کلینیک دندانپزشکی ابوالقاسمی

انواع لمینت سرامیکی

31 شهریور ، 1400
کلینیک دندانپزشکی دکتر ابوالقاسمی

انواع لمینت سرامیکی دندان را بشناسید

از مواد و ترکیبات خاصی مانند زیرکونیا برای انواع لمینت سرامیکی استفاده می‌شود که با توجه به دوام، مقاومت و استقامت هرچه بیشتر لمینت دندان شما شفافیت کمتری را از این مدل می‌توانید انتظار داشته باشد که صددرصد این شفافیت باعث می شود تا حالت دندان شما یک حالت کاملا طبیعی به خود بگیرد. اما لمینت سرامیکی برلیانس که شما می توانید زیبایی فوق العاده ای را از این مدل طلب کنید به هیچ عنوان به تراش دندان نیازی ندارد و به همین خاطر حتی بدون انجام بی حسی می توان از لمینت سرامیکی برلیانس استفاده کرد. شفافیت فوق العاده و همچنین دقیقا مشابه دندان طبیعی در کنار دوام بالا از جمله مزایای استفاده از برلیانس است که شما برای سیستم لمینت برلیانس باید دو مرحله قالبگیری و چسباندن لمینت را در نظر بگیرید که هر کدام به شکل خاصی در دو جلسه و در فاصله ۲۰ روزه انجام می شود.

لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی سفارشی

معمولا انواع لمینت سرامیکی به خاطر روکش های فوق العاده ای که دارد در انواع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما شما باید بدانید که که با توجه به پیشرفت حوزه دندانپزشکی دیگر لازم نیست تا اعتماد به نفس خود را برای انواع دندان های شکسته، لکه دار، ناهموار و... از دست بدهید؛ چرا که روکش های لمینت سرامیکی می‌تواند هر کدام از این مشکلات را به راحتی رفع کند و این چنین است که دندان های شما یک دندان عالی و با کیفیت و مهمتر از همه زیبا شناخته می شود که لبخندی بی نقص را می‌توانید در نظر بگیرید. اما در هر صورت از انواع لمینت سرامیکی برای مشکلاتی مانند شکل و اندازه ناموزون، شکاف بین دندان، تغییر رنگ دندان و دندان های ناهموار و شکسته استفاده می‌شود که در این بین، شما ممکن است از روکش لمینت سرامیکی سفارشی استفاده کنید که صددرصد این لمینت به خاطر کیفیت بالایی که در ساخت آن مد نظر است می‌تواند بسیار زیبا به نظر برسد. اما ظاهر یک دست و طبیعی آن باعث می‌شود تا فردی متوجه تفاوت آن با دندان های طبیعی شما نشود که لمینت دندان به دلیل ترکیب مواد بسیار قوی باعث می‌شود که در مقابل تراشیدن بهترین استحکام را از خود نشان دهد. تا حدودی می توانید ۲۰ سال و یا بیشتر از این لمینت استفاده کنید که البته مراقبت و نگهداری صحیح نیز خود شرط اول است. این نوع لمینت نیز مقداری گران‌تر است و به همین خاطر شما می توانید کیفیت بالاتری را نیز در نظر بگیرید. اما آماده کردن دندان و تهیه قالب دندان باعث می‌شود تا در یک مدت زمان کوتاه با روکش های موقت بتوانید منتظر روکش های دائمی لمینت دندان خود باشید. در هر صورت این مدل لمنیت واقعی را می توان در طولانی مدت مورد استفاده قرار داد.

مدل های دیگر لمینت سرامیکی

در بین انواع لمینت سرامیکی این نوع لمینت به واسطه مدل IPS Empress قالب شده خود از دندان، پرس می شود و در کوره فرم اصلی خود را می گیرد وجزء لمینت های بسیار پر استفاده قرار گرفته است. اما در لمینت CAD-CAM از بلوک سرامیکی استفاده می شود و روکش آن را می‌توان به راحتی در یک جلسه ساخت این لمینت کاربرد آنچنانی ندارد؛ چرا که رنگ آن چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و اصولا بیشتر به واسطخ طراحی کامپیوتری انجام می‌شود و اما لمینت فلدسپاتیک که پودر cast در لابراتور انجام می‌شود را می توان از انواع مختلف در نظر گرفت. بیس آلومینا و زیرکونیا از جمله قالب های گچی هستند که می تواند همانند دندان های فرد به نمایش گذاشته شود  و در کوره به ان قالب داده می شود و بعد از ساختن روی دندان با چسب نصب می گردد.این لمینت ظاهر برجسته و قابل قبولی دارد ولی به خاطر اینکه نسبتا دشوار نصب می شود در برخی از موارد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای لمینت سرامیکی

با توجه به شناخت انواع لمینت سرامیکی شما می توانید با یک مراقبت و نگهداری ساده به بهترین شکل ممکن این نوع لمینت را در طولانی مدت مورد استفاده قرار دهید. اما نکته قابل توجه این است که شما باید از هرگونه مواد مخدر دخانیات دوری کنید و تنها با مراقبت و شیوه مناسب مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در طولانی مدت از دندان های سرامیکی خود استفاده کنید. اما از جمله تفاوت های لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی شاید به خاطر تغییر رنگ آن باشد؛ چرا که لمینت کامپوزیتی حدودا بعد از ۶ ماه تغییر رنگ خود را نشان می‌دهد و شما باید برای پولیش به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین مقاومت لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی بسیار کمتر است. اما نوع سرامیکی می‌تواند دوام، استحکام بالایی داشته باشد و ضخامت آن به مراتب کمتر است که همین امر به عملکرد بهتر آن کمک می کند و بهتر است به این نکات توجه داشته باشید.

عمدتا لمینت سرامیکی نصب آسان تری دارد و شکل دندان به تغییرات خاصی نیاز پیدا نمی کند و مهمتر از همه ظاهر دندان می‌تواند حالت طبیعی خود را حفظ کند. برای درمان پوسیدگی صددرصد انواع مختلف لمینت سرامیکی با هزینه مقرون به صرفه تری مدنظر است و به جز کاربرد زیبایی آن شما می توانید این نوع کاربرد درمانی را نیزدر نظر بگیرید. همچنین روکش فول سرامیکی نیز برای دندان هایی که مشکل بیشتری دارند، استفاده می شود.

مزایای لمینت سرامیکی

مزایای لمینت سرامیکی

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با انواع انواع لمینت سرامیکی آشنا کرده ایم؛ چرا که با وجود این نوع لمنیت به راحتی می توانید با مراحل نصب آسان توسط دندانپزشک زیبایی بدون اینکه به تراش دندان نیاز خاصی باشد، در کنار مزایا و نکات اصلی به بهترین شکل ممکن از خدمات قابل قبولی این نوع لمینت استفاده کنید. امروزه استفاده از انواع لمینت و خصوصا لمینت سرامیکی بسیار رایج شده است؛ چرا که لبخند افراد می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی اعتماد به نفس آنها داشته باشد و مهمتر از همه شما علاوه بر زیبایی می‌توانید جنبه درمانی آن را به خاطر درمان پوسیدگی در نظر بگیرید که انواع لمینت به عنوان اصلاح طرح لبخند شناخته می‌شود و شما یک لایه نازک و شیشه ای را می توانید برای استحکام هرچه بیشتر بر روی دندان خود قرار دهید و به زیبایی خیره کننده آن پی ببرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LeMMSUhAAAAAE-rJXylA6AfNIKeXGXBlaEHGr66