همین دلیل روش کاشت دندان یا ایمپلنت در این شرایط نقش مهمی در اصلاح طرح لبخند خواهد داشت. کاشت دندان نسبت به سایر روش های اصلاح طرح لبخند به زمان بیشتری نیاز داشته و در اغلب مواقع تا 5 ماه انجام آن طول میکشد.

پر کردن دندان با مواد مناسب

مواد قابل استفاده برای پر کردن دندان در رنگ های تیره و روشن ارائه میشوند. در طراحی لبخند زیبا از مواد همرنگ با دندان ها برای پر کردن آنها استفاده میشود.

جراحی فک

برخلاف روش های فوق، اشکالات در فک و جلو یا عقب بودن استخوان آن نیاز به جراحی های پیشرفته دارد. در این روش برای طراحی لبخند ابتدا باید ناهنجاری ها در استخوان فک با جراحی برطرف شده و سپس سایر مشکلات در دندان ها بررسی شوند.

مزایای اصلاح لبخند

برای داشتن چهره ای جذاب، جوان و شاداب نیاز به لبخندی زیبا با دندان های مرتب و سفید خواهید داشت. از مهم ترین مزایای اصلاح طرح لبخند می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

  • افزایش اعتماد به نفس با داشتن دندان های مرتب و لبخند زیبا
  • سفید شدن دندان ها و تاثیر زیاد بر جذابیت چهره
  • رفع اشکالات متعدد در دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها
  • رفع بیماری های دهان و دندان قبل از طراحی لبخند

مزایای اصلاح طرح لبخندمزایای اصلاح طرح لبخند

قیمت اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد و از مهم ترین آنها می توان به وضعیت فعلی دندان و لثه و فک فرد اشاره کرد. بر اساس مشکلات موجود در دندان ها و لثه و فک فرد روش های مورد نیاز برای اصلاح لبخند ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کنند. به عنوان مثال برخی از افراد تنها به بلیچینگ و سفید کردن دندان نیاز دارند و در برخی دیگر ارتدونسی و ایمپلنت نیز باید انجام شود.

امکانات موجود در کلینیک اصلاح طرح لبخند، تخصص دکتر برای اصلاح طرح لبخند، موقعیت جغرافیایی از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت طراحی لبخند می باشند. به طوریکه هزینه اصلاح طرح لبخند تهران در اغلب مواقع بیشتر از سایر شهرستان ها می باشد. در زمان مراجعه به کلینیک دکتر ابوالقاسمی، پس از بررسی دندان ها قیمت اصلاح طرح لبخند اعلام می گردد.

