کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

ترمیم و درمان دندان| ترمیم دندان با قیمت مناسب - کلینیک دکتر ابوالقاسمی

ترمیم و درمان دندان| ترمیم دندان با قیمت مناسب - کلینیک دکتر ابوالقاسمی
ترمیم و درمان دندان در جهت رفع پوسیدگی دندان ها و همین‌طور عصب کشی دندان های آسیب دیده انجام می‌شود که در کلینیک دکتر ابوالقاسمی با بهترین و با کیفیت ترین مواد قابل انجام است.

ترمیم دندان به تکنیک های دندان پزشکی برای حل مشکلاتی از قبیل پوسیدگی دندان و شکستگی آنها بوده و تنها به زیبایی دندان تمرکز نداشته، بلکه به درمان بیشتر اهمیت داده میشود. در واقع ترمیم و درمان به پر کردن دندان با مواد مناسب و گاها عصب کشی و کشیدن دندان عقل و غیره گفته میشود.

این روش ها تاثیری بر رفع نامرتبی های دندان نداشته اما می تواند به طور چشمگیری در رفع بوی بد دهان و جلوگیری از پوسیدگی بیشتر دندان ها و از دست رفتن آنها موثر عمل کند. کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی ارائه دهنده بهترین روش ترمیم دندان برای پوسیدگی و شکستگی دندان در تهران با قیمت مناسب می باشد.

ترمیم و درمان دندان آسیب دیدهترمیم و درمان دندان آسیب دیده

ترمیم دندان چیست؟

دندان یکی از ارزشمندترین اجزای بدن بوده و تاثیر بالایی بر زیبایی ظاهری و لبخند فرد و همچنین نحوه صحبت کردن و غذا خوردن دارد. متاسفانه در بسیاری از مواقع به دلایل گوناگون دندان ها دچار پوسیدگی و شکستگی شده و عدم توجه به ترمیم و درمان دندان در نهایت باعث از بین رفتن کامل آنها خواهد شد.

ترمیم دندان شاخه ای از دندان پزشکی می باشد که با روش های پر کردن همرنگ و غیر همرنگ دندان پوسیدگی های آن را برطرف نموده و از خراب شدن بیشتر دندان ها جلوگیری می کند. متخصص ترمیم دندان با بررسی شرایط دندان ها مشکلات موجود را شناسایی و روش مناسب برای ترمیم دندان جلو و عقب با بهترین کارایی را ارائه می دهد.

انواع روش های ترمیم دندان

ترمیم دندان بر اساس میزان پوسیدگی و شکستگی های موجود در دندان ها و همچنین محل قرارگیری آنها به شیوه های مختلفی انجام میشود. در حالت کلی انواع روش های ترمیم دندان قابل ارائه در کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی شامل موارد زیر است:

پر کردن همرنگ دندان

یکی از نکات بسیار مهم در ترمیم و درمان دندان، رفع اشکالات موجود و جلوگیری از تخریب بیشتر دندان در کنار حفظ زیبایی ظاهری آن است. به همین دلیل برای ترمیم دندان جلو فک بالا و پایین بیشتر از روش ترمیم دندان با پر کردن مواد سفید و کامپوزیت استفاده میشود. پر کردن همرنگ دندان با مواد کامپوزت انجام شده که حاوی مواد پلاستیکی و شیشه و رزین است.

با توجه به اینکه مواد کامپوزیت و سفید دوام کمتری نسبت به آمالگام یا مواد نقره ای پر کردن دندان دارد، به همین دلیل برای دندان های انتهایی در فک بالا و پایین کمتر کاربرد دارد. از این نوع مواد برای ترمیم دندان های جلو می توان استفاده نمود و حداقل 5 سال ماندگاری دارند.

پر کردن غیر همرنگ دندان

ترمیم و درمان دندان های عقب فک بالا و پایین که به شدت در جویدن غذاهای سفت و محکم موثر هستند، با مواد نقره ای به نام آمالگام انجام میشود. پر کردن غیر همرنگ دندان ماندگاری بسیار بالایی داشته و در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان می توان از پوسیدگی دندان ها برای مدت طولانی جلوگیری کرد. ترمیم دندان با این مواد می تواند تا 15 سال دوام داشته باشد و اجرای آن نیز نسبت به کامپوزیت و مواد سفید سریع تر انجام میشود.

