کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

پروتز دندان

پروتز دندان| قیمت انواع پروتز ثابت و متحرک - کلینیک دکتر ابوالقاسمی
پروتز دندان در کلینیک دکتر ابوالقاسمی جهت ترمیم دندان در انواع پروتز ثابت و همینطور پروتز متحرک با روش و مواد عالی و همینطور قیمت مناسب قابل انجام می باشد.

پروتز دندان نوعی دندان مصنوعی می باشد که به صورت ثابت یا متحرک استفاده شده و علاوه بر پر کردن جای خالی دندان، برای افزایش استحکام دندان های لب پر شده و آسیب دیده نیز کاربرد دارد. این پروتزها همرنگ با دندان بوده و نوعی تعویض دندان محسوب شده و گاها برای ترمیم دندان کاربرد دارند.

انواع پروتز ثابت و متحرک بدون نیاز به چسب و تراشیدن دندان های مجاور نصب شده و به دلایل زیبایی و درمانی توسط دندان پزشک تجویز می گردد. کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی ارائه دهنده انواع پروتز دندان یا دندان مصنوعی ثابت و متحرک و روکش های تک دندانی و جایگزین با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد. این خدمات توسط متخصص این حوزه ارائه شده و به صورت تک دندان و دندان کامل تجویز میشوند.

پروتز دندان و انواع آنپروتز دندان و انواع آن

پروتز دندان چیست؟

لب پر شدن دندان ها و تغییر شکل آنها تاثیر زیادی بر زیبایی فرد داشته و به مرور نیز منجر به خرابی های بیشتر دندان میشود. به همین دلیل به شیوه های مختلف ترمیم دندان می توان این مشکل را برطرف نمود. پروتز دندان نوعی روکش بسیار مقاوم همرنگ دندان می باشد که روی دندان های اصلی فرد قرار گرفته و مشکلات ظاهری آنها را پنهان می کند.

علاوه براین، نوع دیگری از این دندان های مصنوعی به صورت تک دندانی و فک کامل و چند دندان برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته استفاده میشوند. پروتز دندان در واقع همان دندان های مصنوعی می باشند که به شیوه های مختلف در فک بالا و پایین نصب می گردند.

خالی بودن جای دندان های از دست رفته علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب در افراد، به مرور منجر به تغییر شکل دندان ها و نامنظم شدن آنها و همچنین لقی دندان و پوسیدگی خواهد شد. به همین دلیل لازم است به شیوه های مختلف از جمله ایمپلنت و پروتز این مشکل را حل کرد. ایمپلنت کاشت دائمی محسوب شده اما پروتز نوعی تعویض دندان با دندان مصنوعی به شمار می رود.

انواع پروتز دندان

بر اساس نوع مشکلات بوجود آمده برای دندان ها، دندان پزشک متخصص در کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی انواع مختلفی از پروتز را تجویز می کند. در حالت کلی انواع پروتز دندان را می توان بر اساس نحوه قرارگیری آنها در دهان و قابلیت جا به جایی به دو گروه تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

انواع پروتز دندانانواع پروتز دندان

پروتز ثابت

پروتز ثابت نوعی روکش می باشد که بر روی دندان های دارای اشکال قرار میگیرد. از پروتزهای ثابت علاوه بر روکش دندان های پرشده و لب پر شده و شکسته، برای لمینت دندان نیز استفاده میشود. بعد از نصب پروتز امکان جا به جایی آنها توسط فرد وجود نداشته و با استحکام بسیار بالا روی دندان متصل میشوند. پروتز ثابت دندان دارای دو نوع کلی می باشد که عبارتند از:

روکش تک دندانی

روکش تک دندانی نوعی پروتز می باشد که برای ایجاد ظاهری سالم و بدون اشکال روی یکی از دندان های فرد قرار میگیرد. دندان هایی که دارای ریشه و یک یا دو دیواره سالم بوده اما سایر بخش ها دچار خرابی شده اند، دنادن های سالم اما بد رنگ و دندان های لب پر شده از مواردی هستند که با روکش تک دندانی قابل درمان هستند.