کلینیک اصلاح طرح لبخند دکتر ابوالقاسمی

اگر به دنبال بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند در تهران هستید، کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی می تواند یکی از گزینه های ایده آل باشد. این مجموعه با بروزترین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و بهره مندی از دکتر متخصص و با تجربه در محیطی بهداشتی انواع خدمات طراحی لبخند و اصلاح لبخند لثه ای و غیره را با قیمت مناسب ارائه می دهد. جهت دریافت مشاوره و نوبت مراجعه می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.
سوالات متداوال با اصلاح طرح لبخند
بعضی افراد در موقع لبخند زدن لب ها یشان بیش از حد بالا می رود و لثه هایشان دیده می شود. دلیل این مشکل را می توان به کوتاه بودن لب بالایی، حرکت بیش از اندازه لب، رشد بیش از حد فک بالا, رویش بیش از حد دندان‌های عقبی اشاره کرد، کوچک بودن دندان‌ها هم دلیل دیده شدن لثه ها می باشد این مشکل زمانی رخ می دهد که توازنی میانه لثه‌ها و لب بالایی‌ بیمار وجود ندارد. برای درمان این مشکل دندان پزشک زیبایی باید بیمار را معاینه کند و دلیل دیده شدن لثه را شناسایی کند ولی بیشتر کسانی که با این مشکل رو به رو هستند از طریق اصلاح لبخند لثه ای چه با لیزر چه با با بوتاکس قابل درمان است. قیمت و هزینه اصلاح لبخند لثه مناسب بوده و یکی از بهترین راه برای درمان این مشکل می باشد. عوارض اصلاح لبخند لثه ای نسبت به جراحی لثه کمتر می باشد. به یاد داشته باشید که تنها شما و متخصص داندان پزشکی می‌توان تصمیم بگیرید که کدام یک از روش های طرح لبخند لثه برایتان مناسب است.
دندان تاثیر زیادی بر زیبایی صورت دارد هنگام خندیدن و یا صحبت کردن، دندان ها هویدا می شوند و در صورتی که شکل ظاهری آنها زننده و ناشکیب باشد، نه تنها چهره فرد را زشت نشان می دهد، بلکه در اعتماد به نفس او نیز تاثیر منفی دارد. ترمیم دندان هایی که خراب، پوسیده، نامرتب و یا بدرنگ هستند، هدف اصلاح طرح لبخند می باشد. روش طرح لبخند با توجه به عارضه دندان ها و شرایط بیمار، شیوه درمانی انتخاب می شود. ناگفته نماند که در پروسه زیباسازی دندان، نظر و انتخاب بیمار نیز یک شرط اساسی است. برای مثال زمانی که بیمار به درمان های طولانی از قبیل ارتودنسی تمایل نداشته باشد، می تواند از روش لیزری استفاده کند.از تاثیرات اصلاح طرح لبخند می توان به درخشندگی دندان ها و تغییر رنگ آنها ,پوشاندن و ترمیم شکستگی , تغییر شکل، طول و اندازه دندان ها و ترمیم دندان های کج نام برد
اصلاح طرح لبخند به منظور زیبایی و همچنین ترمیم دندان های خراب و پوسیده انجام می شود؛ نتیجه مطلوب بیماران در پی دارد و می تواند جوانی را به بیماران هدیه دهد. در این میان ممکن است در برخی از درمان های دندانپزشکی، عوارض و خطراتی نیز سلامت جسمانی بیماران را تهدید کند. دندانپزشک زیبایی موظف است تا قبل از درمان عوارض احتمالی تمامی درمان ها را برای بیماران شرح دهد. از سویی نیز درمان های دندانپزشکی به دو دسته تقسیم می شوند که درمان های ضروری به منظور حفظ سلامت جسمانی و دهان و دندانِ بیمار صورت می گیرد. در حالی که درمان های غیرضروری تنها به دلیل زیباسازی است. برای مثال کاشت نگین بر روی دندان، تن ها یک روش زیبایی محسوب می شود که نتیجه درمانی ندارد. به همین دلیل ممکن است برای سلامت دندان های بیماران عوارض و تهدیدی را به دنبال داشته باشد. در حالی که در گروه اول به دلیل مزیت درمانی، عوارض آنها کمتر است. از عوارض اصلاح طرح لبخند می توان به کشیده شدن دندان ها در ارتودنسی , کاهش استقامت و استحکام در سفید کردن دندان ها , لق شدن مختصر دندان ها در ایمپلنت و استفاده از جیوه در پرکردن دندان ها اشاره کرد که این عوارض کوتاه مدت هستند و سه تا چهار هفته بهبود می یابد
نرخ درمان و زیبایی سازی دندان از نظر بسیاری از بیماران گران قیمت و غیرمنصفانه است و آن را به صرفه نمی دانند. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران به دلیل فرار از هزینه ها، از انجام درمان های دندانپزشکی خود داری می کنند. در نهایت برخی از بیماران نیز با مراجعه به دندانپزشک و مشورت با وی، متوجه خواهند شد که هزینه اصلاح طرح لبخند به صرفه بوده و بی اطلاعی از نحوه درمان، تجهیزات دندانپزشکی، تعرفه های مربوط به نگهداری و حفظ ساختمان دندانپزشکی، دستمزد دندانپزشک و مالیات ها و ... تعیین کننده هزینه های درمان دندانپزشکی می باشد. همچنین دندانپزشکان به هیچ عنوان در تعیین قیمت ها و هزینه ها خودسرانه عمل نکرده و ممکن است ارزان یا گران قیمت بودن تعرفه اصلاح لبخند برخی دندانپزشکان به دلیل میزان مهارت، تخصص، سابقه دندانپزشک و نحوه و روش درمان باشد. در واقع تفاوت های جزیی که میان قیمت اصلاح طرح لبخند تعیین شده دندانپزشکان وجود دارد، می تواند دلیل بر میزان کیفیت نتیجه نهایی باشد. از عوامل تعیین کننده هزینه خط لبخند دندان را می توان استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته , میزان تخصص و مهارت دندانپزشک زیبایی , نحوه و روش درمان , میزان مشکل و عارضه دندان های بیمار نام برد
بعضی افراد در موقع لبخند زدن لب ها یشان بیش از حد بالا می رود و لثه هایشان دیده می شود. دلیل این مشکل را می توان به کوتاه بودن لب بالایی، حرکت بیش از اندازه لب، رشد بیش از حد فک بالا, رویش بیش از حد دندان‌های عقبی اشاره کرد، کوچک بودن دندان‌ها هم دلیل دیده شدن لثه ها می باشد این مشکل زمانی رخ می دهد که توازنی میانه لثه‌ها و لب بالایی‌ بیمار وجود ندارد. برای درمان این مشکل دندان پزشک زیبایی باید بیمار را معاینه کند و دلیل دیده شدن لثه را شناسایی کند ولی بیشتر کسانی که با این مشکل رو به رو هستند از طریق اصلاح لبخند لثه ای چه با لیزر چه با با بوتاکس قابل درمان است. قیمت و هزینه اصلاح لبخند لثه مناسب بوده و یکی از بهترین راه برای درمان این مشکل می باشد. عوارض اصلاح لبخند لثه ای نسبت به جراحی لثه کمتر می باشد. به یاد داشته باشید که تنها شما و متخصص داندان پزشکی می‌توان تصمیم بگیرید که کدام یک از روش های طرح لبخند لثه برایتان مناسب است.
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66