پر کردن هم رنگ و غیر همرنگ دندانپر کردن هم رنگ و غیر همرنگ دندان

عصب کشی دندان

ترمیم و درمان دندان هایی که پوسیدگی شدید داشته و به عصب نفوذ کرده است، نیاز به مدت زمان بیشتری داشته و در چند مرحله صورت می گیرد. عصب کشی دندان یکی از روش های ترمیم و درمان دندان می باشد که ابزارهای مخصوص عصب ها را از بین برده و مانع از درد شدید دندان میشوند. بعد از عصب کشی به دلیل پوسیدگی بیشتر بخش های دندان، پر کردن و روکش دندان نیز باید انجام شود.

عصب کشی از جمله اقدامات بسیار مهم برای ترمیم دندان می باشد که اجرای آن نیاز به تخصص بالایی دارد. چون در برخی از واقع ممکن است عصب کشی به درستی انجام نشده و در یک جلسه دیگر نیاز به تکرار فرآیند باشد. در چند سال اخیر امکان عصب کشی با لیزر نیز ارائه شده که بیمار درد کمتری را احساس می کند.

عصب کشی دندانعصب کشی دندان

کشیدن و جراحی دندان عقل

دندان عقل از جمله دندان های همیشه مزاحم می باشد که تا قبل از 30 سالگی بهتر است کشیده شوند. به دلیل قرار گرفتن این دندان در آخرین نقطه از فک و همچنین ناهنجاری هایی که در رویشه و بخش رویی این دندان ها ممکن است وجود داشته باشد، کشیدن آن کمی با چالش مواجه است. به طوریکه برای کشیدن و جراحی دندان عقل ابتدا باید عکس برداری انجام شود.

دندان های عقل که دارای ریشه و حالت رشد غیر طبیعی هستند، نیاز به جراحی داشته و توسط دندان پزشک متخصص و با تجربه باید انجام شود. با توجه به اینکه دندان عقل به دندان های مجاور فشار زیادی وارد نموده و باعث پوسیدگی آنها میشود، لازم است در زمان مناسب نسبت به کشیدن آن اقدام شود.

کشیدن و جراحی دندان عقلکشیدن و جراحی دندان عقل

روکش دندان

از دیگر روش های ترمیم و درمان دندان، روکش دندان می باشد که بعد از پر شدن دندان ها صورت می گیرد. با توجه به اینکه مواد پر کردن دندان نمی توانند به تنهایی به اندازه دندان استحکام داشته باشند، به همین دلیل تنها برای پوسیدگی های جزئی کاربرد دارند. در صورت وجود پوسیدگی های شدید، بعد از پر شدن دندان با مواد مخصوص، روکش از جنس سرامیک و کامپوزیت با قالب گیری در لابراتور تولید شده و روی قسمت پر شده قرار میگیرد.

ترمیم دندان شکسته

در ترمیم دندان شکسته، بر اساس موقعیت دندان در دهان و میزان شکستگی از روش های مختلفی استفاده میشود. برای ترمیم دندان شکسته با شکستگی های جزئی و لب پر شده می توان از کامپوزیت دندان استفاده کرد که نوعی روکش است. برای شکستگی های بیشتر دندان با مواد همرهنگ پر شده و در صورت لزوم روکش می گردد. روش مناسب برای ترمیم دندان شکسته بعد از بررسی های دندان پزشک انتخاب شده و برای افراد مختلف متفاوت است.

ترمیم دندان شکستهترمیم دندان شکسته

قیمت ترمیم دندان

قیمت ترمیم دندان به مواد پرکردن دندان، اندازه ناحیه پر شده، تخصص دندان پزشک و نوع خدمات ارائه شده برای ترمیم و درمان بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی از اقدامات ترمیم دندان نیاز به عکس برداری داشته و در نهایت باید عصب کشی و روکش انجام شود که نسبت به درمان پوسیدگی ساده دندان با پر کردن جزئی تفاوت زیادی از نظر قیمت دارند. پس از بررسی شرایط دندان در جلسه معاینه و مشاوره قیمت ترمیم دندان توسط دندان پزشک اعلام میشود.

ترمیم و درمان دندان در تهران

کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی از نام های شناخته شده در زمینه ارائه خدمات ترمیم و درمان دندان شکسته و پوسیده و جراحی و کشیدن دندان عقل می باشد. این مجموعه با بهترین مواد و متریال ترمیم دندان را در کوتاهترین زمان با قیمت مناسب در محیطی مدرن با دستگاه های پیشرفته ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت مراجعه می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کلینیک دندان پزشکی دکتر ابوالقاسمی تماس بگیرید.
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66