روکش جایگزین دندان یا بریج

در صورت از دست رفتن چند دندان کنار هم، می توان از نوع خاصی از پروتز دندان به نام بریج یا روکش جایگزین دندان استفاده کرد. روکش های جایگزین با چسب های مخصوص روی دندان فرد قرار گرفته و دارای انواع مختلفی از جمله لومینیرز، لیتیوم و لمینت، طلا و زیرکونیوم و روکش های ترکیبی هستند. بریج دندان روکش کامل دندان هایی می باشد که کنا هم قرار دارند. برای اجرای آن در دندان های کناری تراش ایجاد نموده و سپس نوعی پل با این روکش ها ایجاد می گردد.

پروتز ثابت دندانپروتز ثابت دندان

پروتز متحرک

پروتز متحرک دندان همان طور که از نامش مشخص است، نوعی دندان مصنوعی می باشد که بدون کاشت و چسب در ناحیه خالی دندان های از دست رفته قرار میگیرند. با توجه به اینکه پروتز متحرک بدون چسب استفاده میشود، توسط فرد در شرایط مورد نیاز جا به جا میشود. این پروتزها به صورت تک و فک کامل ارائه شده و با هزینه کم تاثیر بسزایی در بهبود ظاهر فرد و راحتی در غذا خوردن آنها میشوند.

پروتز متحرک از نظر جنس دارای انواع مختلف اکریلی، قابل ارتجاع، کرم کبالت و نیمه متحرک هستند. بر اساس شرایط فک و دندان ها دندان پزشک انواع پروتز متحرک کامل و تک دندانی را تجویز می کند. این پروتزها نیاز به مراقبت بالایی داشته و رعایت بهداشت دهان و دندان برای آنها ضروری می باشد.

پروتز متحرک دندانپروتز متحرک دندان

مزایای پروتز دندان

پروتز دندان یا همان دندان مصنوعی کامل و تک دندانی و روکش مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته با هزینه کم
  • قرار دادن دندان جایگزین در زمان بسیار کوتاه نسبت به ایمپلنت
  • ایجاد ظاهر بهتر برای دندان های پرشده و لب پر شده و تغییر رنگ یافته
  • رفع مشکلات غذا خوردن و جویدن
  • افزایش مقاومت دندان ها و جلوگیری از شکستگی آنها
  • ممانعت از تغییر شکل فک بعد از کشیدن دندان
  • جلوگیری از پوسیدگی دندان ها
  • قیمت بسیار کم نسبت به سایر روش های ترمیم دندان

مزایای پروتز دندانمزایای پروتز دندان

هزینه پروتز دندان

قیمت پروتز دندان تا حد بسیار زیادی به نوع و جنس آنها بستگی دارد. با توجه به اینکه تنوع در انواع پروتز از نظر ثابت یا متحرک بودن و همچنین جنس و مدل آنها زیاد است، لذا نرخ ثابت و مشخصی را نمی توان ارائه داد. در جلسات معاینه و مشاوره دندان پزشک نوع و هزینه پروتز را مشخص خواهد نمود. لازم به ذکر است که تنها برخی از شرکت های بیمه هزینه پروتز را پوشش می دهند، لذا متناسب با نوع بیمه تعرفه و قیمت این خدمات متغیر خواهد بود.

ساخت انواع پروتز دندان در کلینیک دکتر ابوالقاسمی

به منظور افزایش دوام و ماندگاری پروتز ثابت و متحرک، نوع متریال به کار رفته در آنها، قالب گیری صحیح و نصب درست و تخصص دندان پزشک اهمیت بالایی دارد. کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی یکی از مراکز معتبر در زمینه ساخت پروتز دندان کامل، تک دندانی، روکش جایگزین ثابت و متحرک در جنس های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های این پروتزها می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با این مجموعه تماس بگیرید. 
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66